Kocioł na pellet 10 kW  BIONIK 6 – 5 klasa, Ecodesign

Kompaktowy kocioł dla domu i firmy

Nowy kocioł na pellet 10 kW-30kW o nazwie Bionik 6 to spełniający rygorystyczne normy 5 klasy i Ecodesignu urządzenie marki GreenHeat. Najnowszy model kotła charakteryzuje się minimalną obsługą oraz niezwykle wygodnym użytkowaniem, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak również produkcyjnych, usługowych i biurowych. Energooszczędne urządzenie pozwala skutecznie obniżyć koszty ogrzewania, a obrotowa komora paleniska gwarantuje brak spieków oraz całkowite spalanie.

Firma GreenHeat już od 15 lat zajmuje się produkcją ekologicznej techniki grzewczej. Odpowiadając na aktualne potrzeby oraz trendy, przedsiębiorstwo tworzy innowacyjne projekty o doskonałych właściwościach użytkowych. Dokładnie tak samo jest w przypadku najnowszego modelu. Nowa kompaktowa linia kotłów Bionik 6 cechuje się unikatową konstrukcją, wysoką sprawnością oraz doskonałą niezawodnością. Ten najnowszy kocioł na pellet 10 kW-30kW sprawdzi się zarówno w spalaniu agro-pelletu, jak też pelletu poza klasyfikacją DIN. Urządzenie współpracuje z paliwem o wielkości 6-8mm. Jedną z wielu zalet tego nowego modelu jest jego ogromna uniwersalność. Kocioł na pellet 5 klasy z certyfikatem Ecodesign świetnie sprawdza się w zastosowaniu przemysłowym, usługowym oraz w budownictwie mieszkaniowym, zarówno wielorodzinnym, jak też jednorodzinnym. Jego cicha praca sprawia, że można go zastosować niedaleko pomieszczeń biurowych i konferencyjnych, a także sypialni. To właśnie zaawansowane funkcje Bionik 6 sprawiają, że tak łatwo można go stosować zarówno w biurze, magazynie, a także mieszkaniu. Zdecydowanie warto tutaj wspomnieć o niewielkiej oraz niekłopotliwej obsłudze, a także funkcjonalności opartej na automatyce.

 

fot. GREENHEAT

Niezawodny palnik Kipi

Jednym z niezwykle istotnych rozwiązań zastosowanych w kotłach na pellet 5 klasy i z Ecodesignem serii Bionik 6 jest specjalny palnik o nazwie Kipi, który wyposażony jest w automatyczną zapalarkę, która zainstalowana jest w miejscu umożliwiającym szybkie rozpalenie. Co bardzo ważne, charakteryzuje się on także rotacyjnym czyszczeniem z popiołu, zarówno z komory nadmuchowej, jak i komory spalania. To właśnie za sprawą tej funkcji użytkownik kotła może usuwać popiół z popielnika znacznie rzadziej. W przypadku kotła na pellet 10 kW-30kW serii Bionik 6 czynność tę, w zależności od eksploatacji urządzenia, można wykonywać np. raz w tygodniu. Palnik Kipi posiada rozdział powietrza na pierwotne i dopalające. Ponadto, zastosowano w nim niezawodny sposób łożyskowania. Kipi posiada obrotową komorę nadmuchową oraz obrotową komorę paleniskową, co wpływa na zawirowanie płomienia, a tym samym powoduje oddzielenie się cząsteczek lotnych oraz pozwala na kształtowanie się kity płomienia.

fot. GREENHEAT

Jeszcze wygodniejsze użytkowanie

Kolejnym doskonałym i funkcjonalnym udogodnieniem nowego kotła na pellet 10 kW-30kW Bionik 6 jest zastosowany tu zasobnik zasypowy na pellet, który pozwala na odpowiednie dozowanie paliwa. Zasobnik znajduje się nad kotłem, dzięki czemu cały zestaw jest niezwykle kompaktowy i można go z łatwością zmieścić w nawet w niewielkich pomieszczeniach piwnicznych. Cała konstrukcja kotła na pellet 5 klasy Ecodesign jest tak przemyślana, aby użytkownik nie musiał przejmować się jego eksploatacją, która jest niezwykle prosta i niekłopotliwa. W kotłach Bionik 6 należy jedynie okresowo uzupełnić pellet do zasobnika oraz usunąć popiół z szuflady popielnika.

