System kominkowy – cena ogrzewania ma znaczenie
Choć mody w aranżacjach wnętrz zmieniają się w tempie, za którym trudno nadążyć, to nie brak też rozwiązań, które są ponadczasowe. Wśród nich z pewnością znajdują się kominki, które doskonale wpisują się zarówno w klasyczne i rustykalne aranżacje, jak i we wnętrza ultranowoczesne, ocieplając surowy wystrój. Popularności przysparza im ponadto fakt, że obok walorów estetycznych oraz niepowtarzalnej atmosfery, jaką tworzą tańczące za szybą płomienie, kominek jest też rozwiązaniem bardzo praktycznym. W dobie drożejących cen, system kominkowy Schiedel stwarza dodatkowe źródło ciepła i pozwala obniżyć rachunki za ogrzewanie, stając się jednocześnie sercem całego domu, przy którym zbierają się domownicy, aby spędzić wspólnie czas.

 

Kingfire Classico S. / Fot. Schiedel

Modułowy system kominkowy Schiedel oferowany jest w trzech liniach: Kingfire Lineare S, Classico S i Rondo S. Nienaganna estetyka i zróżnicowane warianty wykończenia połączone są z wysoką jakością komponentów oraz z inteligentnymi rozwiązaniami, które doskonale odpowiadają na potrzeby współczesnych konsumentów.

 

System kominkowy Schiedel – rozwiązania modułowe na wagę złota
Dzięki połączeniu w jednym systemie komina i kominka nie potrzeba dodatkowej przestrzeni montażowej w mieszkaniu, czym system kominkowy Schiedel wygrywa z tradycyjnymi rozwiązaniami.
Kompletny system umieszcza się na etapie stanu surowego budowy przy użyciu dźwigu w docelowym miejscu budynku, a następnie się go stabilizuje. W efekcie powstaje sztywna, solidna konstrukcja, która umożliwia bezpieczne posadowienie modułu nawet przy dużych wysokościach ponad dachem.
Rozwiązanie modułowe, w którym połączony jest komin z kominkiem oraz są zainstalowane fabrycznie akcesoria pozwala też wyeliminować ryzyko błędów montażowych.
Aby spełnić wymagania standardów środowiskowych, wszystkie podzespoły wykonane są z komponentów najwyższej jakości. Okładzina paleniska jest wykonana z najlepszego szamotu, a szyby ze szkła o długiej żywotności SCHOTT CERAN®, co przekłada się zarówno na komfort eksploatacji, jak i na wysoką sprawność energetyczną.

 

Kingfire Lineare S. / Fot. Schiedel

Mały metraż nie jest przeszkodą
System kominkowy Schiedel to wkład kominkowy zintegrowany w kominie. Atutem tego rozwiązania jest niewielka wymagana do montażu powierzchnia – zaledwie ½ m² wystarczy, by połączyć klasyczny komin Schiedel z piecem kominkowym opalanym drewnem opałowym. Taki typ montażu pozwala też zaoszczędzić miejsce na kolejnych kondygnacjach, bo zewnętrzne wymiary zmniejszają się z 55 x 60 cm na 36 x 50 cm.
System można zintegrować w każdym nowo budowanym obiekcie, a dzięki temu, że składa się on z prefabrykowanych modułów, montaż jest bardzo szybki i prosty. W razie potrzeby można też w nieskomplikowany sposób wymienić wkład kominkowy lub zamontować go później, co sprawdza się np. przy budowie z zastosowaniem mokrych technologii.

 

Kingfire Classico S i Kinfgfire Lineare S. / Fot. Schiedel

Kingfire Rondo S, Lineare S i Classico S są zabudowane na tym samym module podstawowym, decyzję odnośnie konkretnego modelu można więc podjąć tuż przed samym montażem. Pole do popisu jeśli chodzi o aranżację wnętrza z kominkiem ułatwia też fakt, że możliwe są cztery różne warianty usytuowania oraz różne opcje indywidualnego wykończenia.
Ukłonem w stronę klienta są ponadto liczne rozwiązania usprawniające codzienną eksploatację, jak opatentowane, samozamykające się drzwiczki paleniska Soft-Close-Modus zwiększające komfort dokładania paliwa czy czysta szyba kominka dzięki układowi wentylacji szyby. Z kolei optymalna wysokość montażu komory paleniskowej i uchwytu drzwiczek pozwala na dokładnie drewna bez konieczności schylania się.

 

 

Kingfire Rondo S. / Fot. Schiedel

Jaki jeszcze aspekt jest ważny dla użytkowników wybierających system kominkowy Schiedel? Cena eksploatacji z pewnością jest istotnym argumentem, bo wysoka sprawność pozwala na oszczędności kosztów energii sięgające nawet 20%. Europejska Aprobata Techniczna dopuszcza eksploatację kominka z różnorodnymi systemami wentylacji, a sam układ paleniskowy jest niezależny od powietrza w pomieszczeniu.

Kingfire Rondo S, Classico S, Lineare S
Trzy linie produktów składających się na system kominkowy Schiedel Kingfire łączy staranność wykonania, elegancki design i typ zabudowy, pozwalający na posiadanie kominka również tym osobom, które dysponują bardzo niewielkim metrażem. W zależności od upodobań, do wyboru są różne warianty wykończenia, co pozwala z łatwością zaadaptować kominek do stylu aranżacji.
Kominki Classico S wyróżnia klasyczny, ponadczasowy design i szary, metalowy front. Kominki Kingfire Lineare S wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, z naciskiem na proste, oszczędne w wyrazie formy. W tę stylistykę wpisuję się też przednia ściana kominka w kolorze czarnym.

 

Kingfire Lineare S. / Fot. Schiedel

Miłośnicy długich wieczorów spędzanych w blasku ognia najczęściej wybierają kominki Kingfire Rondo S. Dzięki lekko zaokrąglonym drzwiczkom można lepiej obserwować płonące drewno, a zarazem wprowadzić do aranżacji łagodne, półokrągłe formy, nadające przytulny rys.

 

Dla tych, którzy stawiają na rozwiązania proekologiczne duże znaczenie ma fakt, że kominki z systemu kominkowego Schiedel Kingfire są opalane wyłącznie drewnem opałowym lub brykietem drzewnym, co umożliwia proces spalania z ograniczoną emisją CO2.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.schiedel.pl

45-449 Opole , ul. Wschodnia 24 , woj. opolskie
tel. (077) 455 59 49 ,