Dlaczego warto inwestować w hale stalowe z płyt warstwowych?

Projektowanie hal stalowych i wykonawstwo

Hale stalowe to dobra inwestycja, kiedy firma potrzebuje budynku przemysłowego o wysokiej wytrzymałości i nowoczesnym wyglądzie. Ze względu na swoje zalety hale stalowe z okładziną z płyt warstwowych wygrywają z tradycyjnymi rozwiązaniami, jak budynki murowane, oferując inwestorowi nieograniczone możliwości. Ważne, aby ich budowę zlecić doświadczonemu i certyfikowanemu producentowi, który kierując się profesjonalizmem i rzetelnością, wykona projekt według potrzeb i oczekiwań klienta.

Konstrukcja hali z płyt warstwowych a tradycyjne rozwiązania
Konstrukcje stalowe w porównaniu do tradycyjnych budynków są dużo tańsze i szybsze w budowie. Koszt budowy hali z płyt warstwowych może być nawet o połowę niższy niż tradycyjnego budynku, a budowa realizowana jest w czasie od 5 do 8 tygodni (w zależności od rozmiaru hali). Można je stawiać niezależnie od pory roku i warunków panujących na zewnątrz – buduje się je zarówno w zimie, jak i latem. W przypadku obiektów murowanych budowa uzależniona jest od pogody i przebiega znacznie dłużej – minimum kilka miesięcy, co wiąże się z większymi kosztami i późniejszym zyskiem z działalności. Warto dodać, że halę z płyt warstwowych można rozbudować w późniejszym czasie, co w przypadku tradycyjnego budownictwa jest niezwykle trudne.

 

fot. STRUMIN

A co z wytrzymałością hali stalowej w stosunku do murowanej? Hale stalowe są bardzo wytrzymałe, a trwałością nie ustępują rozwiązaniom murowanym, często przewyższając je jakością wykonania i wytrzymałością. Co więcej, wybierając płyty warstwowe jako okładzinę zewnętrzną budynku, inwestor ma wpływ na to, jaka dokładnie temperatura i akustyka będzie panowała wewnątrz hali, a także jaką klasyfikację ogniową osiągnie budynek.

Warto również podkreślić uniwersalne zastosowanie, jakie ma konstrukcja hali stalowej z płyt warstwowych. Tego typu budynek pozwala maksymalnie wykorzystać swój potencjał związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. Może on pełnić rolę hali magazynowej, wysokiego składowania, przemysłowej, produkcyjnej, logistycznej, handlowej czy rolniczej. Co więcej, płyty warstwowe mają nowoczesny, elegancki design, który zapewnia estetyczne wykończenie na całym obiekcie. Jest to bardzo ważne dla współczesnego inwestora, który wie, że nowoczesna, estetycznie wykonana hala pomaga zwiększyć prestiż każdego przedsiębiorstwa.

 

fot. STRUMIN

Hale stalowe – projektowanie i wycena
W jaki sposób wygląda projektowanie hali stalowej i jej wycena? Oto warto zapytać doświadczoną firmę, która specjalizuje się w wykonawstwie tego typu obiektów. Firma STRUMIN – producent hal stalowych z Małopolski – realizuje projekty w oparciu o szczegółową rozmowę z inwestorem. Sam wybór rodzaju hali – stalowa z płyt warstwowych – nie wystarczy. Ważne jest również to, aby ustalić, jakie będzie przeznaczenie hali – czy będzie to hala magazynowa, produkcyjna, sportowa czy może rolnicza; w jakim miejscu będzie położona i jakie materiały w związku z tym należy zastosować, np. bez ocynkowania czy z ocynkiem (bo będzie wystawiona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych); jakie komponenty techniczne i w jakiej ilości zostaną użyte: m.in. bramy, okna, drzwi, świetliki dachowe, okapy, rynny. Klienci często oczekują szybkiej wyceny, jednak, jak podkreśla pan Kamil Strumiński, właściciel firmy STRUMIN, rzetelna i dokładna wycena budowy całego obiektu wymaga czasu i dokładnego opracowania. Ważne jest również to, czy inwestor posiada już projekt hali i pozwolenie na jej budowę.

 

fot. STRUMIN

– Wiadomo, że na dalszym etapie rozmów pojawią się dodatkowe kwestie do doprecyzowania – już po podpisaniu umowy i podczas realizacji przedsięwzięcia. Jednak główne składowe hali wystarczą do wyceny 1m2, co pozwoli klientowi zorientować się w kosztach całej inwestycji i dobrze rozplanować budżet, przygotować projekt hali oraz ustalić datę rozpoczęcia prac – dodaje pan Dominik Nowak, współwłaściciel firmy.

