Firma GreenHeat już od 15 lat zajmuje się produkcją ekologicznej techniki grzewczej. Odpowiadając na aktualne potrzeby oraz trendy, przedsiębiorstwo tworzy innowacyjne projekty o doskonałych właściwościach użytkowych. Dokładnie tak samo jest w przypadku najnowszego modelu. Nowa kompaktowa linia kotłów Bionik 6 cechuje się unikatową konstrukcją, wysoką sprawnością oraz doskonałą niezawodnością. Ten najnowszy kocioł na pellet 10 kW-30kW sprawdzi się zarówno w spalaniu agro-pelletu, jak też pelletu poza klasyfikacją DIN. Urządzenie współpracuje z paliwem o wielkości 6-8mm. Jedną z wielu zalet tego nowego modelu jest jego ogromna uniwersalność. Kocioł na pellet 5 klasy z certyfikatem Ecodesign świetnie sprawdza się w zastosowaniu przemysłowym, usługowym oraz w budownictwie mieszkaniowym, zarówno wielorodzinnym, jak też jednorodzinnym. Jego cicha praca sprawia, że można go zastosować niedaleko pomieszczeń biurowych i konferencyjnych, a także sypialni. To właśnie zaawansowane funkcje Bionik 6 sprawiają, że tak łatwo można go stosować zarówno w biurze, magazynie, a także mieszkaniu. Zdecydowanie warto tutaj wspomnieć o niewielkiej oraz niekłopotliwej obsłudze, a także funkcjonalności opartej na automatyce.

 

fot. GREENHEAT

Niezawodny palnik Kipi

Jednym z niezwykle istotnych rozwiązań zastosowanych w kotłach na pellet 5 klasy i z Ecodesignem serii Bionik 6 jest specjalny palnik o nazwie Kipi, który wyposażony jest w automatyczną zapalarkę, która zainstalowana jest w miejscu umożliwiającym szybkie rozpalenie. Co bardzo ważne, charakteryzuje się on także rotacyjnym czyszczeniem z popiołu, zarówno z komory nadmuchowej, jak i komory spalania. To właśnie za sprawą tej funkcji użytkownik kotła może usuwać popiół z popielnika znacznie rzadziej. W przypadku kotła na pellet 10 kW-30kW serii Bionik 6 czynność tę, w zależności od eksploatacji urządzenia, można wykonywać np. raz w tygodniu. Palnik Kipi posiada rozdział powietrza na pierwotne i dopalające. Ponadto, zastosowano w nim niezawodny sposób łożyskowania. Kipi posiada obrotową komorę nadmuchową oraz obrotową komorę paleniskową, co wpływa na zawirowanie płomienia, a tym samym powoduje oddzielenie się cząsteczek lotnych oraz pozwala na kształtowanie się kity płomienia.

fot. GREENHEAT

Jeszcze wygodniejsze użytkowanie

Kolejnym doskonałym i funkcjonalnym udogodnieniem nowego kotła na pellet 10 kW-30kW Bionik 6 jest zastosowany tu zasobnik zasypowy na pellet, który pozwala na odpowiednie dozowanie paliwa. Zasobnik znajduje się nad kotłem, dzięki czemu cały zestaw jest niezwykle kompaktowy i można go z łatwością zmieścić w nawet w niewielkich pomieszczeniach piwnicznych. Cała konstrukcja kotła na pellet 5 klasy Ecodesign jest tak przemyślana, aby użytkownik nie musiał przejmować się jego eksploatacją, która jest niezwykle prosta i niekłopotliwa. W kotłach Bionik 6 należy jedynie okresowo uzupełnić pellet do zasobnika oraz usunąć popiół z szuflady popielnika.

fot. GREENHEAT

Kocioł na pellet 10 kW-30 kW dla małych i dużych pomieszczeń

Najnowsza seria kotłów na pellet 10 kW-30kW marki GreenHeat spełnia rygorystyczne normy europejskie. Seria Bionik 6 to kotły na pellet 5 klasy Ecodesign, zgodne z normą PN-EN303-5 2012. Kilka wariantów mocy cieplnej kotła sprawia, że z łatwością można go dopasować do pomieszczeń różnej wielkości. Urządzenia o oznaczeniu 10 kW doskonale sprawdzą się do ogrzewania mieszkań i biur o powierzchni od 60 do 110 m2. Użytkownik może wybierać pomiędzy wariantami 10 kW, 15 kW, 20 kW, 25 kW aż do 30 kW, w przypadku którego można ogrzać nawet 300m2. Doskonała wydajność i sprawność kotła przekłada się na niewielkie zużycie paliwa. Model Bionik 6 10 kW zużywa 0,9-2 kg/h a pozostałe modele odpowiednio: 1,9-2,5 kg/ h, 2,5-3,7 kg/h, 2,8-4,8 kg/h. Inwestycja z ekologiczny kocioł marki GreenHeat pozwoli zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, a wraz z płynną regulacją intensywności spalania pozwoli idealnie dopasować komfort cieplny zgodnie z upodobaniami mieszkańców i użytkowników określonych pomieszczeń.

fot. GREENHEAT

Kontrola i sterowanie

Kocioł na pellet 10 kW-30 kW Bionik 6 wyposażony jest w regulator ecoMAX860 TOUCH, który kontroluje proces spalania oraz jest przystosowany do obsługi energooszczędnych pomp elektronicznych. Dzięki temu modułowi można w prosty sposób sterować obiegiem grzewczym CO i CWU. W kotłach Bionik 6, charakteryzujących się 5 klasą oraz Ecodesignem, zastosowano dotykowy wyświetlacz 5″ lub 4,3″, który w połączeniu ze zdalnym sterowaniem wpływa na bardzo wygodne zarządzanie pracą urządzenia.

Z pełną ofertą firmy GreenHeat można zapoznać się na stronie: www.greenheat.pl

64-610 Rogożno, ul. Studzieniec 30B, woj. wielkopolskie
tel. 48 512 352 362,