Hale dla rolników
Hale o konstrukcji stalowej to rozwiązanie, które już na dobre zadomowiło się na naszym rynku. Ich producenci coraz częściej podkreślają, że ważną grupą odbiorców oferowanych przez nich wyrobów są właśnie rolnicy.
– Na początku wszystko wskazywało na to, że podstawowym obszarem wykorzystywania hal o konstrukcji stalowej będzie szeroko rozumiany przemysł, w którym tego typu konstrukcje świetnie sprawdziły się np. jako powierzchnie magazynowe. Z czasem zaczęło rosnąć zainteresowanie tego typu obiektami w branży rolniczej. Stalowa hala rolnicza, hala dla bydła mięsnego czy hala inwentarska kryta plandeką jest zdecydowanie tańsza w budowie niż tradycyjny magazyn, ponadto nie jest na stałe połączona z gruntem, co daje większą elastyczność rozbudowy i przenoszenia w przyszłości – mówi Tomasz Betka z firmy SKAVSKA, która zajmuje się sprzedażą i montażem hal stalowych bezfundamentowych – nowoczesnych wyrobów polskiej produkcji.
Jednocześnie stalowe hale rolnicze są bardzo trwałe, solidne i odporne na najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Sprawdzą się one jako hale magazynowe dla płodów rolnych, pasz, nawozów, jako hale dla bydła, a także jako sortownie czy przechowalnie owoców i warzyw. Wielu rolników decyduje się na inwestycję w halę inwentarską lub wykorzystuje stalowe konstrukcje jako garaże sprzętu rolniczego.

 

stalowe hale przemysłowe skavska stalowe hale przemysłowe skavska
stalowe hale przemysłowe skavskafot. Skavska

 

Hale stalowe dla wszystkich gałęzi przemysłu
Hale SKAVSKA są wykorzystywane we wszystkich gałęziach gospodarki, bez ograniczeń w zastosowaniu. Konstrukcje łukowe z kratownicy zostały zaprojektowane z myślą o szybkim, łatwym, ale i solidnym zabezpieczeniu przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Konstrukcja ocynkowana, wykonana z najwyższą starannością, przygotowana na polskie warunki pogodowe i przykryta plandeką o gramaturze 900g/m², która posiada filtr UV, ma gwarancję producenta nawet do 10 lat!
– Oferujemy różne rozmiary hal stalowych, których szerokości i wysokości zostały zaprojektowane i zoptymalizowane tak, by inwestor w pełni wykorzystał kubaturę hali. Dostępne są następujące wymiary obiektów: szer. 9m – wys. 4,8 m, szer. 10 m – wys. 5,5 m, szer. 12 m – wys. 6,2 m, szer.14 m – wys.7,6 m , szer. 15 m – wys. 7,5 – mówi Tomasz Betka.

 

stalowe hale przemysłowe skavska stalowe hale przemysłowe skavskafot. Skavska

 

Konstrukcje kratownicowe wykonane są z profili kwadratowych 50×50 (pas górny i pas dolny) oraz ocynkowane ogniowo. Konstrukcja jednego łuku składa się z siedmiu elementów. Są to dwa słupy boczne, które zapewniają inwestorom na uzyskanie ściany bocznej prostej na 2,5m, cztery kalenice duże i jedna kalenica mała. Dzięki takiemu podziałowi oraz dzięki dużej ilości łączeń blach węzłowych z blachą 10 mm uzyskujemy halę o konstrukcji stalowej solidną i bardzo odporną na trudne warunki pogodowe.

 

stalowe hale przemysłowe skavskafot. Skavska

 

Solidny montaż hal stalowych
Choć oferowane przez firmę SKAVSKA obiekty nie mają fundamentów (ale istnieje możliwość posadowienia ich na fundamencie/wylewce lub stopach betonowych), można ich używać bez obaw, że silny wiatr uszkodzi konstrukcję. Zagwarantowane jest to dzięki specjalnemu montażowi hal stalowych.
– System łączenia z podłożem polega na wbijaniu kotew o długości od 1,3 do 1,5 m w ilości 8 sztuk na jedną wręgę. Kotwy są wykonane z pręta żebrowanego fi16. Jest to system obliczony przez konstruktorów z którymi współpracujemy i gwarantuje wytrzymałość na wiatry występujące w naszej strefie wiatrowej – wyjaśnia Tomasz Betka.

 

stalowe hale przemysłowe skavskafot. Skavska

 

Jako elementy najszybciej się zużywające, stopy zostały zaprojektowane tak, aby nie wiązać ich na stałe z konstrukcją stalową hali. Dzięki temu z upływem lat można wymienić tylko tę jedną część, nie naruszając głównej konstrukcji.
Trwałość hali zapewnia też plandeka dostępna w trzech różnych gramaturach: 670m/m², 900g/m² oraz 930g/m² i różnych kolorach. Istnieje też możliwość zastosowania pasów doświetlających, co jest bardzo istotne jeśli obiekt służy jako hala inwentarska czy hala dla bydła mięsnego.

 

stalowe hale przemysłowe skavska stalowe hale przemysłowe skavskafot. Skavska

 

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.skavska.pl

98-420 Nowy Ochędzyn, Nowy Ochędzyn 25A, woj. łódzkie
tel. +48 730 208 280,