fot. GREENHEAT

Kocioł na pellet 10 kW-30 kW dla małych i dużych pomieszczeń

Najnowsza seria kotłów na pellet 10 kW-30kW marki GreenHeat spełnia rygorystyczne normy europejskie. Seria Bionik 6 to kotły na pellet 5 klasy Ecodesign, zgodne z normą PN-EN303-5 2012. Kilka wariantów mocy cieplnej kotła sprawia, że z łatwością można go dopasować do pomieszczeń różnej wielkości. Urządzenia o oznaczeniu 10 kW doskonale sprawdzą się do ogrzewania mieszkań i biur o powierzchni od 60 do 110 m2. Użytkownik może wybierać pomiędzy wariantami 10 kW, 15 kW, 20 kW, 25 kW aż do 30 kW, w przypadku którego można ogrzać nawet 300m2. Doskonała wydajność i sprawność kotła przekłada się na niewielkie zużycie paliwa. Model Bionik 6 10 kW zużywa 0,9-2 kg/h a pozostałe modele odpowiednio: 1,9-2,5 kg/ h, 2,5-3,7 kg/h, 2,8-4,8 kg/h. Inwestycja z ekologiczny kocioł marki GreenHeat pozwoli zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, a wraz z płynną regulacją intensywności spalania pozwoli idealnie dopasować komfort cieplny zgodnie z upodobaniami mieszkańców i użytkowników określonych pomieszczeń.

fot. GREENHEAT

Kontrola i sterowanie

Kocioł na pellet 10 kW-30 kW Bionik 6 wyposażony jest w regulator ecoMAX860 TOUCH, który kontroluje proces spalania oraz jest przystosowany do obsługi energooszczędnych pomp elektronicznych. Dzięki temu modułowi można w prosty sposób sterować obiegiem grzewczym CO i CWU. W kotłach Bionik 6, charakteryzujących się 5 klasą oraz Ecodesignem, zastosowano dotykowy wyświetlacz 5″ lub 4,3″, który w połączeniu ze zdalnym sterowaniem wpływa na bardzo wygodne zarządzanie pracą urządzenia.

Z pełną ofertą firmy GreenHeat można zapoznać się na stronie: www.greenheat.pl

64-610 Rogożno, ul. Studzieniec 30B, woj. wielkopolskie
tel. 48 512 352 362,


Liczba odwiedzin: 1242 | Data publikacji: 2021-01-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


12.10.2017 | Piece, kotły
W Polsce nie brakuje zwolenników centralnego ogrzewania...
26.05.2021 | Piece, kotły
Jeszcze nie tak dawno o wyborze kotła...
22.07.2020 | Piece, kotły
Inwestycja w kocioł wodny co. zasilany ekologicznym...
08.07.2020 | Piece, kotły
Małe kotły na pellet Klimosz, jedna z...
13.02.2020 | Piece, kotły
Na co zwracamy dziś uwagę wybierając kotły...
19.09.2019 | Ogrzewanie
Kotły z podajnikiem tłokowym 5 klasy czy...
piec pelletowy
11.09.2018 | Piece, kotły
Ostatnie ciepłe dni w roku to dobry...
22.01.2018 | Ogrzewanie
Zautomatyzowana obsługa, wysoka efektywność energetyczna, niska emisja...
19.07.2017 | Ogrzewanie
Polską tradycją jest burza medialna tocząca się...
26.03.2021 | Ogrzewanie
Paliwa stałe to wciąż najtańsze źródło energii...
02.06.2021 | Piece, kotły
Polska znajduje się w czołówce państw Unii...
Dom jest naszym azylem, dlatego chcemy czuć...
28.05.2019 | Piece, kotły
Czy kotły c.o. na ekogroszek są ekologiczne?...
21.02.2019 | Piece, kotły
Kwestia smogu i niewłaściwej emisji produktów spalania...
13.11.2018 | Systemy kominowe
Na rynku systemów kominowych do wyboru są...
27.07.2018 | Piece, kotły
Lato w pełni, więc ustał na chwilę...
21.06.2018 | Ogrzewanie
Niekontrolowany wzrost temperatury po dorzuceniu opału do...
25.01.2018 | Piece, kotły
Budynki o dużej powierzchni, jak: magazyny, hale...
10.05.2017 | Kominki
Kominek czy piec wolnostojący w domu to...
12.04.2019 | Piece, kotły
W Polsce coraz więcej mówi się o...
09.11.2017 | Piece, kotły
Oprócz tysiąca kolorów w przyrodzie jesień przynosi...
14.04.2015 | Piece, kotły
W dobie automatyzacji produkcji obejmującej niemal wszystkie...
zielone płuca miasta
Gdy temperatura za oknem rośnie i sezon...
W opinii społecznej firmy rodzinne cieszą się...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. świętokrzyskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: kocioł na pellet 10 kw, kotłów na pellet 10 kW, kocioł na pellet 5 klasa ecodesign, kocioł na pellet 10 kW  BIONIK 6 - 5 klasa, Ecodesign, kocioł na pellet 5 klasy z certyfikatem Ecodesign, greenheat, zielone kotly, zielone kotły, kotły com, piece kotly, piece co, www piece co, co piece, kotly, kotly centralnego ogrzewania. piec ekogroszek, kotły ekogroszek, piec na ekogroszek, kocioł z podajnikiem, piece na groszek,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy