W swojej ofercie firma Wadex posiada różnorodne systemy kominowe, dostępne w wielu wariantach i cenach. Wymiary oferowanych elementów powodują, że z powodzeniem można je dopasować do bardzo różnych urządzeń. Dostępne u wrocławskiego przedsiębiorcy systemy kominowe jedno- i dwuścienne mogą posiadać średnicę przewodu spalinowego od 60 do 1000 mm, co sprawia, że zaspokoją one potrzeby bardzo wielu odbiorców.

 

fot. Wadex

Dla różnych technologii
Wybór systemu kominowego powinien być podyktowany wymaganiami technicznymi w zakresie wymiarów, ale także rodzaju spalanych paliw. Szeroka gama produktów, jakie z powodzeniem wytwarza firma Wadex sprawia, że można je dopasować zarówno do kotłów opalanych gazem, olejem, a nawet drewnem lub innymi ekologicznymi paliwami stałymi. Oferowane systemy kominowe znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak również w przemyśle, stanowiąc części składowe systemów spalinowych lub instalacji technologicznych.

 

komin

fot. Wadex

System kominowy jednościenny i dwuścienny
Wadex proponuje różne warianty systemów kominowych. Wśród proponowanych wyrobów katalogowych znajdują się m.in. znane systemy jednościenne: SPUk (do odprowadzania spalin z kotłów kondensacyjnych większej mocy, które są opalane gazem lub olejem opałowym), SPU (do urządzeń grzewczych opalanych gazem lub olejem opałowym, pracujących w podciśnieniu) oraz SPUż (wykonane z blachy zaliczanej do gatunku żaroodpornych o grubości 1 mm, służące do odprowadzenia spalin o max temp. 600˚C z kotłów opalanych drewnem i paliwami stałymi, jakie pracują w podciśnieniu). W ofercie znajduje się także np.: bardzo ceniony powietrzno-spalinowy system TURBO, pracujący w trybie mokrym w nadciśnieniu, który wykorzystuje się do kotłów z zamkniętą komorą spalania i kondensacyjnych. Firma znana jest również z wytwarzanego Kaskadowego Systemu Kominowego WADEX do odprowadzenia spalin z kilku urządzeń grzewczych opalanych gazem lub olejem opałowym, zainstalowanych w kotłowni, który pozwala na odprowadzenie spalin do jednego, zbiorczego przewodu spalinowego. Wśród oferowanych przez markę Wadex systemów kominowych dwuściennych, stosowanych jako komin zewnętrzny, znajdują się m.in.: DWW, DWW INVEST (do odprowadzenia spalin z urządzeń grzewczych opalanych gazem lub olejem opałowym), DWWk i DWWk INVEST (do spalin z kotłów kondensacyjnych większej mocy, opalanych gazem lub olejem opałowym) oraz DWWż, DWWż INVEST (będący dwuściennym, izolowanym systemem kominowym, wykonanym z żaroodpornej blachy o grubości materiału przewodu spalinowego 1 mm, przeznaczonym do kotłów opalanych drewnem i paliwami stałymi).

 

fot. Wadex

Znani w Polsce i za granicą
Mnogość wyrobów, jakie oferuje ten wiodący krajowy producent systemów odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych sprawia, że firma Wadex znana jest już nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Systemy kominowe z Wrocławia pracują m.in. w Niemczech oraz Skandynawii.

Doradcy pomogą w doborze systemu kominowego
Szeroka oferta Wadex to łatwość doboru odpowiedniego systemu kominowego. Cena, jaką oferuje wrocławski producent jest niezwykle atrakcyjna. Własna produkcja katalogowa oraz na specjalne zamówienie sprawiają, że firma elastycznie realizuje potrzeby swoich partnerów. Nad procesem produkcji czuwa wysoko wykwalifikowana kadra inżynierska.

Z pełną ofertą firmy Wadex można zapoznać się na stronie: www.wadex.pl

54-519 Wrocław , ul. Jerzmanowska 8, woj. dolnośląskie
tel. 71/336 70 80,