Hale namiotowe łukowe halenabale.pl
Garaż dla maszyn rolniczych, przykrycie dla płodów rolnych, balotów ze słomą, nawozów, pasz, a także ochrona dla bydła, trzody chlewnej czy drobiu – to zaledwie ułamek przykładów zastosowań, jakie mają hale namiotowe łukowe halenabale.pl. Oprócz branży rolniczej, funkcjonalność i opłacalność takiego rozwiązania doceniają też przedsiębiorstwa działające w innych sektorach gospodarki. W przykrytej plandeką hali można zorganizować magazyn, tymczasową produkcję, a nawet hangar lotniczy czy ujeżdżalnię koni.

Skokowo rośnie też odsetek firm motoryzacyjnych i komunalnych, które doceniają atuty takiego rozwiązania.
- W przypadku pierwszej z wymienionych branż, czyli motoryzacyjnej, hale sprawdzają się doskonale np. w roli myjni samochodowej, warsztatu, tymczasowego magazynu na materiały eksploatacyjne, podzespoły i części do pojazdów, a także np. miejsca, w którym odbywa się rozbiórka pojazdów. Pod przykrytą plandeką halą można też z powodzeniem zorganizować miejsce do przechowywania złomu pochodzącego z rozbiórki pojazdów – mówi Tomasz Polak z firmy ZM Progress.
Tego typu hale to również bardzo ciekawa propozycja dla firm komunalnych. Hale namiotowe łukowe pełnią w nich funkcję sortowani śmieci, a także magazynów na lekkie odpady (papier, folia, plastiki).

Zamiast tradycyjnej hali fundamentowej
Oferowane przez ZM Progress hale są o wiele tańszą alternatywą dla tradycyjnych hal stalowych (kratownicowych), które są nie tylko drogie, ale też długo się je buduje, a przez to, że są trwale związane z gruntem, ich przenoszenie jest zadaniem trudnym, kosztownym i czasochłonnym.
Hale namiotowe łukowe mają także większą przestrzeń wewnątrz, co możliwe jest dzięki dachowi łukowemu. Jego zaokrąglona powierzchnia nie sprzyja ponadto gromadzeniu się wody czy zaleganiu śniegu – odpada więc kłopotliwy obowiązek odśnieżania dachu zimą, co jest konieczne w przypadku obiektów z płaskim dachem. Specyficzna budowa tego typu hal sprawia, że są one odporne na warunki atmosferyczne, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia konstrukcji pod wpływem ekstremalnych temperatur (wysokich i niskich), intensywnego promieniowania UV, opadów.

- Hale namiotowe łukowe są tańsze niż tradycyjne hale kratownicowe, obudowane blachą trapezową. Związane jest to m.in. z ograniczeniem zużycia drogiej stali konstrukcyjnej, ale także – z uwagi na szybką realizację inwestycji – również z krótszym czasem zaangażowania ekipy budowlanej, co oczywiście obniża koszt robocizny. Co istotne – tego typu hale stawia się zdecydowanie szybciej, a w razie potrzeby można je w prosty sposób i błyskawicznie rozbudować o kolejne elementy, powiększając w ten sposób dostępną przestrzeń użytkową. Również ich projektowanie jest prostsze, a więc i tańsze – podkreśla Tomasz Polak.

Hala na miarę potrzeb
Ogromnym atutem hal namiotowych łukowych jest bardzo duża elastyczność konfiguracji, co sprawia, że świetnie sprawdzają się one w branży motoryzacyjnej i komunalnej. Ich szerokości mogą wynosić od 8 do 16 metrów, zaś długość może być dowolna. W przypadku konieczności wydłużenia hali w przyszłości, wystarczy jedyne dołożyć dodatkowe moduły.
Firma Progress Engineering jako przykrycie hal stosuje plandeki renomowanego belgijskiego producenta, firmy SIOEN. Do wyboru są dwie gramatury: 680 g (ze zwiększoną odpornością na promieniowanie UV) oraz 900 g.

Hale namiotowe łukowe doskonale sprawdzą się w roli myjni, garażu, magazynu części eksploatacyjnych do samochodów, a także w firmach komunalnych (sortownia śmieci, magazyn odpadów itp.). Co istotne, można je użytkować także w trudnych warunkach atmosferycznych bez obaw o trwałość – jest to możliwe dzięki specjalnemu systemowi kotwienia (bez ław fundamentowych), który gwarantuje solidne mocowanie konstrukcji do podłoża. Jednocześnie dzięki kotwom można w prosty sposób zamontować i zdemontować halę, błyskawicznie przenosząc ją w nowe miejsce.

Więcej informacji na stronie: https://zmprogress.pl/

 

63-640 Bralin, Nowa Wieś Książęca 4a, woj. wielkopolskie
tel. 627819610,