Lekkie hale dla rolnictwa i przemysłu
Bezfundamentowe hale do zabezpieczenia płodów rolnych i sprzętu
Dynamicznie rozwijające się rolnictwo wymaga wymaga rozwiązań technicznych i logistycznych, które można wdrożyć błyskawicznie i w razie potrzeby wykorzystywać wielokrotnie. Obszarem, w którym takie rozwiązania są potrzebne jest przechowywanie maszyn, płodów rolnych czy towaru. Zaskakujący klimat, ale również zmieniający się rynek wymusza na rolnikach i firmach produkcyjnych budowy hal, które są nie tylko niezwiązane trwale z gruntem, ale również mają możliwość szybkiego montażu i demontażu.

Nowoczesne maszyny, drogie półprodukty w postaci nawozów oraz cenne płody rolne to codzienność w dzisiejszym rolnictwie. Wymagają one szczególnie starannego traktowania. Ich przechowywanie wymaga budowania kolejnych magazynów. Jednak tradycyjna budowa ogromnych hal magazynowych pochłania dużo czasu i pieniędzy. Poza tym trwale połączona z gruntem hala nie może być przenoszona i rozbudowywana.
fot. ZM Progress
Hale bezfundamentowe – modułowa konstrukcja, trwałe krycie
Odpowiedzią na powyższe problemy są bezfundamentowe hale magazynowe produkowane przez firmę ZM Progress Leszek Sawicki. Są one dostępne na rynku pod marką Hale na Bale. Konstrukcję hali magazynowej stanowi wysokogatunkowa ocynkowana ogniowo stal. Hale nie wymagają stosowania fundamentów, ponieważ do ich połączenia z gruntem stosuje się specjalne wytrzymałe kotwy.
fot. ZM Progress
Bardzo ważną cechą hal bezfundamentowych jest ich modułowa budowa. Można rozbudowywać je o kolejne segmenty, co sprawia że długość hali może być dowolna. Dzięki temu użytkownik ma możliwość konfiguracji obiektu w dowolny sposób w zależności od swych potrzeb.
fot. ZM Progress
Hale kryte są plandeką PCV o gramaturze 900gr/m2 odporną na różne warunki atmosferyczne, z żywotnością cechowaną na 20 lat. Pisemna gwarancja na promieniowanie UV wynosi 10 lat. W zależności od indywidualnych potrzeb klienta plandeka może być wykonana w dowolny kolorze z palety kolorów RAL. Dodatkowo na życzenie inwestora na plandekę może zostać naniesiona grafika lub napisy. Możliwe jest również wyposażenia plandeki w poziome lub pionowe świetliki, które poprawiają widoczność w pomieszczeniu.
fot. ZM Progress
Hale na Bale – elastyczna konfiguracja
Wiemy już, że długość hali jest praktycznie nieograniczona poprzez możliwość dołączania kolejnych modułów. Jeżeli chodzi o szerokości obiektów również one są opcjonalne. W ofercie firmy znajdują się hale o szerokości 8, 9, 10, 12, 15 i 18 metrów. Dopasowanie wymiarów do konkretnych potrzeb różnych podmiotów nie sprawia, więc żadnego kłopotu.
fot. ZM Progress
Hale na Bale mogą być konfigurowane elastycznie również pod względem ścian frontowych. Wersje zamknięte wyposażane są w bramy przesuwne lub rolety oraz dodatkowo drzwi wejściowe.
fot. ZM Progress
Biorąc pod uwagę jakość wykonania hal oraz możliwości ich rozbudowy i przenoszenia inwestycja w nie jest opłacalna. Hala bezfundamentowa nie generuje kosztów związanych z utrzymaniem czy remontami. To przemyślane i bezpieczne rozwiązanie gwarantuje oszczędność czasu i pieniędzy, a jednocześnie zapewnia ochronę przed szkodliwym wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych.
Pełna oferta firmy ZM Progress dostępna jest na stronie: www.zmprogress.pl i www.halenabale.pl
Liczba odwiedzin: 1797 | Data publikacji: 2015-11-19
Skontaktuj się z firmą
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły















Firmy z tej branży
Słowa kluczowe: hale na bale, hala na bale, hale bez fundamentów, hale rolnicze, hala rolnicza, hale dla rolnictwa, lekkie hale przemysłowe, lekka hala przemysłowa, hale dla przemysłu, hale na bale, hala na bale, hala dla rolnictwa, bezfundamentowa hala, bezfundamentowe hale, hala bezfundamentowa, lekkie hale rolnicze, hale bezfundamentowe, hala dla przemysłu, hale do zabezpieczenia płodów rolnych, hale do zabezpieczenia sprzętu, lekka hala rolnicza