System kominkowy Schiedel Kingfire

Komin i kominek w jednym

System kominkowy Schiedel Kingfire to rynkowa nowość, w której producent połączył w jedną całość komin i kominek. Dzięki temu montaż jest znacznie uproszczony, a także szybki, bo na etapie stanu surowego przy użyciu dźwigu instalacja zajmuje zaledwie godzinę. Trzy linie produktów: system kominkowy Schiedel Kingfire Lineare S, Classico S i Rondo S wyróżniają się także wyjątkowym designem, który z powodzeniem sprosta nawet najbardziej wygórowanym wymaganiom klientów.

System kominkowy – cena ogrzewania ma znaczenie
Choć mody w aranżacjach wnętrz zmieniają się w tempie, za którym trudno nadążyć, to nie brak też rozwiązań, które są ponadczasowe. Wśród nich z pewnością znajdują się kominki, które doskonale wpisują się zarówno w klasyczne i rustykalne aranżacje, jak i we wnętrza ultranowoczesne, ocieplając surowy wystrój. Popularności przysparza im ponadto fakt, że obok walorów estetycznych oraz niepowtarzalnej atmosfery, jaką tworzą tańczące za szybą płomienie, kominek jest też rozwiązaniem bardzo praktycznym. W dobie drożejących cen, system kominkowy Schiedel stwarza dodatkowe źródło ciepła i pozwala obniżyć rachunki za ogrzewanie, stając się jednocześnie sercem całego domu, przy którym zbierają się domownicy, aby spędzić wspólnie czas.

 

Kingfire Classico S. / Fot. Schiedel

Modułowy system kominkowy Schiedel oferowany jest w trzech liniach: Kingfire Lineare S, Classico S i Rondo S. Nienaganna estetyka i zróżnicowane warianty wykończenia połączone są z wysoką jakością komponentów oraz z inteligentnymi rozwiązaniami, które doskonale odpowiadają na potrzeby współczesnych konsumentów.

 

System kominkowy Schiedel – rozwiązania modułowe na wagę złota
Dzięki połączeniu w jednym systemie komina i kominka nie potrzeba dodatkowej przestrzeni montażowej w mieszkaniu, czym system kominkowy Schiedel wygrywa z tradycyjnymi rozwiązaniami.
Kompletny system umieszcza się na etapie stanu surowego budowy przy użyciu dźwigu w docelowym miejscu budynku, a następnie się go stabilizuje. W efekcie powstaje sztywna, solidna konstrukcja, która umożliwia bezpieczne posadowienie modułu nawet przy dużych wysokościach ponad dachem.
Rozwiązanie modułowe, w którym połączony jest komin z kominkiem oraz są zainstalowane fabrycznie akcesoria pozwala też wyeliminować ryzyko błędów montażowych.
Aby spełnić wymagania standardów środowiskowych, wszystkie podzespoły wykonane są z komponentów najwyższej jakości. Okładzina paleniska jest wykonana z najlepszego szamotu, a szyby ze szkła o długiej żywotności SCHOTT CERAN®, co przekłada się zarówno na komfort eksploatacji, jak i na wysoką sprawność energetyczną.

 

Kingfire Lineare S. / Fot. Schiedel

Mały metraż nie jest przeszkodą
System kominkowy Schiedel to wkład kominkowy zintegrowany w kominie. Atutem tego rozwiązania jest niewielka wymagana do montażu powierzchnia – zaledwie ½ m² wystarczy, by połączyć klasyczny komin Schiedel z piecem kominkowym opalanym drewnem opałowym. Taki typ montażu pozwala też zaoszczędzić miejsce na kolejnych kondygnacjach, bo zewnętrzne wymiary zmniejszają się z 55 x 60 cm na 36 x 50 cm.
System można zintegrować w każdym nowo budowanym obiekcie, a dzięki temu, że składa się on z prefabrykowanych modułów, montaż jest bardzo szybki i prosty. W razie potrzeby można też w nieskomplikowany sposób wymienić wkład kominkowy lub zamontować go później, co sprawdza się np. przy budowie z zastosowaniem mokrych technologii.

 

Kingfire Classico S i Kinfgfire Lineare S. / Fot. Schiedel

Kingfire Rondo S, Lineare S i Classico S są zabudowane na tym samym module podstawowym, decyzję odnośnie konkretnego modelu można więc podjąć tuż przed samym montażem. Pole do popisu jeśli chodzi o aranżację wnętrza z kominkiem ułatwia też fakt, że możliwe są cztery różne warianty usytuowania oraz różne opcje indywidualnego wykończenia.
Ukłonem w stronę klienta są ponadto liczne rozwiązania usprawniające codzienną eksploatację, jak opatentowane, samozamykające się drzwiczki paleniska Soft-Close-Modus zwiększające komfort dokładania paliwa czy czysta szyba kominka dzięki układowi wentylacji szyby. Z kolei optymalna wysokość montażu komory paleniskowej i uchwytu drzwiczek pozwala na dokładnie drewna bez konieczności schylania się.

