Hale tunelowe w agrobiznesie – dlaczego warto?

W minionych kilkudziesięciu latach nastąpiło unowocześnienie procesu hodowli bydła i drobiu. Dotychczas wykorzystywane rozwiązania w tym temacie stały się przestarzałe i nieekonomiczne. Tradycyjne budynki gospodarcze wykonane z betonu, cegły i drewna dziś okazują się kosztowne w budowie, a przede wszystkim nierentowne w utrzymaniu i naprawach. Nowoczesny rolnik wie, że aby móc konkurować z innymi producentami, musi bez problemu dostosowywać się do potrzeb zmieniającego się rynku, dlatego szuka pomieszczeń inwentarskich, które można łatwo zamontować i zdemontować oraz zmienić ich przeznaczenie. Wymagania te spełniają stalowe hale tunelowe dla bydła oraz składowania produktów rolniczych oferowane przez firmę Z.M. Progress, która produkuje hale tunelowe pod marką Hale na Bale.

fot. PROGRESS 

Całoroczne, uniwersalne, bezpieczne – rodzaje zastosowań Hal na Bale

Hale tunelowe producenta to duża gama produktów, których szerokość wynosi od 8 metrów do 18 metrów. Takie parametry hal stosuje się najczęściej w rolnictwie do przechowywania balotów ze słomą, maszyn rolniczych, ochrony silosów z płodami rolnymi i wreszcie jako pomieszczenia dla zwierząt hodowlanych. Ważne jest, żeby wykorzystać w pełni przestrzeń takiej hali. Konstrukcje stalowe umożliwiają stworzenie budynków inwentarskich lekkiego typu. Spełniają one warunki cieplno-wilgotnościowe. Takie hale tunelowe do hodowli bydła są obiektami całorocznymi.

fot. PROGRESS 

Hala tunelowa dla bydła – jakość wykonania

Lekka konstrukcja stalowa w kształcie wygiętego łuku zmniejsza ciężar budowli, nie wymaga wykonania fundamentów i może być gotowa w zaledwie trzy, cztery tygodnie. Konstrukcje hal tunelowych są wykonane z komponentów stalowych najwyższej jakości. Są to rury z wysokogatunkowej stali ocynkowanej ogniowo obustronnie, którą stosuje się również do budowy dróg i mostów. Dodatkowo finalnie metal pokrywa się warstwami preparatu, który zabezpiecza go przed korozją w agresywnym środowisku gazowym. Należy pamiętać, że hale tunelowe dla bydła są eksponowane na wilgoć oraz promieniowanie UV praktycznie przez cały czas, dlatego najwyższej jakości mocna plandeka zapewnia trwałość konstrukcji i chroni inwentarz. Pokrycie osłoną zbrojoną siatką o gramaturze 900 gr/m² zapewnia wyjątkową żywotność hal. Są one odporne na warunki atmosferyczne, na przykład zalegający śnieg lub silny wiatr. Produkty posiadają wszelkie wymagane atesty i dopuszczenia (np. Certyfikat CE), dzięki czemu rolnicy mogą starać się o pozyskanie dotacji na zakup tego rodzaju konstrukcji hal tunelowych przeznaczonych do hodowli bydła.

fot. PROGRESS 

Zalety użytkowania hal tunelowych dla bydła

Produkty oferowane przez firmę Z.M. Progress (oferujacą hale tunelowe pod marką Hale na Bale) można łatwo rozbudować o kolejne moduły, w ten sposób zmienić ich powierzchnię lub konfigurację. To bardzo ważne, gdy gospodarstwo się rozwija i idzie z nowymi trendami. Ponadto, gdy zajdzie potrzeba, konstrukcję można łatwo zdemontować i przenieść w inne miejsce. W celu przytwierdzenie hali do podłoża stosuje się kotwy chemiczne, mechaniczne lub kotwy gruntowe, które po wejściu w grunt rozchodzą się promieniście. Halę można postawić bezpośrednio na gruncie lub na podłożu betonowym. Rolnik jest w stanie wykonać taką operację samodzielnie. Konstrukcja hali tunelowej z przeznaczeniem do hodowli bydła może zostać ustawiona na pastwisku, na którym podczas łagodnej zimy zwierzęta będą korzystały z pozostawionego im tzw. stojącego siana. Zimą halę można izolować wełną mineralną, która będzie chronić zwierzęta i zapewniać im dobrostan zgodnie z ich zapotrzebowaniem termicznym. Hale mogą być wyposażone w ściany fasadowe z drzwiami rozsuwanymi lub bramami rolowanymi.

fot. PROGRESS 

Hala tunelowa dla bydła – cena inwestycji

Obniżenie kosztów inwestycji polega na oparciu konstrukcji hal o kształt łuku, dzięki czemu zmniejsza się czterokrotnie ilość zużytego do jej budowy materiału w stosunku do tradycyjnych obiektów. Hale tunelowe nie wymagają budowy fundamentów, co także wpływa na ostateczną cenę obiektu. Firma Z.M. Progress jest producentem hal tunelowych dla bydła. Oferuje najkorzystniejsze warunki, z pominięciem marży pośredników. To jedne z najtrwalszych konstrukcji na rynku. Elementy wykonane są z najwyższej klasy materiałów, dlatego firma Hale na Bale udziela aż 10 lat gwarancji na plandeki. Każde zamówienie rozpatrywane jest indywidualnie, aby spełniało wymagania najbardziej wymagających klientów. Pracownicy nadzorują powstawanie każdego detalu od konstrukcji stalowej po zgrzewanie plandek, od koncepcji projektowej po montaż. Dzięki temu zaoferowana została najwyższa jakość za najbardziej przystępną cenę.

fot. PROGRESS 

Szczegółowa oferta producenta dostępna jest pod adresem www.halenabale.pl

63-640 Bralin, Nowa Wieś Książęca 4a, woj. wielkopolskie
tel. 627819610,