Kotły co 5 klasy łatwiej dostępne dzięki Programowi „Czyste Powietrze”
Program umożliwia otrzymanie dofinansowania również na urządzenia grzewcze najwyższej klasy. W jego ramach można otrzymać nawet 53 tysiące złotych, a minimalna wartość planowanej inwestycji powinna wynieść 7 tysięcy złotych. Wspomniane kwoty pozwalają inwestorom na swobodny wybór tego co najlepsze. Wnioski należy kierować do Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska.

 

fot. Zakład Produkcyjno Handlowy Stanisław Krzaczek

 

Kotły co 5 generacji co je wyróżnia?
Znakiem rozpoznawczym tych kotłów jest zastosowanie kilku zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które bezpośrednio wpływają na drastyczne ograniczenie emisji niebezpiecznych produktów spalania. W stosunku do kotłów 4 generacji kotły 5 generacji charakteryzują się zwiększoną sprawnością i redukcją ilości pyłów oraz tlenków azotu i węgla emitowanych do atmosfery.

Sterowane elektronicznie to technologia, o której należy wspomnieć w pierwszej kolejności bowiem to właśnie ono pozwala aby kotły co 5 klasy efektywnie wykorzystywały systemy precyzyjnego dozowania powietrza i paliwa do paleniska. Takie dozowanie umożliwia łatwiejsze osiągnięcie odpowiednio wysokiej temperatury. Ona z kolei jest gwarantem spalania lotnych substancji wydzielających się z paliwa, co bezpośrednio przekłada się na niską emisję. Wysoką temperaturę, akumulację ciepła i tym samym także wyższą sprawność cieplną pozwalają osiągnąć przykładowo ceramiczne komory spalania. Kotły co 5 generacji wyposażone są ponadto w turbulatory spalin, inaczej zwane zawirowywaczami. Ich rolą jest spowolnienie ruchu spalin w celu wytrącenia z nich pyłów i zmniejszenia ich temperatury. Pyły nie zanieczyszczają powietrza, a zablokowane w ten sposób spaliny oddają wodzie jeszcze więcej cennego ciepła. Jego uzyskanie jest przecież najważniejsze w przypadku urządzenia grzewczego. Poza tym wszystkim ważnym wyróżnikiem dla 5 klasy jest mniejsze zużycie wysokiej jakości paliwa stałego.

 

fot. Zakład Produkcyjno Handlowy Stanisław Krzaczek

 

Krzaczek kotły co 5 klasy dla najbardziej wymagających
Zakład Produkcyjno Handlowy Stanisław Krzaczek to firma działająca na rynku od 1987 r., która stale dąży do podwyższania jakości oferowanych produktów. Wszelkie uwagi użytkowników są analizowane przez dział konstrukcyjny. Efekt to uznanie i nagrody międzynarodowe, a przede wszystkim doskonały produkt końcowy. Taki jak chociażby kotły co 5 klasy z serii SKP ECO na ekogroszek. Zakres mocy tego urządzenia to 18-50 kW. Sprawność cieplna sięga nawet 92%. Nic dziwnego skoro komora spalania wyłożona jest szamotem, który jako mieszanina pokruszonych łupków i gliny zapewnia utrzymanie najwyższej temperatury. Kocioł jest sterowany automatycznie, a grubość izolacji cieplnej to 40 mm.

SKP BIO-MAX na pellet idą jeszcze dalej jeśli chodzi o znakomite rozwiązania technologiczne. Kotły co 5 klasy z tej serii to pełna gama możliwości i elastyczność. Wymiennik oparty na płomieniówkach rurowych i półkołowych (5 lat gwarancji na ten element), montaż palnika i zasobnika po prawej lub lewej stronie kotła, możliwość montażu palnika we frontowych dolnych drzwiczkach, możliwość umieszczenia zasobnika pelletu do 2 m od kotła, automatyzacja procesu spalania, komfortowe automatyczne rozpalanie, kompaktowa obudowa, wylot spalin do tyłu lub do góry, powiększona komora spalania wyłożona ceramiką. Kotły na pellet SKP BIO występują również w wersji z podłogą wodną. Zakład Produkcyjno Handlowy Stanisław Krzaczek posiada w asortymencie również kotły co 5 generacji o mniejszej mocy. SKP BIO COMPACT na pellet to od 12 do 18 kW mocy, montaż w układzie zamkniętym, wbudowane naczynie przeponowe, wentylator wyciągowy spalin, wbudowany zasobnik paliwa.
Każdy inwestor znajdzie dla siebie optymalne rozwiązanie, które jeśli zajdzie taka potrzeba będzie w stanie sfinansować dotacja z Programu „Czyste Powietrze”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.krzaczek.eu

24-100 Klikawa, ul. Leśna 5, woj. lubelskie
tel. (81) 880-60-18,