 

 

Kingfire Rondo S. / Fot. Schiedel

Jaki jeszcze aspekt jest ważny dla użytkowników wybierających system kominkowy Schiedel? Cena eksploatacji z pewnością jest istotnym argumentem, bo wysoka sprawność pozwala na oszczędności kosztów energii sięgające nawet 20%. Europejska Aprobata Techniczna dopuszcza eksploatację kominka z różnorodnymi systemami wentylacji, a sam układ paleniskowy jest niezależny od powietrza w pomieszczeniu.

Kingfire Rondo S, Classico S, Lineare S
Trzy linie produktów składających się na system kominkowy Schiedel Kingfire łączy staranność wykonania, elegancki design i typ zabudowy, pozwalający na posiadanie kominka również tym osobom, które dysponują bardzo niewielkim metrażem. W zależności od upodobań, do wyboru są różne warianty wykończenia, co pozwala z łatwością zaadaptować kominek do stylu aranżacji.
Kominki Classico S wyróżnia klasyczny, ponadczasowy design i szary, metalowy front. Kominki Kingfire Lineare S wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, z naciskiem na proste, oszczędne w wyrazie formy. W tę stylistykę wpisuję się też przednia ściana kominka w kolorze czarnym.

 

Kingfire Lineare S. / Fot. Schiedel

Miłośnicy długich wieczorów spędzanych w blasku ognia najczęściej wybierają kominki Kingfire Rondo S. Dzięki lekko zaokrąglonym drzwiczkom można lepiej obserwować płonące drewno, a zarazem wprowadzić do aranżacji łagodne, półokrągłe formy, nadające przytulny rys.

 

Dla tych, którzy stawiają na rozwiązania proekologiczne duże znaczenie ma fakt, że kominki z systemu kominkowego Schiedel Kingfire są opalane wyłącznie drewnem opałowym lub brykietem drzewnym, co umożliwia proces spalania z ograniczoną emisją CO2.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.schiedel.pl

45-449 Opole , ul. Wschodnia 24 , woj. opolskie
tel. (077) 455 59 49 ,


Liczba odwiedzin: 1236 | Data publikacji: 2019-05-09

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


19.01.2018 | Systemy kominowe
Coraz więcej słyszymy o czujnikach smogu, o...
25.08.2020 | Systemy kominowe
Ricom energy produkuje systemy instalacji, będące wewnętrznymi...
21.10.2019 | Systemy kominowe
Wybór jednostki grzewczej to nie wszystko. Niezwykle...
23.10.2018 | Systemy kominowe
Od 28 lat firma Wadex specjalizuje się...
Ekologia, energooszczędność, wytrzymałość – materiały budowlane dziś,...
22.11.2016 | Systemy kominowe
Konieczność modernizacji lub budowy przewodów kominowych w...
Kompletne systemy budowy ścian, kominów czy kanałów...
15.04.2016 | Systemy kominowe
Odprowadzanie spalin z urządzeń grzewczych oraz doprowadzanie...
02.02.2017 | Systemy kominowe
Jednym z podstawowych kryteriów, które mają wpływ...
28.11.2014 | Systemy kominowe
W czasach, gdy źródłem ogrzewania najczęściej były...
12.10.2020 | Systemy kominowe
Zaostrzające się przepisy precyzyjnie regulują kwestie norm,...
21.09.2020 | Ogrzewanie
Czy przyjemnym i naturalnym ciepłem promieni słonecznych...
22.11.2019 | Systemy kominowe
Nie każdy komin może znaleźć zastosowanie w...
13.11.2018 | Systemy kominowe
Na rynku systemów kominowych do wyboru są...
11.10.2017 | Systemy kominowe
Motorem napędowym dla rozwoju technologii – obok...
Titanium, czyli tytan. Metal bardzo wytrzymały, a...
03.11.2016 | Systemy kominowe
Choć w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym i pasywnym...
20.01.2016 | Piece, kotły
Wokół ogrzewania prądem od lat narosło sporo...
28.04.2015 | Kominki
Poszukując taniego sposobu na ogrzewanie, zapewne w...
12.12.2013 | Piece, kotły
Paliwa stałe są obecnie najbardziej racjonalnym wyborem...
16.11.2020 | Systemy kominowe
Odprowadzenie spalin z kotła gazowego jak też...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: system kominkowy, system kominkowy cena ogrzewania ma znaczenie, system kominkowy Schiedel, system kominowy
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy