Montaż i budowa konstrukcji stalowych

Konstrukcje stalowe w przemyśle to przede wszystkim duże obiekty – takie jak hale magazynowe, produkcyjne, obsługowe czy użyteczności publicznej. Z uwagi na specyfikę takich budynków, muszą być one dokładnie dopasowane do potrzeb danego odbiorcy.

fot. Prakton

W zależności od przeznaczenia, Prakton oferuje budowę i montaż konstrukcji stalowych, jak hale, magazyny i in. w wersji ocieplonej bądź nieocieplonej, o różnych kształtach i wielkości. Na życzenie klienta hala może być pozbawiona wewnętrznych ścian lub też wyposażona w ściany, które wydzielają różne części przeznaczone dla konkretnych sposobów użytkowania. Obok najczęściej spotykanych konstrukcji niepodpiwniczonych i parterowych, możliwa jest też budowa konstrukcji stalowej, która posiada podpiwniczenie oraz kondygnacje (częściowe stropy stalowe lub antresole stalowe połączone klatkami schodowymi). Indywidualnie rozwiązywane są też takie kwestie, jak rodzaj oświetlenia, izolacji, układów nośnych (słupy, dźwigary), obudowy dachu, bramy czy okna.

Dzięki temu, że każdy projekt i montaż konstrukcji stalowej poprzedzony jest dokładną analizą potrzeb klienta, możliwe też jest uwzględnienie takich kwestii, jak późniejsza łatwa rozbudowa obiektu, jego modernizacja, czy nawet zmiana branży produkcyjnej.

fot. Prakton

Odbojnice, drabiny, balustrady

Odbiorcy z sektora przemysłowego w firmie Prakton mogą też zaopatrzyć się w różnego rodzaju odbojnice (słupowe, liniowe, regałowe), a także w barierki techniczne, które zabezpieczają ciągi komunikacyjne ruchu pieszych.

fot. Prakton

Dużym obszarem działania firmy, obok montażu i budowy konstrukcji stalowych typu hale czy magazyny – a więc obiektów o dużej kubaturze – jest też wytwarzanie mniejszych konstrukcji – jak dachy i elewacje stalowe, kontenery, schody czy antresole.

Oprócz tego firma oferuje również drabiny w różnych wariantach wykonania (ocynkowane, malowane proszkowa, ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej, proste, z koszem ochronnym, ze spocznikiem oraz różnego rodzaju pomosty stalowe).

fot. Prakton

Producent wykonuje też balustrady (schodowe, balkonowe, wewnętrzne i zewnętrzne), które znajdują nabywców zarówno wśród obiorców przemysłowych, jak i prywatnych.

Wszystkie montowane konstrukcje stalowe – niezależnie od ich gabarytów – powstają zgodnie z obowiązującymi normami. Prakton posiada również nowoczesne narzędzia i rozbudowane zaplecze techniczne, które pozwala na skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowych. W procesie cynkowania na stal nanoszona jest powłoka, która nie tylko chroni przed korozją, ale także zwiększa wytrzymałość mechaniczną. Dodatkowo można wykonać malowanie natryskowe, które zapewnia równomierne i precyzyjne nakładanie powłoki malarskiej, dodatkowo zabezpieczającej stal. Inną możliwością jest malowanie proszkowe. Firma posiada również własną piaskarnię, w której w procesie piaskowania stali uzyskuje się gładką, równą powierzchnię.

fot. Prakton

Podesty rozładunkowe na sprzedaż i na wynajem

Jedną z nowości, jakie oferuje Prakton są podesty rozładunkowe (wysuwnice). Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się tam, gdzie zachodzi potrzeba szybkiego, wygodnego i bezpiecznego transportu oraz rozładunku różnego rodzaju materiałów pomiędzy kondygnacjami budowanego obiektu a placem budowy. Materiał może być transportowany z terenu budowy z wykorzystaniem dźwigu, żurawia lub ładowarki teleskopowej, natomiast z poziomu kondygnacji – z wykorzystaniem wózka paletowego albo ręcznie. Podesty montuje się za pomocą kotew (do stropu) lub podpór rozporowych typu PEP (między kondygnacjami). Dostępne są różne warianty podestów, które umożliwiają składowanie materiałów o maksymalnej wadze 2500, 3000 lub 4000 kilogramów (przy 2-osobowej obsłudze).

fot. Prakton

Prakton oferuje zarówno sprzedaż podestów, jak i wynajem – ten ostatni wariant to ukłon w stronę tych odbiorców, którzy okazjonalnie potrzebują wysuwnicy w celu realizacji transportu ładunków lub też poszukują sposobu na optymalizację kosztów. W takiej sytuacji odpada nie tylko konieczność zakupu sprzętu, ale także organizowania jego transportu na plac budowy.

Stal to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów konstrukcyjnych, co zawdzięcza świetnym parametrom technicznym, trwałości, odporności na duże obciążenia. Budowa i montaż konstrukcji stalowych wymaga jednak zarówno dużej wiedzy, precyzji, starannie opracowanego projektu, jak i właściwego zabezpieczenia, co uchroni materiał przed korozją i uszkodzeniami.

Firma Prakton dzięki wieloletniemu doświadczeniu i obecności na rynku oferuje nie tylko projekty i montaż różnego rodzaju konstrukcji – od małych elementów, do dużych obiektów stalowych, ale także ich odpowiednie zabezpieczenie. I nie są to tylko deklaracje – producent posiada certyfikat uprawniający go do wykonywania konstrukcji w klasie EXC1, EXC2 wg. europejskiej normy EN-1090 oraz spełnia wymagania jakościowe obowiązujące w procesach spawalniczych wg normy EN-3834.

W połączeniu z sukcesywnie rozbudowywaną ofertą, która obejmuje również wynajem i sprzedaż podestów, jest to jedna z najbardziej kompleksowych propozycji, jakie możemy dziś znaleźć na rynku.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.prakton.pl

30-732 Kraków, ul. Mierzeja Wiślana 6, woj. małopolskie
tel. 509 093 105,