Jeszcze do niedawna dość powszechne było przekonanie, że tylko tradycyjna hala kratownicowa obudowana blachą trapezową zapewni bezpieczne przechowywanie towarów. Dziś jednak wiele się w tym obszarze zmieniło, bo rynek poszukuje rozwiązań, które łączą w sobie wysoką jakość, a przy tym są najkorzystniejsze ze względów ekonomicznych. To właśnie wymagania klientów wymuszają na producentach konieczność elastycznego reagowania i dopasowywania oferowanych wyrobów do realnych potrzeb.
– Nie zawsze opłaca się stawiać wielki, drogi i wymagający sporego nakładu pracy magazyn, tym bardziej, że jego wybudowanie pochłania też dużo czasu – komentuje Tomasz Polak z firmy ZM Progress, która jest producentem hal namiotowych dla rolnictwa i przemysłu. – Najnowocześniejsze technologie sprawiają, że zbudowana na tzw. kratownicy i przykryta najwyższej jakości plandeką hala jest równie trwała, co hala z blachy trapezowej, przy czym koszt jej postawienia jest nieporównywalnie niższy – dodaje.

 

hale namiotowe namioty magazynowe progress hale namiotowe namioty magazynowe progressfot. ZM Progress

 

Hala magazynowa
Firma ZM Progress pod marką Hale na Bale oferuje hale namiotowe, które są zgodne z normami ISO 9001:2008. Dzięki temu, że zakres oferowanych rozwiązań obejmuje zarówno projekty konstrukcji stalowych, jaki i zgrzewanie plandeki, przedsiębiorstwo jest w stanie zaoferować wyrób najwyższej jakości, w którym każdy etap produkcyjny poddawany jest ścisłej kontroli, a wszystkie komponenty mają certyfikat CE.
– Dzięki temu nasze hale są wyjątkowo wytrzymałe. Konstrukcje stalowe hal wykonane są z wysokogatunkowej, ocynkowanej ogniowo stali, a plandeki, którymi są przykrywane, są przez nas wycinane i zgrzewane w naszym centrum plandekarskim, przez co z powodzeniem przenoszą nawet największe obciążenia śniegowe i wiatrowe. Z czystym sumieniem udzielamy na nasze wyroby 10 lat gwarancji – mówi Tomasz Polak.

 

hale namiotowe namioty magazynowe progressfot. ZM Progress

 

Oferowane przez ZM Progress hale nie wymagają stosowania fundamentów, ponieważ do ich połączenia z gruntem stosuje się specjalne, wytrzymałe kotwy.
Dodatkowym atutem takich konstrukcji jest ich modułowość, dzięki czemu bez przeszkód można rozbudować je w dowolnym momencie o kolejne segmenty. Każdy obiekt może być wyposażony w drzwi przesuwne, zwijane lub tradycyjne, wahadłowe.
ZM Progress oferuje ponadto hale stawiane na bloczkach betonowych.
– Dzięki temu, że z gotowych prefabrykatów – bloczków – buduje się ścianę, nie ma obaw, że podczas odbierania magazynowanych w hali produktów przez wózek widłowy, łyżka hydrauliczna uszkodzi plandekę – podkreśla Tomasz Polak.

Hale namiotowe dla firm komunalnych
Konstrukcje namiotowe w przeważającej mierze wykorzystywane są w sektorze rolniczym, np. jako wiata na maszyny rolnicze, jednak nie jest to jedyny obszar ich zastosowania.

 

hale namiotowe namioty magazynowe progress hale namiotowe namioty magazynowe progressfot. ZM Progress

 

– Coraz częściej zwracają się do nas przedsiębiorstwa komunalne, które wykorzystują hale jako sortownie śmieci lub magazyny na lekkie elementy, jak papier, folia, plastiki. Jeden z naszych klientów zamówił halę namiotową, w której przeprowadzana jest rozbiórka pojazdów. Takie obiekty świetnie sprawdzają się też jako tymczasowe hale produkcyjne – mówi Tomasz Polak.
Firmy komunalne jako namioty magazynowe najczęściej zamawiają hale o szerokości 12 m i długości 20-30 m lub hale o szerokości 15 m i długości 30 m. W ofercie firmy ZM Progress znajdują się ponadto hale o szerokości 8, 9, 10 i 18 metrów. Dopasowanie wymiarów do konkretnych potrzeb różnych podmiotów nie sprawia żadnego kłopotu, tym bardziej, że konstrukcje namiotowe mogą mieć różne długości.

 

hale namiotowe namioty magazynowe progressfot. ZM Progress

 

Spore pole manewru mają też ci inwestorzy, którym zależy na wizualnej stronie hali. Plandeki mogą być wykonane w dowolnym kolorze z palety RAL z naniesioną grafiką lub logo, a na życzenie inwestora producent może wyposażyć obiekt w pionowe lub poziome świetliki, które poprawiają widoczność w pomieszczeniu. Wykonane są one z białej plandeki o gramaturze 900g /m² co sprawia, że są tak samo wytrzymałe jak pokrycie hali.

 

hale namiotowe namioty magazynowe progressfot. ZM Progress

 

Wysoka jakość wykonania, duże możliwości rozbudowy, krótki czas realizacji inwestycji czy możliwość przenoszenia to niewątpliwe zalety hal namiotowych. Nic dziwnego, że coraz chętniej właśnie ten produkt wygrywa z tradycyjnymi halami, będąc dla nich bardziej opłacalną alternatywą.

Z pełną ofertą firmy ZM Progress można zapoznać się na stronie: www.halenabale.pl

 

63-640 Bralin, Nowa Wieś Książęca 4a, woj. wielkopolskie
tel. 627819610,