Niestety często jest tak, że firmy podają ceny na swoich stronach internetowych, które daleko odbiegają od realnych kosztów. Podawane kwoty za 1 kg stali są mocno zaniżone i dezorientujące dla klienta, a co więcej – powodują znaczne zawyżenie kosztów po podpisaniu umowy, ponieważ okazuje się, że osobno są doliczane inne składowe, które wcześniej nie wchodziły w skład 1 kg stali.

 

fot. STRUMIN

Rada: Dobrze wykonany projekt kluczem do sukcesu Twojej inwestycji.
Podstawą każdej prawidłowo przeprowadzonej inwestycji jest dobry projekt. Dlatego musimy dokładnie rozważyć wybór architekta, który będzie odpowiedzialny za projektowanie hal stalowych dla naszego przedsiębiorstwa. Zdarzają się jednak projekty nieekonomiczne, które trafiają w ręce pracowników firmy STRUMIN, a ci muszą je poprawić przed rozpoczęciem budowy. Dla przykładu: w otrzymanych planach konstrukcyjnych, po przeliczeniu ilorazu zaprojektowanej stali (potencjalnie użytej) do całkowitej powierzchni hali, otrzymano wynik rzędu 70 – 75 kg /m2. Przy mądrze i rozsądnie zaprojektowanej hali wynik powinien oscylować na poziomie 33 – 36 kg stali na m2. Dlatego właściciel firmy STRUMIN radzi, aby już na etapie projektowania konstrukcji zwrócić się do nich na konsultacje – jako do wykonawcy hali. Dzięki temu klient może uniknąć nieekonomicznych rozwiązań w projekcie, wysokich kosztów i długiego procesu realizacji całej inwestycji.

 

fot. STRUMIN

Producent hal stalowych – jakiego wybrać?
Czym kierować się przy wyborze wykonawcy hali stalowej? Przede wszystkim ważny jest kapitał ludzki. To od wiedzy, doświadczenia i profesjonalizmu pracowników firmy zależeć będzie efekt końcowy całej inwestycji. Dobór nieodpowiedniej firmy może skutkować różnego typu usterkami technicznymi i awariami, co niesie za sobą poważne konsekwencje. Dlatego warto współpracować z rzetelnymi firmami, jak STRUMIN, gdzie otrzymujemy fachową pomoc już od początku planowania inwestycji. W sytuacji, kiedy klient ma problem z doborem elementów i rozwiązań konstrukcyjnych firma STRUMIN pomaga i doradza na każdym etapie inwestycji. Przedsiębiorstwo posiada własne biuro konstrukcyjno–architektoniczne, które przygotowuje projekty dopasowywane do wizji inwestora, co znacznie skraca czas inwestycji i przyspiesza proces jej realizacji.

 

fot. STRUMIN

STRUMIN współpracuje ponadto ze sprawdzonymi producentami płyt warstwowych oraz komponentów technicznych (jak okna, bramy, świetliki), a także firmami, które zajmują się załatwianiem wszelkich niezbędnych formalności, m.in. pozwoleń na budowę. Współpraca z zaufanymi producentami pozwala wynegocjować atrakcyjne ceny materiałów (na podstawie umów partnerskich), co wpływa na ostateczny koszt i powodzenie realizacji inwestycji. Firma pomaga również w zdobyciu kredytu czy leasingu na realizację inwestycji w hale stalowe z płyt warstwowych. Usługa jest kompleksowa, a inwestor nie musi przejmować na siebie ciężaru łączenia kompetencji i obszarów działań różnych podwykonawców.

Wytwórnia konstrukcji stalowych STRUMIN
Firma Strumin jest polską firmą rodzinną, która wyspecjalizowała się w projektowaniu i kompleksowej budowie szeroko rozumianych hal stalowych. Na rynku działa już od ponad 10 lat. Dbałość o szczegóły, kreatywne podejście do każdego projektu oraz estetyka to najważniejsze aspekty pracy przedsiębiorstwa.
– Nasz zespół tworzą profesjonaliści, dla których praca w branży konstrukcji stalowych to prawdziwa pasja – podkreśla pan Kamil Strumiński – Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, dlatego wśród naszych realizacji nie ma dwóch takich samych hal.

 

fot. STRUMIN

Firma STRUMIN stawia hale z płyt warstwowych w całej Polsce, ale główny obszar, gdzie realizują zlecenia na hale stalowe to: śląskie, Małopolska, region Podkarpacia i świętokrzyskiego. W ofercie znajdują się również podesty stalowe wykorzystywane na budowach w całej Polsce i za granicą. Oprócz tego przedsiębiorstwo wykonuje konstrukcje balustrad i barierek, wiat śmietnikowych, pergoli oraz skrzynie budowlane i inne elementy stalowe, jak kotwy czy marki. Konstrukcje są wykonywane w certyfikowanym zakładzie produkcyjnym, zgodnie z najwyższymi standardami europejskimi i światowymi.

– Gwarantujemy najwyższe europejskie standardy, które zapewniają bezpieczny, szybki i solidny montaż hal stalowych. Od początku kontrolujemy cały proces budowy hali. Dzięki temu każdy wykonany przez nas obiekt odpowiada zakładanym parametrom technicznym – opowiada pan Dominik Nowak – Dużą wagę przywiązujemy również do kwestii estetyki. Projektując nasze hale stalowe, łamiemy standardy postrzegania obiektów przemysłowych jako budynków o tradycyjnej, mało atrakcyjnej wizualnie formie. Jesteśmy bowiem w pełni świadomi roli, jaka przypada nam w umacnianiu marki naszych klientów. To nieodłączna część naszej codziennej pracy – dodaje współwłaściciel firmy STRUMIN.

 

fot. STRUMIN

Warto podkreślić również to, że zakład produkcyjny frmy STRUMIN posiada certyfikat wytwarzania konstrukcji stalowych według normy PN-EN 1090. To jedyny obowiązujący obecnie w Polsce oraz krajach Unii Europejskiej certyfikat wytwarzania konstrukcji stalowych. Współpraca z firmą, która nie posiada tego typu dokumentu wiąże się z dużym ryzykiem. Dlaczego? Ponieważ nie ponosi ona żadnej odpowiedzialności za to, jak wykonana jest konstrukcja hali. W takiej sytuacji to inwestor odpowiada za konstrukcję – jej poprawne wykonanie, dobór materiałów, technologii spawania czy zabezpieczeń antykorozyjnych i cała odpowiedzialność w razie jakiejkolwiek usterki spada bezpośrednio na niego.

Z ofertą producenta zapoznasz się na stronie: www.strumin.pl

32-084 Morawica, Morawica 191, woj. małopolskie
tel. +48515515445,


Liczba odwiedzin: 4001 | Data publikacji: 2018-07-26

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Firma Conexx®, specjalizująca się w budowie hal...
Rozwój różnych gałęzi gospodarki stał się motorem...
Świadomość klientów na temat zalet obiektów opartych...
Dynamiczny rozwój rynku konstrukcji hal stalowych w...
Rolnictwo, przemysł, logistyka, lotnictwo… branże, w których...
06.06.2021 | Energia ekologiczna
Dylemat dotyczący wyboru odpowiedniego systemu grzewczego niejednokrotnie...
07.04.2021 | Domy prefabrykowane
Miedziński Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. opracowała...
07.04.2021 | Składy budowlane
Niezastąpione na halach, w magazynach, na stacjach...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
12.11.2020 | Domy prefabrykowane
Technologia szkieletowa, popularna np. w Skandynawii czy...
Hala namiotowa całoroczna lub sezonowa to obiekt,...
05.03.2020 | Domy drewniane
Budowa domów energooszczędnych to dziś hasło, pod...
15.01.2020 | Domy prefabrykowane
Budowa domów drewnianych szkieletowych, choć jest technologią...
19.06.2019 | Stolarka otworowa
To one nadają bryle budynku charakter i...
Hale namiotowe magazynowe to coraz częściej wybierana...
hale magazynowe
Czy magazyn lub sklep da się wybudować...
09.10.2018 | Domy prefabrykowane
Domy szkieletowe to jedna z najpopularniejszych technologii...
Surowy klimat panujący w Skandynawii jest najlepszym...
Kontrola rolet zewnętrznych, wewnętrznych, screenów oraz markiz...
Drewno to jeden z najstarszych znanych człowiekowi materiałów...
24.08.2017 | Ogrzewanie
Przywykliśmy już, że przekazy medialne każdej zimy...
Ekonomia i funkcjonalność – to chyba pierwsze...
W odróżnieniu od budynków murowanych, hale ze...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. podkarpackie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: konstrukcja hali, projektowanie hal stalowych, hale stalowe projektowanie, hale konstrukcje stalowe, hale stalowe, hale stalowe śląskie, hale stalowe małopolska, wytwórnia konstrukcji stalowych, producent hal stalowych, hale stalowe producent, hale stalowe płyty warstwowe, hale stalowe produkcyjne magazynowe,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy