Łuk, który trafia w dziesiątkę

Hale namiotowe łukowe swoją nazwę zawdzięczają konstrukcji wygiętej w kształt łuku. To lekkie magazyny idealne do użytku przez cały rok. Są coraz częściej wybieraną alternatywą dla tradycyjnych hal kratownicowych. Ma na to wpływ co najmniej kilka czynników. Są one zdecydowanie tańsze od swoich tradycyjnych odpowiedników, bardzo szybkie w montażu, a przy tym zachowują najwyższą jakość i wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Oparcie konstrukcji o kształt łuku pozwala znacznie zmniejszyć ilość zużytego do jej budowy materiału, a co za tym idzie, obniżyć koszty całej inwestycji.

fot. Skavska Hale

Hala namiotowa łukowa od Skavska Hale

Firma Skavska Hale specjalizuje się w produkcji nowoczesnych hal namiotowych łukowych. Usługa wykonywana jest kompleksowo: od projektu, aż po montaż u klienta. SKAVSKA swoje hale projektuje tak, aby zagwarantować jak największą kubaturę wewnątrz konstrukcji. Dzięki zastosowaniu wysokiej ściany bocznej, przy równoczesnym zachowaniu kształtu łukowego, obiekt jest wyjątkowo stabilny, a przy tym dedykowany dla każdej strefy śniegowo-wiatrowej w Polsce. To rozwiązanie umożliwia również dojazd praktycznie do samego boku hali, dzięki czemu można maksymalnie wykorzystać jej przeznaczenie.

Decydując się na produkt, można mieć pewność, że otrzyma się kompletną konstrukcję. Wygięty w kształt łuku dach pokryty jest wytrzymałą plandeką, która również produkowana jest przez firmę Skavska.

Hale namiotowe z oferty firmy dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy inwestor może znaleźć rozwiązanie odpowiadające potrzebom jego działalności. Jeśli chodzi o szerokość, znajdziemy modele między 6 a 16 m, a także 18 i 20 m, na indywidualne zamówienie.

Ze względu na łatwy, segmentowy montaż postawienie konstrukcji jest wyjątkowo szybkie, a przy tym spełnia ona najwyższe standardy.

fot. Skavska Hale

Innowacyjne, oryginalne rozwiązania

Jak wskazuje producent, proste, ale inteligentne rozwiązania tworzą istotne różnice, dlatego firma wprowadziła szereg oryginalnych rozwiązań. Zastosowanie wysokiej ściany bocznej pozwala uzyskać obiekt stabilny w każdej strefie wiatrowo-śniegowej, a dojazd możliwy jest praktycznie do samego boku hali, dzięki czemu maksymalizuje się jej przeznaczenie.

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem jest system uszczelnienia ścian z bloków betonowych. Plandeka jest wówczas wydłużana o wysokość przygotowanych bloków.

Mocna konstrukcja, solidne kotwienie i skuteczny system odprowadzania wody sprawiają, że hale można montować na wspólnym murku oraz na blokach powyżej trzech warstw.

Z kolei zastosowanie odsuniętych od plandeki stężeń wzdłużnych minimalizuje skraplanie w halach namiotowych łukowych firmy Skavska.

fot. Skavska Hale

Na każdą porę roku

Hale namiotowe łukowe Skavska wykonywane są z najwyższej jakości materiałów, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Dzięki specjalnej konstrukcji można je montować w każdej strefie śniegowej i wiatrowej. To konstrukcje do całorocznego użytku – doskonale chronią zgromadzone zasoby przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak wiatr, deszcz, grad, śnieg czy promieniowanie słoneczne.

fot. Skavska Hale

Hale łukowe dla rolnictwa

Hale namiotowe łukowe to bardzo popularne rozwiązanie dla rolnictwa. Każdy rolnik wie, jak ważne jest zabezpieczenie zgromadzonych zasobów. Hale łukowe idealnie sprawdzają się m.in. jako magazyny na baloty ze słomą. Efektywne i zorganizowane przechowywanie słomy przyczynia się do poprawy efektywności i zrównoważonej produkcji rolnej.

Hale Skavska świetnie nadają się również do hodowli zwierząt, zapewniając im odpowiednie schronienie, bez względu na warunki panujące na zewnątrz. Nie da się ukryć, że koszty związane z budową budynku inwentarskiego są ogromne. Koszty hali łukowej są trzy-czterokrotnie niższe niż w przypadku budowy tradycyjnego budynku, co m.in. przyczyniło się do coraz częstszego adoptowania hal łukowych dla zwierząt hodowlanych.

Zakup nowoczesnych, profesjonalnych maszyn rolniczych to również spora inwestycja, z czego wynika duża potrzeba ich garażowania w odpowiednich warunkach. Hale namiotowe łukowe pomagają utrzymać je w jak najlepszym stanie przez długi czas. Rozwiązanie to zawdzięcza swoją popularność głównie niskim kosztom zakupu hali w połączeniu z solidnością obiektu.

To jednak tylko niektóre możliwe zastosowania hal łukowych Skavska w rolnictwie. Sprawdzają się one doskonale także m.in. jako magazyny dla zbiorów, takich jak np. zboża, rzepak, owoce czy warzywa lub jako miejsce magazynowania suchego nawozu. Dla przykładu, niedrogi magazyn o powierzchni 260 m2 może pomieścić nawet 1100 ton nawozu w big bagach.

fot. Skavska Hale

Wszechstronne zastosowanie – nie tylko rolnictwo

Hale namiotowe łukowe coraz częściej wykorzystywane są nie tylko w gospodarstwach rolnych, ale także w obiektach komercyjnych, sportowych, w gospodarce odpadami czy w branży przemysłowej, np. jako zadaszenia dla robót budowlanych. Ich łatwy, segmentowy montaż pozwala na szybkie zbudowanie solidnej, a przy tym stosunkowo niedrogiej, konstrukcji, stanowiącej pomieszczenie magazynowe dla produktów wymagających przechowywania pod dachem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.skavska.pl/

98-420 Nowy Ochędzyn, Nowy Ochędzyn 25A, woj. łódzkie
tel. +48 730 208 280,