Zastosowanie hal bezfundamentowych
Współczesne rolnictwo opiera się na innowacjach technicznych. Nowoczesny sprzęt, plany nawozowe, coraz doskonalsze możliwości walki ze szkodnikami sprawiają, że plony są obfite. Warto zadbać o odpowiednie przechowywanie zarówno płodów rolnych, jak i sprzętu, ale tradycyjna budowa ogromnych hal magazynowych pochłania dużo czasu i pieniędzy. A rolnictwo musi się przecież opłacać.

 

dwuspadowe hale bezfundamentowefot. ZM Progress Leszek Sawicki

Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji są bezfundamentowe hale magazynowe produkowane przez firmę ZM Progress Leszek Sawicki, dostępne na rynku pod marką Hale na Bale. Kryte są najczęściej plandeką PCV o gramaturze 900gr/m2 odporną na różne warunki atmosferyczne, z żywotnością cechowaną na 20 lat. Szkieletem całości jest solidna konstrukcja z wysokogatunkowej ocynkowanej ogniowo stali. Hale nie muszą być osadzone na betonowych fundamentach, ponieważ do ich bezpośredniego połączenia z podłożem stosuje się specjalne wytrzymałe kotwy. Dzięki temu czas wznoszenia takie konstrukcji skrócony jest do minimum, co świetnie zda egzamin w sytuacjach nagłych. Cała konstrukcja jest bezpieczna i stabilna. Najważniejszy jednak jest fakt, że postawienie takiej hali jest inwestycją opłacalną z ekonomicznego punktu widzenia.

 

dwuspadowe hale bezfundamentowe dwuspadowe hale bezfundamentowefot. ZM Progress Leszek Sawicki

 

Dlaczego hala dwuspadowa?
Nowością w ofercie firmy ZM Progress Leszek Sawicki są hale o dwuspadowej konstrukcji dachu.
– W porównaniu do zwykłych hal o jednospadowym pokryciu, hale dwuspadowe charakteryzuje zwiększona odporność na obciążenie śniegiem i wiatrem – mówi właściciel firmy ZM Progress, Leszek Sawicki.

 

dwuspadowe hale bezfundamentowefot. ZM Progress Leszek Sawicki

Produkowane przez firmę ZM Progress Leszek Sawicki hale dwuspadowe wytrzymują obciążenie śniegiem aż do 300kg/m2 oraz wiatr o natężeniu do 160 km/h. Doskonale sprawdzą się nie tylko jako magazyn płodów rolnych, ale też jako miejsce do zabezpieczenia drogich maszyn rolniczych czy przemysłowych. Taka konstrukcja dachu to dodatkowa oszczędność czasu i pieniędzy zimą, ponieważ nie ma potrzeby odśnieżania hali w obawie przed zawaleniem dachu. Takie rozwiązanie znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa przechowywanych towarów czy sprzętu, zwłaszcza w przypadku bardzo szerokich lub bardzo długich hal.

 

dwuspadowe hale bezfundamentowefot. ZM Progress Leszek Sawicki

 

Modułowa konstrukcja – więcej możliwości
Ogromną zaletą produkowanych przez firmę ZM Progress hal jest ich modułowa konstrukcja. Hala może zostać rozbudowana o kolejne segmenty w dowolnym momencie, przez co łatwo zmienić jej pierwotne przeznaczenie. Wymiary hali mogą być w prosty sposób dostosowane do tego, co będzie w niej przechowywane: wysokość ściany bocznej może sięgać od 3 do 6m, a szerokość hali od 6 do 30m. Długość hali jest zupełnie dowolna. W połączeniu z opcją ustawienia hali na prawie każdym rodzaju podłoża, możliwości zastosowania hal bezfundamentowych są praktycznie nieograniczone. Każda hala może zostać – w zależności od potrzeb – wyposażona w drzwi przesuwne, zwijane czy tradycyjne wahadłowe.

 

dwuspadowe hale bezfundamentowe dwuspadowe hale bezfundamentowefot. ZM Progress Leszek Sawicki

Hale bezfundamentowe nie wymagają remontów oraz nie generują dodatkowych kosztów utrzymania. To przemyślane i bezpieczne rozwiązanie gwarantuje oszczędność czasu i pieniędzy, a jednocześnie zapewnia ochronę przed szkodliwym wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych.

Pełna oferta firmy ZM Progress dostępna jest na stronie: www.zmprogress.pl i www.halenabale.pl

 

63-640 Bralin, Nowa Wieś Książęca 4a, woj. wielkopolskie
tel. 627819610,