Pole do minigolfa szyte na miarę

Pola do minogolfa można zbudować wewnątrz i na zewnątrz, przy czym nie ma żadnych ograniczeń co do nawierzchni, na której powstanie – wymagana jest jedynie wolna przestrzeń. Na uatrakcyjnienie w ten sposób obiektu często decydują się właściciele hoteli, ośrodków wypoczynkowych, galerii handlowych, którym zależy na tym, aby przyciągnąć klientów. Jeśli dysponujemy odpowiednią przestrzenią, nic nie stoi też na przeszkodzie, aby zbudować pole do minigolfa w ogrodzie. Z kolei pole do minigolfa wewnątrz urozmaici czas wówczas, gdy aura nie sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Grupa Mobino proponuje ciekawe kombinacje platform i różne systemy pól do minigolfa, które sprawdzą się w wielu miejscach. Podjęcie decyzji o wyborze konkretnego rozwiązania ułatwia ścisła współpraca z klientem, a także możliwość przygotowania wizualizacji, dzięki której można zobaczyć, jak zaprezentuje się pole do minigolfa w ogrodzie, parku, na skwerze.

Minigolf do ogrodu, hotelu – wewnątrz i na zewnątrz

Jednym z popularniejszych rozwiązań z oferty Grupy Mobino jest Minigolf system MetalBand, który można stosować wewnątrz i na zewnątrz. Tory wykonane są z profili aluminiowych stalowych i pomalowane podkładem cynkowym oraz proszkowo na wybrany przez klienta kolor z palety Ral. Trwałość i bezproblemową eksploatację gwarantuje staranne wykonanie oraz zabezpieczenie systemu przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi (tory wewnątrz konstrukcji są wypełnione wodoodporną sklejką szalunkową zabezpieczoną impregnatem, a sztuczna trawa, którą pokryty jest tor, jest wysoce odporna na warunki atmosferyczne). Dzięki tym zabezpieczeniom, tory są bezobsługowe i nie trzeba ich konserwować na zimę, pozostawiając je bez obaw na zewnątrz przez cały okres użytkowania. System doskonale sprawdzi się jako minigolf w ogrodzie, parku, aquaparku, hotelu i w wielu innych miejscach.

fot. Mobino

Do klientów, którzy stawiają na wyjątkową estetykę drewna, kierowane są pola do minigolfa drewniane. Wykonane z drewna i materiałów drewnopodobnych tory są zabezpieczone przed wilgocią za pomocą specjalnych preparatów, a szerokie bandy z drewna klejonego, po których można chodzić, są zaimpregnowane. Tory o długości około 375 cm i szerokość od 60 do 70 cm (przy dołku około 100 cm) można wykonać w 6 różnych kształtach, a na zamówienie dostępne są niestandardowe wymiary.

fot. Mobino

W systemie AluBand spód toru wykonuje się ze sklejki wodoodpornej oraz zabezpiecza impregnatem, a bandy z profilu aluminiowego są dodatkowo wzmacniane dwuczęściowym elementem z tworzywa sztucznego. Takie pole do minigolfa szczególnie sprawdzi się wewnątrz budynku, na zadaszonych tarasach, a także na płaskich powierzchniach na zewnątrz, przez co jest jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań w hotelach czy galeriach handlowych. Atutem pola do minigolfa AluBand jest też nowoczesny wygląd oraz duże możliwości w zakresie tworzenia oryginalnych kształtów.

fot. Mobino

Pole do minigolfa w systemie Minigolf Adventure powstało z myślą o wymagających klientach. Na wykończonych specjalną trawą golfową torach wykonanych na podbudowie z piasku, grubego kruszywa łamanego oraz miału kamienno-granitowego, ułożone są przeszkody: kamienie, pale drewniane, biała sztuczna trawa. Całość zasypana jest piaskiem kwarcowym, a trudności podczas gry potęguje ukształtowanie torów w pionie i poziomie. Bandy wykończone są drewnianymi, impregnowanymi palami, kamieniami, elementami betonowymi. Ponadto na każdym torze znajduje się dołek golfowy z flagą. Wysoka odporność na czynniki atmosferyczne sprawia, że wykonane w tym systemie pole do minigolfa sprawdzi się w ogrodzie hotelowym, w parku, na skwerze.

fot. Mobino

Równie duże możliwości dają pola do minigolfa oferowane w systemie Minigolf Avantgarde. Tory mogą przybierać bardzo zróżnicowane formy, a wykończenie ich betonem, kamieniami i dekoracyjnymi elementami betonowymi sprawia, że pole ma bardzo urozmaiconą powierzchnię. Również bandy wykonuje się z różnorodnych materiałów (beton, kostka brukowa, kamień, drewno i in.).

Wkomponowując takie pole do minigolfa do ogrodu czy parku można wykorzystać naturalne wzniesienia, spadki i pochylenia, które utworzą naturalne przeszkody. Dodatkowe emocje podczas gry gwarantują ponadto mostki, zwężki, rollery poziome i pionowe, podjazdy, drewniane wiatraki i młyny wodne oraz kamienie.

fot. Mobino 

Z kolei pole do minigolfa w wersji Avantgarde InDoor to system powstały z myślą o przestrzeni wewnątrz budynku – w galerii handlowej, aquaparku czy hotelu. Tory (mobilne lub stałe) można zainstalować na specjalnie przygotowanej drewnianej podłodze lub wykorzystać istniejące podłoże. Podstawowe elementy pól do minigolfa w tym systemie wykonywane są z tworzyw sztucznych, metalu, drewna i betonu. Projekt jest każdorazowo dopasowywany do warunków panujących w danym obiekcie i dostępnej przestrzeni tak, aby maksymalnie wykorzystać jej potencjał.

fot. Mobino 

Mingolf w ogrodzie, hotelu, parku, ośrodku wypoczynkowym to gwarancja rozrywki nie tylko dla najmłodszych, bo dobrze zaprojektowany i wkomponowany w przestrzeń dostarczy emocji również rodzicom. Inwestycja w pole do minigolfa to doskonały sposób na to, aby obiekt tętnił życiem, a możliwość wykonania torów wewnątrz pozwoli uniezależnić się od kapryśnej pogody.

60-758 Poznań, ul. Grottgera 16/1, woj. wielkopolskie
tel. 500 231 715,