Jakie są zalety stalowych systemów kominowych? Przede wszystkim prosta konstrukcja i kompatybilność poszczególnych elementów, co przekłada się na krótki czas wykonywania instalacji, a jednocześnie jej najwyższą szczelność. Takie kominy są również lżejsze (a więc tańsze w transporcie i montażu), a wykonanie ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej gwarantuje ich odporność na czynniki atmosferyczne oraz działanie spalin.

Stalowe systemy odprowadzania spalin – w zgodzie z ekologią
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Wadex SA z siedzibą we Wrocławiu to jedna z wiodących firm wśród polskich producentów stalowych systemów odprowadzania spalin dla potrzeb urządzeń grzewczych opalanych gazem, olejem opałowym, a także ekologicznymi paliwami stałymi.

 

stalowe kominy systemy kominowefot. Wadex

 

Kilkanaście rodzajów systemów kominowych ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej oraz bogaty wybór dodatkowych akcesoriów (kolana skrętne i stałe, rury, trójniki, radiatory, oszewki) sprawiają, że oferowane przez Wadex rozwiązania sprawdzają się w przeróżnych zastosowaniach zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w instalacjach przemysłowych, gdzie funkcjonują jako systemy odprowadzania spalin, systemy wentylacyjne czy instalacje technologiczne (np. w suszarniach drewna czy zbóż).
Wszystkie wyroby, oferowane przez przedsiębiorstwo na rynku europejskim, posiadają stosowne Certyfikaty Zakładowej Kontroli Produkcji wydane przez INiG w Krakowie.

 

stalowe kominy systemy kominowefot. Wadex

 

Struktura sprzedaży przedsiębiorstwa wyraźnie odzwierciedla aktualne trendy na europejskim rynku urządzeń grzewczych, które to w znacznej mierze stymulowane są przez wymogi ochrony środowiska naturalnego.

System kominowy do kotłów niskotemperaturowych i kondensacyjnych
Czołowe miejsce w sprzedaży przedsiębiorstwa zajmuje system kominowy do niskotemperaturowych kotłów z zamkniętą komorą spalania i kondensacyjnych, oferowany pod nazwą TURBO. System zapewnia wiele możliwych konfiguracji - od najbardziej poszukiwanych systemów rozdzielczych dla indywidualnych projektów poprzez koncentryczne, kaskadowe i zbiorcze typu LAS.
Bardzo często stosowana jest instalacja, będąca kombinacją dwóch systemów kominowych – rozdzielczego i koncentrycznego.
Czasami nie ma innej możliwości i konieczne jest poprowadzenie komina na zewnątrz budynku. Wówczas znajduje zastosowanie dwuścienny izolowany system kondensacyjny, oferowany przez Wadex pod nazwą DWWk.

 

stalowe kominy systemy kominowe stalowe kominy systemy kominowefot. Wadex

 

Elementy do budowy czopuchów
Asortymentem wykazującym w ostatnim okresie niezwykle dynamiczny wzrost sprzedaży, są elementy wykonane ze stali czarnej o symbolu DC 01 i grubości zastosowanego materiału 2 mm, przeznaczone do budowy przyłączy (czopuchów). Zalecane są one do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych na paliwa stałe, pracujących w trybie suchym.

 

stalowe kominy systemy kominowefot. Wadex

 

Rury czarne, oferowane przez Wadex pod symbolem WK mogą być zastosowane jako przyłącza do kotłów odprowadzających spaliny, których temperatura może krótkotrwale dochodzić do 1000°C. Elementy systemu nie mogą stanowić samodzielnego komina, a maksymalna temperatura pracy ciągłej to 600°C. Elementy systemu są spawane plazmowo i pokryte bezwonną, żaroodporną farbą w kolorze czarnym lub szarym.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stornie: www.wadex.pl

54-519 Wrocław , ul. Jerzmanowska 8, woj. dolnośląskie
tel. 71/336 70 80,