Sklep czy magazyn musi na siebie zarabiać. Dlatego często inwestorowi zależy na tym, aby konstrukcja była wzniesiona jak najszybciej. Jednocześnie rozsądek podpowiada, że szybko nie zawsze znaczy tanio i solidnie… Na szczęście, dzięki nowoczesnej technologii, można połączyć wszystkie te najlepsze cechy i zbudować drewnianą konstrukcję hali, która wytrzyma długie lata.

 

nowoczesne hale magazynowe

fot. Wascovilla

Najlepsze drewno gwarancją jakości
Priorytetem w każdej budowie jest trwałość obiektu. Aby konstrukcja drewniana hali była solidna i bezpieczna, do wykonania elementów konstrukcyjnych firma Wascovilla używa najlepszego dostępnego na rynku materiału, czyli certyfikowanego świerku skandynawskiego. Jest to drewno suszone mechanicznie, o wilgotności poniżej 18%, czterostronnie strugane i klasyfikowane pod względem wytrzymałości (klasa drewna od C18 do C30) oraz drewna klejonego klasy GL24 do GL35 . Drewno to dodatkowo zabezpieczone jest impregnatami, chroniącymi przed korozją biologiczną (owadami, grzybami, pleśnią) i zwiększającymi ognioodporność. Stolarka, podłogi, elewacje i dach dobierane są stosownie do potrzeb klienta. Możliwości są nieograniczone, ale istotna jest jakość i ekologiczność użytych materiałów. Na konstrukcje budynków udzielana jest 30-letnia gwarancja, chociaż trzeba powiedzieć, że trwałość jest taka sama jak innych budynków zachowując zasadę szczelny dach , szczelna elewacja , szczelne okna i drzwi.

 

fot. Wascovilla

W jaki sposób buduje się szybko?
Kluczem do sukcesu i jednocześnie odpowiedzią na to pytanie jest wykorzystanie nowoczesnej technologii. Oprócz fundamentów, wszystkie pozostałe etapy budowy odbywają się w tzw. suchej technologii. Oznacza to, ze mogą być wykonywane niezależnie od warunków atmosferycznych. Zaprojektowane elementy konstrukcji hali drewnianej są wycinane na precyzyjnych piłach, a następnie łączone na budowie w całość za pomocą odpowiednich łączników stalowych . W hali fabrycznej montuje się też gotowe elementy: ściany, stropy i dachy. Komplet elementów jest przewożony na plac budowy, gdzie szybko są składane w całość; zaczynając od gotowych ścian, aż po dach. Technologia ta pozwala budować nawet zimą, oszczędzając czas i pieniądze – i tu spełniony jest drugi warunek, czyli budowanie tanie. Na budowie każdy dzień pracy to ogromne koszty, jeśli więc nie ma przestojów, nie czeka się na kolejne elementy, a wszystko do siebie idealnie pasuje – nie ma „pustych” kosztów.

 

fot. Wascovilla

Ile kosztuje wybudowanie hali magazynowej?
To pierwsze pytanie, które zadaje sobie inwestor. Zazwyczaj kosztów nie da się przewidzieć dokładnie. Co więcej, co chwilę okazuje się, że coś jest nie tak i trzeba wyłożyć dodatkową gotówkę. Tego problemu nie ma, jeśli budujemy z Wascovilla. Cena takiej konstrukcji jest z góry znana i obejmuje wszystkie składniki całkowitego kosztu. Bez niespodzianek, bez ukrytych kosztów – sytuacja jest jasna od samego początku. To ogromny plus, zwłaszcza przy sporządzaniu biznesplanu.

 

hale

fot. Wascovilla

Wascovilla – solidne wsparcie na każdym etapie budowy
To, co najczęściej odstrasza inwestorów, to brak wsparcia na poszczególnych etapach realizacji inwestycji. Biuro projektowe robi swoje, wykonawca swoje – bez porozumienia, bez pomysłu. Jak się pojawi jakiś problem, obarczany nim jest inwestor. Dlatego warto postawić na firmę, która bierze odpowiedzialność za każdą część inwestycji. Firma Wascovilla ma własne biuro konstruktorskie, projektuje hale z połączeniem i użyciem różnych materiałów . Poza obliczeniami inżynierskimi, tworzy on dokładną dokumentację warsztatową, co gwarantuje jakość wykonywania i eliminuje możliwość błędu w przygotowaniu produkcji. Z Wascovilla można wznieść konstrukcję według własnego pomysłu i potrzeb, lub wykorzystasz jeden z wielu gotowych projektów. Biuro może także przygotować projekt kompleksowy, od planu zagospodarowania terenu, aż do pozwolenia na budowę włącznie. Chociaż od razu powstaje precyzyjny i bardzo szczegółowy projekt, to budowanie z drewna daje dużą elastyczność. Jeśli w trakcie budowy uznamy, np. że w danej ścianie chcemy mieć okno, to w godzinę lub dwie można wykonać taki otwór bez kosztownego wykuwania, jak w budynkach tradycyjnych. To niewątpliwa zaleta budowania w technologii szkieletowej.

Więcej informacji o firmie Wascovilla i jej realizacjach znajduje się na stronie www.wascovilla.pl

76-100 Sławno, Stary Kraków/Kanin 17 k. Sławna , woj. zachodniopomorskie
tel. 59 810 82 99, 604 160 376,