Nawiertki do rur stalowych, PE, tuleje ochronne

Armatura nawiercająca od sprawdzonego producenta

Firma EWE Armatura wyspecjalizowała się w produkcji wysokiej jakości armatury i pasujących do niej akcesoriów na potrzeby sieci zasilającej (wody, gazu i ścieków). W ofercie firmy znajdują się m. in. nawiertki do rur stalowych, nawiertki do rur PE oraz innych typów rur, a także tuleje ochronne, które przedłużają oś nawiertki do otworu wiertnicznego na rurze, tworząc stałe połączenie.

Ponad siedemdziesiąt lat doświadczenia to imponująca liczba. Właśnie tyle ma na swoim koncie firma EWE Armatura, która wyspecjalizowała się w konstrukcji i produkcji armatury do nawiercania i akcesoriów. Dla klientów tego producenta – firm wykonujących nawierty i wykopy – to gwarancja niskich kosztów za zakup całego systemu, optymalne dopasowanie komponentów i wysokie bezpieczeństwo.

System do nawiercania EWE (m.in. nawiertki do rur stalowych, nawiertki do rur PE, PVC i in., a także tuleje ochronne) umożliwia zróżnicowane sposoby przełączania i łączenia z zastosowaniem różnych materiałów i wykonań rur. Dzięki kompatybilności poszczególnych elementów można skroić rozwiązanie dokładnie na miarę potrzeb klienta, w krótkim czasie łącząc ze sobą dopasowane pod kątem technicznym produkty, które tworzą nowy model.

fot. EWE Armatura Polska

Nawiertki do rur stalowych, nawiertki do rur PE

Armatura do nawiercania EWE przeznaczona jest do stosowania w przypadku wszystkich rodzajów i rozmiarów rur (nawiertki do rur stalowych, nawiertki do rur PE, PVC itd.) na potrzeby elementów pod ciśnieniem, w obecności mediów.
Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, jak np. pozbawionego ołowiu mosiądzu krzemowego, armatura ta jest szczególnie trwała i optymalnie chroniona przed korozją. Podwójne uszczelnienie z zastosowaniem ringów między elementem przyłączeniowym i zaworem do nawiercania umożliwia obustronne obracanie się zaworu nawiercanego o odpowiednio 45°. EWE Armatura oferuje nawiertki do rur zarówno do nawierceń górnych, jak i do bocznych.

Zalety nawierceń górnych są małe wymiary wykopu, łatwe przeprowadzenie montażu armatury i nawiertu oraz pewność odpowietrzenia rurociągu poprzez przyłącze domowe. Oferta w tym zakresie obejmuje armaturę do nawierceń górnych z zaworem odcinającym (z blokadą roboczą z możliwością zewnętrznej blokady pomocniczej), która sprawdzi się w przypadku wszystkich rodzajów rur. Korpus zaworu wykonany jest z pozbawionego ołowiu mosiądzu krzemowego. Dostępna jest też armatura do nawierceń górnych z kulowym zaworem odcinającym i blokadą roboczą ze zintegrowaną blokadą pomocniczą.

Ponadto producent oferuje nawiertki do rur stalowych i nawiertki do rur PE oraz innych przeznaczone do nawierceń bocznych. Atutem tego typu rozwiązania jest jedna płaszczyzna rurociągu i przyłącza, jedna głębokość osadzenia rurociągu i przyłącza oraz łatwe do wykonania przygotowania podłoża rury. Dostępna jest armatura do nawierceń bocznych z zasuwą lub zaworem kulowym (do gazu) z blokadą roboczą i blokadą pomocniczą.

fot. EWE Armatura Polska

Ofertę uzupełniają zawory odcinające z frezem do nawierceń pod ciśnieniem MULTI, przeznaczone do wykonywania nawierceń górnych z odcięciem roboczym na zaworze. Są to nawiertki do rur PE ze zintegrowanym frezem ze stali nierdzewnej.

Armatura do nawiercania KERA to z kolei przeznaczone do wszystkich typów rur (PE, stalowych, mosiężnych) nawiertki, których korpus wykonany jest z kompozytu wzmocnionego włóknem szklanym. Przeznaczone są do nawierceń górnych, z odcięciem roboczym oraz pomocniczym przy zastosowaniu 4 ceramicznych tarcz i wrzeciona ze stali nierdzewnej.

fot. EWE Armatura Polska

Technika tulejowania EWE

Do nawiertek do rur PE, stalowych, PVC i innych, EWE Armatura oferuje też różnego rodzaju tuleje ochronne, które przedłużają oś nawiertki do otworu wiertnicznego na rurze, tworząc stałe połączenie. W ten sposób uniemożliwiając przekręcenie lub przesunięcie zamontowanej armatury nawierconej w obrębie rury głównej. Dodatkowo chronią one w przypadku metalowych przewodów rurowych otwór do nawiercania przed inkrustacją. Po przygotowaniu nawiercenia pod ciśnieniem tuleje w ramach bardzo prostego montażu są montowane w obrębie armatury do nawiercania za pomocą narzędzia do montowania tulei.

