Jeszcze do niedawna dość często można się było spotkać z opinią, że nic nie zastąpi tradycyjnej, solidnej hali kratownicowej obudowanej blachą trapezową. Dziś jednak wielu inwestorów decyduje się na wybudowanie hali namiotowej magazynowej, która również zapewnia bezpieczne przechowywanie towarów, a jej cena jest zdecydowanie niższa. Wpływ na tę rosnącą popularność hal krytych plandeką ma również coraz większa profesjonalizacja rynku, bo producenci tego typu obiektów są w stanie zaoferować wyroby najwyższej jakości, które – co jest szczególnie istotne dla rolnictwa – można zbudować bardzo szybko, również w sytuacjach nagłych.

 

hale

fot. Progress 

Hale magazynowe nie tylko dla rolników
Pionierem w zakresie budowy lekkich hal namiotowych magazynowych w Polsce jest firma ZM Progress, która na rynku działa od kilkunastu lat i znana jest pod marką Hale na Bale. Bezfundamentowe hale magazynowe producent ten początkowo budował głównie dla odbiorców z sektora rolniczego, w którym bardzo poszukiwane są rozwiązania szybkie w realizacji, a do tego – w korzystnej cenie. Kryte plandeką hale, które można błyskawicznie zamontować i zdemontować świetnie sprawdzają się jako magazyny do przechowywania maszyn, towarów, płodów rolnych, bali, nawozów. Ich atutem jest także możliwość rozbudowy o kolejne sekcje, bo każda hala magazynowa ma konstrukcję modułową i jest przytwierdzona do podłoża za pomocą kotew, przez co łatwo można przesunąć obiekt w inne miejsce lub przedłużyć.

 

fot. Progress 

Dzięki temu inwestorzy, którzy zdecydują się na hale namiotowe magazynowe zyskują rozwiązanie o wiele bardziej uniwersalne i elastyczne niż tradycyjne hale, trwale związane z gruntem, a do tego za cenę nieporównywalnie niższą.

Lekka hala magazynowa – cena ma znaczenie
Namiotowe hale magazynowe bardzo dobrze sprawdzają się również w innych zastosowaniach niż branża rolnicza. Znaczną część realizacji firmy ZM Progress obejmują również hale magazynowe dla przemysłu, a bardzo pozytywne opinie użytkowników przysparzają tego typu obiektom popularności. Znajdują one zastosowanie jako tymczasowe hale produkcyjne, garaże, magazyny na różnego rodzaju towary, a nawet jako obiekty targowo-eventowe, gdzie ważnym elementem decydującym o opłacalności inwestycji jest cena. Namiotowe hale magazynowe coraz częściej powstają też na zamówienie przedsiębiorstw komunalnych, w których pełnią rolę sortowni na śmieci lub magazynów na elementy typu folie, plastik, papier.

 

fot. Progress 

Hale namiotowe magazynowe – solidna konstrukcja szyta na miarę
Jako producent ZM Progress oferuje magazynowe hale namiotowe dla rolnictwa i przemysłu o szerokościach 8 i 9 metrów (oparte na pojedynczej rurze) oraz 10, 12, 15 i 18 metrów (hale kratownicowe). Mają one segmentową budowę, dzięki czemu z łatwością można je rozbudowywać o kolejne sekcje, dopasowując rozwiązanie do potrzeb inwestora.
Hale magazynowe mają konstrukcję wykonaną z wysokogatunkowej stali ocynkowanej ogniowo, co gwarantuje ich długowieczność i bezawaryjną eksploatację przez lata.

 

fot. Progress 

Znakiem profesjonalizacji rynku jest nie tylko rosnąca jakość produktów, ale także umiejętność ich dopasowania do rosnących wymagań inwestorów, przez co słowo „elastyczność” nabiera dziś nowych znaczeń.
Hale namiotowe magazynowe oferowane przez ZM Progress to rozwiązanie, które odpowiada jednocześnie na kilka różnych oczekiwań inwestorów: oferowane są w korzystnej cenie, dają dużą elastyczność w zakresie dopasowania produktu do indywidualnych potrzeb (również po czasie, gdy zmieniają się potrzeby i konieczne jest powiększenie hali lub przeniesienie jej w inne miejsce). Ponadto są solidne, trwałe i powalają na bezpieczne przechowywanie różnego rodzaju towarów. Z kolei dzięki możliwości łatwego i szybkiego montażu i demontażu, hale namiotowe można w razie potrzeby przenieść w inne miejsce, przez co jest to inwestycja na długie lata.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.halenabale.pl

63-640 Bralin, Nowa Wieś Książęca 4a, woj. wielkopolskie
tel. 627819610,