Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie

W ostatnich latach polskie budownictwo przechodzi ogromną przemianę. Obok pojawiającej się coraz ciekawszej architektury biurowej, mieszkaniowej, czy użyteczności publicznej dzieje się też tak za sprawą budownictwa przemysłowego. Brzmi nieprawdopodobnie? Tylko pozornie. Dziś wizualna strona obiektów takich jak hale produkcyjne czy magazynowe podporządkowana jest często równie surowym zasadom wysmakowanej architektury, co nowoczesne budynki widywane w centrach średnich i dużych miast. Obecnie atrakcyjna architektonicznie hala przemysłowa coraz częściej staje się nieodzownym elementem wizerunku firmy, co każdym kolejnym obiektem ze swojego portfolio udowadnia firma CoBouw.

Surowy klimat panujący w Skandynawii jest najlepszym papierkiem lakmusowym, weryfikującym skuteczność izolacji cieplnej. To właśnie na zimnej północy każde niedociągnięcie i mostek termiczny da szybko o sobie znać. Dotyczy to nie tylko budownictwa mieszkaniowego, ale także większych obiektów, np. stalowych hal: produkcyjnych, rolniczych, przemysłowych. Firma Conexx, która wyspecjalizowała się w produkcji stalowych hal ocieplanych, przetestowała swoje produkty właśnie w takich warunkach i ma na swoim koncie kilkadziesiąt ocieplanych hal dostarczonych na rynek skandynawski (Finlandia, Szwecja, Norwegia), a nawet pod koło podbiegunowe. To doświadczenie procentuje na rynku polskim, bo producent do perfekcji opanował sztukę eliminacji mostków termicznych w budowanych przez siebie obiektach.

Hale to obecnie jeden z najszybszych i najbardziej opłacalnych sposobów na budowę nowego obiektu. Można je wykorzystywać w wielu branżach, m.in. rolnictwie, przemyśle, logistyce, a także sporcie i rekreacji. Inwestor decydując się na ich zakup i budowę powinien wybrać najlepsze rozwiązanie. Takim na rynku są hale łukowe w technologii mobilnej maszyny, których producentem jest firma Develagro.

FPUH KOBEX jest przedsiębiorstwem od wielu lat zajmującym się profesjonalną budową i prefabrykacją konstrukcji stalowych, ze szczególną koncentracją na budowie stalowych hal i obiektów wielkopowierzchniowych. Umiejętność elastycznego reagowania na zmieniające się potrzeby klientów sprawiła, że dziś KOBEX jest jedną z najszybciej rozwijających się tego typu firm w Polsce, plasując się tym samym wśród liderów rynku.

Dzisiejsza sytuacja ekonomiczna i ekologiczna świata oraz dążenie do zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstw, skupia się na poszukiwaniu nowoczesnych technologii, które połączą pracę ludzi i maszyn. Przebiegający obecnie proces reindustrializacji związany z organizacją szybszych i wydajniejszych procesów dąży do zapewnienia wysokiego poziomu elastyczności, wydajności zasobów oraz ograniczenia energochłonności. Naprzeciw tym wymaganiom wychodzi projektant i wykonawca obiektów przemysłowych i biurowych firma W.P.I.P.

Rozwój różnych gałęzi gospodarki stał się motorem napędowym dla budownictwa i projektowania inwestycji przemysłowych. Różnego typu konstrukcje stalowe: wiaty, hale na warsztaty samochodowe, obiekty przemysłowe to dziś bardzo atrakcyjna alternatywa dla budynków murowanych, zarówno pod względem jakości, jak i ceny. Wśród hal o konstrukcji stalowej dużą popularnością cieszą się obiekty wykonywane w technologii lekkich i tanich elementów kratowych. Właśnie w produkcji takich rozwiązań wyspecjalizowała się firma Konspekt.

Ekonomia i funkcjonalność – to chyba pierwsze słowa, które przychodzą do głowy na myśl o halach przemysłowych o konstrukcji stalowej. Nic dziwnego – jako obiekty, które w odróżnieniu od budynków murowanych można postawić niemal wszędzie, sprawdzają się w wielu gałęziach gospodarki, w tym również w rolnictwie.

W odróżnieniu od budynków murowanych, hale ze stali mogą być zbudowane w niemal każdym miejscu, a przy tym są solidne i odporne nawet na najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Nic więc dziwnego, że konstrukcje hal stalowych coraz częściej wygrywają z konstrukcjami obiektów wznoszonych tradycyjnymi metodami nie tylko z uwagi na szybkość realizacji inwestycji, ale także ze względów funkcjonalnych i ekonomicznych. I choć początkowo wydawało się, że najczęstszym obszarem zastosowań dla hal ze stali będzie przemysł, to jednak ich zalety coraz częściej doceniają przedstawiciele innych gałęzi gospodarki, a także rolnicy.

Świadomość klientów na temat zalet obiektów opartych o konstrukcję stalową rośnie. Nic więc dziwnego, że te nowoczesne rozwiązania coraz częściej wygrywają z tradycyjnym budownictwem. Hale stalowe są tańsze w wykonaniu i dużo szybciej się je buduje, a przy tym są równie wytrzymałe co tradycyjne budynki. I choć jeszcze do niedawna wydawało się, że tego typu obiekty staną się domeną przedsiębiorców wykorzystujących je jako zakłady produkcyjne, to dziś wyraźnie widać, że hale stalowe są też bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla branży rolniczej.

Lekkie hale bezfundamentowe najpowszechniej wykorzystywane są w branży rolniczej, jednak na budowę tego rodzaju obiektów nierzadko decydują się również firmy komunalne. Jako sortownie śmieci i magazyny lekkich elementów typu papier, plastik, folie świetnie sprawdzają się konstrukcje namiotowe – modułowe hale kryte plandeką, będące doskonałą alternatywą dla drogich i na stałe połączonych z gruntem obiektów, które nie mogą być przenoszone ani rozbudowywane.

Dynamicznie rozwijające się rolnictwo wymaga wymaga rozwiązań technicznych i logistycznych, które można wdrożyć błyskawicznie i w razie potrzeby wykorzystywać wielokrotnie. Obszarem, w którym takie rozwiązania są potrzebne jest przechowywanie maszyn, płodów rolnych czy towaru. Zaskakujący klimat, ale również zmieniający się rynek wymusza na rolnikach i firmach produkcyjnych budowy hal, które są nie tylko niezwiązane trwale z gruntem, ale również mają możliwość szybkiego montażu i demontażu.

Pilnie potrzebujesz hali magazynowej dla towaru, który udało ci się kupić po okazyjnej cenie. Wynajęcie pomieszczeń magazynowych jest bardzo drogie, nie opłaca się. Masz co prawda spory kawałek ziemi tuż obok firmy, ale nie masz czasu ani cierpliwości na formalności związane z tradycyjną budową, zresztą pewnie i tak nie dostaniesz pozwolenia. Hale namiotowe to rozwiązanie idealne dla Ciebie!