Tuleja z tworzywa sztucznego EWE zaprojektowana została na potrzeby armatury do nawiercania EWE i stosowana jest od ponad 25 lat. Pozwala ona utrzymać otwór wiercony i uniemożliwia jego zarastanie na skutek inkrustacji. Jej montaż pod ciśnieniem jest bardzo prosty dzięki zastosowaniu urządzenia do montowania tulei otworu wiertniczego.

Tuleja uszczelnianiająca EWE sprawdzi się z kolei szczególnie w przypadku rur żeliwnych ocementowanych od wewnątrz i zewnątrz, ale także w przypadku innych rur wielowarstwowych, gdzie może dojść do rozszczelnienia warstw. Uniemożliwia ona również zarastanie otworu wiertniczego wskutek inkrustacji. Jej zastosowanie eliminuje konieczność kosztownego usuwania zewnętrznej powłoki w rurach wielowarstwowych oraz odtwarzania warstwy izolacyjnej w niektórych typach rur.

Na potrzeby nawiertek do rur PE i PVC firma EWE zaprojektowała też tuleje, które wprowadzane są za pomocą stożkowego gwintu do otworu wiertniczego rury. Dzięki temu wyeliminowane jest ryzyko przesunięcia otworu wiertniczego od uszczelki i nawiertki. Montaż jest bardzo łatwy i może się odbyć niezależnie od pogody, ponadto nie ma konieczności zgrzewania połączenia.

fot. EWE Armatura Polska

Armatura do nawiercania (nawiertki do rur PE, stalowych, PVC, mosiężnych, tuleje ochronne) przeznaczona jest do przyłączy domowych na rurociągach, które są częścią infrastruktury podziemnej. Dzięki nim możliwe jest dokonanie nawiertu pod ciśnieniem na rurociągach wodnych, gazowych czy tłocznych ściekowych bez przerwy eksploatacyjnej rurociągu.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.ewe-armaturen.pl

53-031 Wrocław, ul. Partynicka 15 , woj. dolnośląskie
tel. 71 361 03 43 ,


Liczba odwiedzin: 1277 | Data publikacji: 2020-03-04

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


29.08.2016 | Remonty, renowacje
Przygotowanie projektu, uzyskanie niezbędnych pozwoleń, realizacja –...
17.11.2015 | Deweloperzy
Posiadanie własnego dachu nad głową to priorytetowy...
16.10.2015 | Brukarstwo
Sklepy, centra handlowe, markety, a także budynki...
Nowoczesne technologie produkcji prefabrykowanej więźby dachowej to...
21.04.2021 | Elektroinstalatorstwo
„Idealne wnętrze”… każdy może rozumieć to pojęcie...
07.04.2021 | Beton
Uniwersalność zastosowania ścian oporowych sprawia, że tego...
Dębowa podłoga drewniana pod ogrzewanie podłogowe FINISHDESKA...
23.03.2021 | Domy prefabrykowane
Beton to wyjątkowy materiał: niedrogi, lekki, uniwersalny,...
22.03.2021 | Grzejniki
W wystroju wnętrz z prawdziwego zdarzenia nie...
Pompa ciepła i jej montaż są tematem...
10.03.2021 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika to niewątpliwie hit ostatnich lat. Energia...
03.03.2021 | Posadzki przemysłowe
Prawidłowy dobór i wykonanie podkładu to klucz...
01.03.2021 | Stolarka otworowa
Współczesne budownictwo nieustannie zmierza w kierunku coraz...
Prawdziwym wyzwaniem w trakcie aranżowania ogrodów przy...
Znalezienie domu marzeń jest czasochłonne, ale daje...
18.02.2021 | Ogrzewanie
Kotłownia z buforem zasilana energią elektryczną –...
08.02.2021 | Galanteria ogrodowa
Beton architektoniczny to rozwiązanie, które cieszy się...
Budowane dziś nowoczesne domy drewniane całoroczne to...
26.01.2021 | Altany, pergole
Kompozytowa deska tarasowa WPC i ogrodzeniowa to...
Jeżeli planujesz przeprowadzkę, wśród wielu spraw, które...
14.01.2021 | Studnie
Zapytanie „jak zrobić studnię głębinową” jest dziś...
10.01.2021 | Stolarka otworowa
Okna „gospodarcze” były jeszcze do niedawna synonimem...
Robot do posadzek Cłapa Floor Master to...
17.12.2020 | Ogrzewanie
Gdy ekolodzy biją na alarm, a zmiany...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. mazowieckie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: ewe, armatura, ewe armatura,ewe armaturen, studnie wodomierzowe, hydraulika, hydrauliczne materiały, tuleje, techniki, armatura nawiercająca, nawiertki do rur stalowych, nawiertki do rur pe, nawiertniki,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy