Zalety rozwiązań modułowych

Trwale połączona z gruntem hala nie może być przenoszona ani modyfikowana bez ponownego ponoszenia nakładów – czasu i kosztów. Tymczasem wszystkie elementy hal modułowych można nie tylko swobodnie rozbudowywać o kolejne segmenty, ale też bezproblemowo relokować. Firma ZM Progress oferuje bowiem system bezfundamentowy. Zamiast fundamentów stosuje się specjalne, wytrzymałe kotwy. Konstrukcje stalowe, wykonane z wysokogatunkowej ocynkowanej stali, kryte są plandeką PCV o gramaturze 900gr/m2 odporną na zmiany pogody, jej żywotność to 20 lat. Plandeki z powodzeniem przenoszą ogromne obciążenia śniegowe i wiatrowe. Te wszystkie rozwiązania, o których mowa, gwarantują brak kosztów związanych z utrzymaniem czy remontami.

fot. PROGRESS

 

Hale namiotowe zyskują na popularności

W tej technologii możliwa jest nawet budowa hal przemysłowych, przeznaczonych do tymczasowej produkcji. Zainteresowane są nimi firmy komunalne. Z technologii ZM Progress korzystają przyszłe sortownie śmieci, myjnie samochodowe, magazyny oraz złomowiska. Pod halą może się odbywać chociażby rozbiórka pojazdów.

fot. PROGRESS

Hale rolnicze – zadanie stworzone dla konstrukcji namiotowych

Bezfundamentowe hale największym zainteresowaniem cieszą się w rolnictwie. Rolnicy cenią sobie szybkie rozwiązania, które jednocześnie cechują się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Siano, a tym bardziej drogie maszyny, nawozy i bezcenne płody rolne wymagają solidnej, sprawdzonej i niezawodnej ochrony. Wartością dodaną jest fakt, że hale można wznieść błyskawicznie na przykład w miejscu składowania słomy na polu. Żaden wzniesiony tradycyjną metodą budynek gospodarczy nie ma tak wszechstronnych możliwości konfiguracji. Dlatego też ich wersje bezfundamentowe od ZM Progress bardzo dobrze sprawdzają się także jako obiekt hodowlany w gospodarstwie. Hodowla drobiu – kaczek, gęsi, kur, ale i chów bydła oraz trzody chlewnej są w nich możliwe. Dobrostan zwierząt nie jest w żaden sposób zagrożony. Wręcz przeciwnie, tego typu hala rolnicza może zostać docieplona pianą równie szybko, co rozbudowana i tym samym w pełni przystosowana do potrzeb inwentarza żywego. W obiekcie można zastosować rolety oraz drzwi przesuwne, zwijane lub tradycyjne wahadłowe. Zapewnienie właściwej temperatury, cyrkulacji powietrza i oświetlenia nie stanowi problemu. Należy jeszcze raz podkreślić, że są to w pełni obiekty całoroczne, zgodne z normami ISO 9001:2008.

fot. PROGRESS

Hale na Bale to marka gwarantująca kompleksową obsługę

Oferta obejmuje zarówno projekty konstrukcji stalowych, jaki i zgrzewanie plandeki, która jest projektowana, wycinana i zgrzewana we własnym centrum plandekarskim. Każdy etap produkcji poddawany jest restrykcyjnej kontroli. Wszystkie komponenty posiadają wymagane prawem certyfikaty. Za tym idzie wspomniane już jakość, bezpieczeństwo i wytrzymałość. Oczywiście bez względu na wymiary wzniesionego czy rozbudowywanego obiektu. Wachlarz możliwych opcji jest tu praktycznie nieograniczony. Budowa hal przemysłowych, hal rolniczych o szerokości 8, 9, 10, 12, 15 i 18 m podobnie jak ich długość – 20 i 30 m, to standard. Inwestor może spokojnie zażyczyć sobie czegoś innego i czegoś więcej. To właśnie sedno modułowej konstrukcji, o której pisano na początku tego artykułu.

Więcej na www.halenabale.pl

63-640 Bralin, Nowa Wieś Książęca 4a, woj. wielkopolskie
tel. 627819610,