Inwestycje budowlane w tradycyjnej technologii niosą ze sobą znaczne koszty oraz wymagają dużych nakładów pracy i czasu. Często nie da się ich przeprowadzić w trakcie zimy, w związku z czym wpływają one niekorzystnie na działalność rolniczą. Czy jest dla tego alternatywa? Zdecydowanie! Coraz częściej można spotkać zadowolonych użytkowników, którzy zdecydowali się na budowę hali rolniczej w lekkiej technologii tunelowej.

fot. Zakład Mechaniczny PROGRESS

– Bezfundamentowe stalowe hale namiotowe oferują nieograniczone możliwości w dopasowaniu konstrukcji do potrzeb zamawiającego – mówi Leszek Sawicki z Zakładu Mechanicznego PROGRESS, specjalizującego się w tego typu konstrukcjach.

Firma PROGRESS znana jest ze swojego profesjonalnego podejścia w zakresie projektowania hal rolniczych oraz ich wytwarzania. Te lekkie konstrukcje zyskują coraz większe uznanie na rynku.

fot. Zakład Mechaniczny PROGRESS

Budowa hali rolniczej przez doświadczonego producenta

PROGRESS działa na rynku już od 1995 roku i specjalizuje się w budowie hal rolniczych oraz dla przemysłu. Te wyprodukowane specjalnie dla rolnictwa trafiają na rynek pod specjalną marką Hale na Bale.

fot. Zakład Mechaniczny PROGRESS

– Nasze hale charakteryzują się ocynkowaną konstrukcją w systemie tzw. kratownicy – wyjaśnia Leszek Sawicki. – Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu gwarantujemy najwyższą jakość wykonania. Co bardzo ważne, nasze hale magazynowe cechuje wytrzymałość śniegowa nawet do 120 kg/m2, a do tego nie jest im straszny wiatr ciągły o prędkości do 90km/h.

Odporność na trudne warunki atmosferyczne sprawia, że hale z powodzeniem użytkowane są w wielu rejonach Polski i Europy. Odpowiednio zaprojektowane hale rolnicze wytwarza się z wysokogatunkowej stali oraz z użyciem plandek renomowanych producentów. Wszystkie konstrukcje są wytworzone zgodnie z normami ISO 9001:2015 oraz posiadają certyfikaty CE, co ułatwia uzyskanie dotacji na taką inwestycję. Firma PROGRESS oferuje 10-letnią gwarancję na zgrzewane przez siebie plandeki.

fot. Zakład Mechaniczny PROGRESS

Projekt hali rolniczej zgodny z potrzebami

Lekkie Hale na Bale mogą mieć szerokość 8, 9, 10, 12, 15, dzięki czemu doskonale można je dopasować do wymagań określonego biznesu. Segmentowa budowa sprawia, że można je potem dodatkowo rozbudować, w razie potrzeb.

– Budowa hali rolniczej namiotowej to czasem jedyne wyjście dla rolnika lub przedsiębiorcy – dodaje Leszek Sawicki. – Oszczędzamy czas oraz zyskujemy ogromne możliwości.

fot. Zakład Mechaniczny PROGRESS

Odpowiednio zaprojektowane hale rolnicze w tym systemie można stosować przy bardzo różnych aspektach działalności. Świetnie sprawdzają się jako zabezpieczenie na bale ze słomą, służą jako kryte miejsce parkingowe dla maszyn rolniczych i kombajnów. Często stosuje się je do przykrycia silosów z płodami rolnymi, jak również dla zwierząt hodowlanych. Znane są także przypadki wykorzystania hal namiotowych jako ujeżdżalnie dla koni.

fot. Zakład Mechaniczny PROGRESS

– Nasze hale doskonale sprawdzają się również poza sektorem rolniczym – dodaje Leszek Sawicki. – Dostarczamy je do odbiorców, którzy stosują nasze wyroby jako różnego rodzaju magazyny, tymczasowe hale produkcyjne, a także zadaszenia basenów i boisk. Można je również spotkać w roli hangarów lotniczych.

fot. Zakład Mechaniczny PROGRESS

Czas to pieniądz

Główną zaletą budowy hali rolniczej w lekkiej konstrukcji jest możliwość zrezygnowania z fundamentów, w niektórych przypadkach uniknięcie konieczności zdobycia pozwoleń i znacznie przyspieszenie samych prac. Proces produkcji ma miejsce w jednej fabryce firmy PROGRESS, gdzie odbywają się wszystkie etapy wytwarzania, co także wpływa na szybsze dostarczenie gotowego produktu do inwestora. Hala przyjeżdża na miejsce jako gotowy produkt. Sam montaż odbywa się błyskawicznie i można ją użytkować już od pierwszego dnia po montażu.

fot. Zakład Mechaniczny PROGRESS

– Nasi doświadczeni pracownicy pomogą w wyborze oraz pomogą przygotować taki projekt hali rolniczej, który będzie zoptymalizowany pod względem jakościowym oraz finansowym. Możemy dopasować go także do wymagań i norm prawnych, które wynikają z warunków w danej lokalizacji – wyjaśnia Leszek Sawicki.

fot. Zakład Mechaniczny PROGRESS

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.halenabale.pl, www.zmprogress.pl

63-640 Bralin, Nowa Wieś Książęca 4a, woj. wielkopolskie
tel. 627819610,