Nowoczesne maszyny, drogie półprodukty w postaci nawozów oraz cenne płody rolne to codzienność w dzisiejszym rolnictwie. Wymagają one szczególnie starannego traktowania. Ich przechowywanie wymaga budowania kolejnych magazynów. Jednak tradycyjna budowa ogromnych hal magazynowych pochłania dużo czasu i pieniędzy. Poza tym trwale połączona z gruntem hala nie może być przenoszona i rozbudowywana.

 

hale na bale zm hale na bale zmfot. ZM Progress

 

Hale bezfundamentowe – modułowa konstrukcja, trwałe krycie
Odpowiedzią na powyższe problemy są bezfundamentowe hale magazynowe produkowane przez firmę ZM Progress Leszek Sawicki. Są one dostępne na rynku pod marką Hale na Bale. Konstrukcję hali magazynowej stanowi wysokogatunkowa ocynkowana ogniowo stal. Hale nie wymagają stosowania fundamentów, ponieważ do ich połączenia z gruntem stosuje się specjalne wytrzymałe kotwy.

 

hale na bale zmfot. ZM Progress

 

Bardzo ważną cechą hal bezfundamentowych jest ich modułowa budowa. Można rozbudowywać je o kolejne segmenty, co sprawia że długość hali może być dowolna. Dzięki temu użytkownik ma możliwość konfiguracji obiektu w dowolny sposób w zależności od swych potrzeb.

 

hale na bale zm hale na bale zmfot. ZM Progress

 

Hale kryte są plandeką PCV o gramaturze 900gr/m2 odporną na różne warunki atmosferyczne, z żywotnością cechowaną na 20 lat. Pisemna gwarancja na promieniowanie UV wynosi 10 lat. W zależności od indywidualnych potrzeb klienta plandeka może być wykonana w dowolny kolorze z palety kolorów RAL. Dodatkowo na życzenie inwestora na plandekę może zostać naniesiona grafika lub napisy. Możliwe jest również wyposażenia plandeki w poziome lub pionowe świetliki, które poprawiają widoczność w pomieszczeniu.

 

hale na bale zmfot. ZM Progress

 

Hale na Bale – elastyczna konfiguracja
Wiemy już, że długość hali jest praktycznie nieograniczona poprzez możliwość dołączania kolejnych modułów. Jeżeli chodzi o szerokości obiektów również one są opcjonalne. W ofercie firmy znajdują się hale o szerokości 8, 9, 10, 12, 15 i 18 metrów. Dopasowanie wymiarów do konkretnych potrzeb różnych podmiotów nie sprawia, więc żadnego kłopotu.

 

hale na bale zmfot. ZM Progress

 

Hale na Bale mogą być konfigurowane elastycznie również pod względem ścian frontowych. Wersje zamknięte wyposażane są w bramy przesuwne lub rolety oraz dodatkowo drzwi wejściowe.

 

hale na bale zmfot. ZM Progress

 

Biorąc pod uwagę jakość wykonania hal oraz możliwości ich rozbudowy i przenoszenia inwestycja w nie jest opłacalna. Hala bezfundamentowa nie generuje kosztów związanych z utrzymaniem czy remontami. To przemyślane i bezpieczne rozwiązanie gwarantuje oszczędność czasu i pieniędzy, a jednocześnie zapewnia ochronę przed szkodliwym wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych.

Pełna oferta firmy ZM Progress dostępna jest na stronie: www.zmprogress.pl i www.halenabale.pl

63-640 Bralin, Nowa Wieś Książęca 4a, woj. wielkopolskie
tel. 627819610,