Hale o konstrukcji stalowej
W branży rolniczej firma Conexx jest przedsiębiorstwem, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jako jeden z największych graczy wśród dostawców budynków dla branży rolniczej, ten producent posiada około 15% rynku hal o konstrukcji stalowej, dostarczając średnio 100 obiektów rocznie.
- Jak dotąd sporadycznie wykonywaliśmy zamówienia na budowę i projekty hal przemysłowych. Na koncie mamy też np. budynki dla sektorów handlu i usług, m.in. magazyn składowania stali, kryty kort tenisowy, hurtownię nasion – mówi Bartłomiej Neroj z firmy Conexx. – Z czasem doświadczenie zdobyte na wymagających rynkach skandynawskich pozwoliło nam na wypracowanie bardzo skutecznych rozwiązań związanych z eliminowaniem mostków termicznych w budowanych przez nas obiektach. Zaraz potem pojawił się pomysł, aby dotrzeć z naszymi produktami również do branży przemysłowej – dodaje.

 

stalowe hale ocieplane stalowe hale ocieplanefot. Conexx

 

Ciepłe hale produkcyjne i przemysłowe
W ten sposób zrodziła się idea nowego produktu – tzw. „ciepłe hale”, czyli stalowe hale ocieplanie, w których udało się połączyć doświadczenia w izolacji z optymalnym wykorzystaniem stali. Na czym w halach przemysłowych czy halach produkcyjnych polega optymalne wykorzystanie stali?
- Opracowaliśmy i opatentowaliśmy własną metodę stosowania profili stalowych o zmiennym przekroju i ażurowej budowie, co pozwala na oszczędność stali na poziomie 10% w stosunku do klasycznych profili – wyjaśnia Bartłomiej Neroj.
Jednocześnie taka technologia produkcji nie wpływa negatywnie na stabilność  konstrukcji stalowej hali, która ma doskonałe parametry wytrzymałościowe, jasno zresztą określone przez przepisy prawne dotyczące tego typu obiektów.

 

stalowe hale ocieplanefot. Conexx

 

Projektowanie i budowa hali produkcyjnej, przemysłowej od „a” do „z”
Nowa linia stalowych hal ocieplanych to kompletna oferta, której zakres obejmuje wszystkie elementy niezbędne do postawienia hali gotowej do wykończenia pod potrzeby klienta.
- Zajmujemy się nie tylko projektowaniem hal przemysłowych czy budową hal produkcyjnych, ale także wszystkimi pracami związanymi z przygotowaniem miejsca, na którym ma stanąć obiekt. Wykonujemy więc stopy fundamentowe, konstrukcję stalową hali, pokrycie dachu, ścian, orynnowanie, okna, bramy, drzwi. Ostatnie z wymienionych – okna, bramy, drzwi, a także materiały pokryciowe kupujemy tylko od dostawców sprawdzonych przez nas osobiście, którzy są obecni na rynku już od wielu lat  – komentuje Bartłomiej Neroj.

 

stalowe hale ocieplanefot. Conexx

 

Ocieplane stalowe hale, oferowane jako linia produktów „ciepłe hale”, dostępne są w wymiarach od 15 do 30 metrów szerokości (bez podpór wewnętrznych, co znacznie ułatwia i pozwala na zoptymalizowane zagospodarowanie przestrzeni). Wysokość ścian to maksymalnie 12 metrów, a długość od 24 metrów do 200 (w modułach co 6 metrów).
Obok walorów takich jak wyeliminowanie mostków termicznych, co przekłada się oczywiście na obniżenie kosztów eksploatacyjnych związanych m.in. z koniecznością ogrzania hali produkcyjnej czy przemysłowej, na niższą cenę samej inwestycji ma również wpływ wspomniana już innowacyjna konstrukcja profili stalowych. Jednocześnie producent oferuje bardzo szybki czas realizacji projektu.
- W zasadzie, w przypadku wyboru hali odpowiadającej w 100% stosowanym standardom, konstrukcyjny projekt hali przemysłowej/produkcyjnej i koncepcję architektoniczną można uzyskać w ciągu jednego spotkania – mówi Bartłomiej Neroj.

 

stalowe hale ocieplane stalowe hale ocieplanefot. Conexx

 

Z kolei przeciętny czas budowy wraz z wykonaniem fundamentów to 8 tygodni, co w praktyce oznacza, że od podjęcia decyzji o budowie hali produkcyjnej czy przemysłowej do odbioru kluczy do gotowego obiektu mijają zaledwie dwa miesiące.
A jak wiadomo – czas to też pieniądz, zwłaszcza w obiektach przemysłowych, które przynoszą przecież zyski tylko wtedy, gdy się w nich pracuje.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.conexx.pl

 

93-204 Łódź, ul. G. Zapolskiej 35, woj. łódzkie
tel. 697 222 292,