Odbiór mieszkania od dewelopera cena i gwarancja odszkodowania

Czas to pieniądz. I to zarówno dla deweloperów i budowlańców, jak i dla Ciebie, gdy stajesz przed decyzją zakupu i odbioru domu. Przedstawiciele rynku chcą budować i sprzedawać szybko za wysokie ceny, a co za tym idzie, mogą oszczędzać na materiałach, ekipach budowlanych i popełniać błędy. Na opakowaniach materiałów izolacyjnych np. styropianu możemy też czasem znaleźć zawyżone parametry izolacji termicznej. Gdy deklarowane wartości rozmijają się z rzeczywistymi, należy nam się odszkodowanie. Nabywcę w teorii chronią przepisy budowlane i konkurencyjność runku. Ale jak rozeznać się w gąszczu dokumentacji i ofert, by zagwarantować, że wyjdziesz na swoje? Zleć odbiór domu lub mieszkania od dewelopera. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Nie daj się oszukać i nie zwlekaj, a otrzymasz korzystną cenę usługi. Zlecając sprawdzenie izolacji termicznej, będziesz mieć pewność, że przyszłe rachunki za ogrzewanie to faktyczny koszt ocieplenia domu lub mieszkania, a nie zbędna opłata za ogrzewanie powietrza na zewnątrz. A w przypadku poziom dźwięku – hałas z zewnątrz będzie w najgorszym wypadku na poziomie dopuszczonym przez polskie prawo.

Jak chroni Cię polskie prawo? Czego możesz żądać od dewelopera?

Pamiętaj, że nabywcy mieszkania lub domu przysługuje prawo pięcioletniej rękojmi na nowe budynki. To prawo daje nam ustawodawstwo polskie. Deweloperzy posługują się pojęciem gwarancji 5-letniej. Słowo gwarancja w tym przypadku to chwyt marketingowy. Pięcioletnie, bezawaryjne mieszkanie, dom lub inna nieruchomość o określonych parametrach izolacji termicznej i akustycznej masz prawnie zagwarantowane przez polskie prawo, które daje Ci więcej niż pisze w swojej gwarancji deweloper. Sprawdź, czy na pewno otrzymałeś właściwą izolację termiczną i akustyczną swojego mieszkania, domu czy innej nieruchomości w cenie domu. Jakie parametry zakłada ustawodawstwo?

Współczynnik przenikania ciepła nie może być niższy niż:

• dla dachu i stropodachu U=0,15W/(m2•K) ,
• dla ścian zewnętrznych U=0,2W/(m2•K) ,
• dla podłogi na gruncie U=0,25W/(m2•K).

To bardzo wysokie wymagania. Jeżeli wykonawca użył tanich materiałów izolacyjnych, to te parametry spełnione są tylko na papierze, a w rzeczywistości masz słabszą izolację i chłodniejszy dom lub mieszkanie. Dlatego tak ważny jest profesjonalny odbiór mieszkania lub domu od dewelopera. Podobnie jest z izolacją akustyczną, której parametry reguluje prawo. A uzyskanie ich wymaga zastosowania drogich i dobrych materiałów, które spełniają standardy i dbają o Twój komfort nie tylko w opisie na etykiecie.

Ile masz czasu na podjęcie działania?

Weź sprawy w swoje ręce i skorzystaj z profesjonalnej pomocy fachowców, którzy wynegocjują za Ciebie najkorzystniejsze warunki w ramach usługi odbioru domu od dewelopera. Doświadczenie pokazuje, że zapisana w prawie rękojmia na materiały działa najefektywniej przez 2 lata od zakupu obiektu, a maksymalnie w ciągu 5 lat czasu gwarancji. Jeśli wada ukryta w budynku zostanie wykryta w tym czasie, szybko uzyskasz odszkodowanie oraz naprawę usterek. Później skuteczność katastrofalnie maleje, rośnie cena, a żmudne i wyczerpujące procedury sądowe ciągną się latami. Zrób profesjonalny przegląd kupionego budynku od razu. Czas działa na Twoją korzyść.

Co warto sprawdzić w ramach ekspertyzy budowlanej?

Profesjonalny audyt budynków przed zakupem może dotyczyć: domu jednorodzinnego, mieszkań w bloku, obiektów użyteczności publicznej takich jak przedszkola, szkoły, obiektów komercyjnych jak hotele, motele, internaty. Wykonawcy oszczędzają najczęściej na materiałach i kosztach ekipy budowlanej. Gorsi fachowcy, to niższa jakość, którą nie zawsze dostrzeżesz gołym okiem. Dlatego cena odbioru domu lub mieszkania od dewelopera świetnie zamortyzuje się w czasie. Co sprawdzają eksperci GEA?

fot. GEA PROFESSIONAL

Zakres usługi GEA Professional

• Weryfikacja jakości materiałów użytych do budowy domu i poprawności wykonawstwa.
• Ocena realnego, a nie tyle deklarowanego przez dewelopera stanu technicznego nieruchomości. Zgodność dokumentacji projektowej ze stanem faktycznym, dziennikiem budowy i sugerowaną żywotnością konstrukcji.
• Pobór i badanie laboratoryjne próbek materiałów pod kątem jakości parametrów (np. trwałość, poziom izolacji, sztywność, nośność).
• Ewaluacja prawidłowości wykonania prac budowlanych.
• Sprawdzenie zgodności prac ze sztuką budowlaną, przepisami prawa budowlanego, Polską Normą.
• Opracowanie pełnej dokumentacji i wniosku reklamacji wadliwych materiałów i robocizny.
• Przygotowanie szczegółowego kosztorysu naprawy lub wyceny rekompensaty w przypadku niemożności naprawy.
• Wykaz niezbędnych z punktu widzenia nabywcy dokumentów i oświadczeń dewelopera istotnych dla skuteczności egzekucji napraw lub odszkodowań.

Przeglądy i pomoc w uzyskaniu odszkodowania za poniesione szkody

Firma GEA współpracuje z doświadczonymi kancelariami prawymi biegłymi w negocjowaniu wysokich odszkodowań dla pokrzywdzonych klientów. Cena odbioru mieszkania od dewelopera czy domu jednorodzinnego zawiera i ten ważny element. Uzyskasz wsparcie w procedurze uzyskania odszkodowania w przypadku:

• pożaru,
• zalania,
• zniszczenia przez gryzonie,
• użycia niewłaściwych materiałów podczas budowy nieruchomości,
• wadliwe wykonanie budynku, niezgodne ze sztuką budowlaną i Polską Normą.

fot. GEA PROFESSIONAL

Twoje nowe mieszkanie, dom czy też inna nowa nieruchomość jako produkt końcowy, musi spełniać ustawowo zagwarantowane współczynnik izolacji termicznej i akustycznej. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój dom jest ciepły, energooszczędny, dobrze chroni przed hałasem z zewnątrz i szumami wewnątrz, nie ma ryzyka wykwitu pleśni i zawilgocenia, GEA Professional oferuje także konkurencyjne ceny na przeglądy nieruchomości w zakresie:

• izolacji termicznej,
• izolacji akustycznej,
• badania styropianu i próbek innych materiałów konstrukcyjnych lub wykończeniowych.

Odbiór domu od dewelopera cena i jej składowe

Za profesjonalną usługę odbioru mieszkania lub domu od dewelopera, dzięki której pozbędziesz się w przyszłości wielu problemów, płacisz raz, a korzystasz przez cały czas użytkowania domu lub mieszkania. Ceny przeglądu poszczególnych elementów zaczynają się już od 123 zł. Kompleksowe ekspertyzy i odbiory otrzymasz już od 1000 zł.

Co składa się na cenę odbioru domu lub mieszkania od dewelopera?

Współpracując z GEA Professional, wiesz dokładnie, za co płacisz. Otrzymujesz pakiet premium w standardzie. Co to oznacza w praktyce? Cena odbioru mieszkania od dewelopera zawiera nie tylko sprawdzenie kwestii technicznych w teorii, ale i ewaluację materiałów i jakości w praktyce. To kluczowa kwestia fachowej ekspertyzy. Eksperci nie tylko weryfikują wszelką dokumentację – od projektu przez deklaracje użytkowe, dziennik budowy po protokoły zdawczo-odbiorcze dewelopera. Przekazują także do zewnętrznej, niezależnej analizy próbki użytych materiałów. Sprawdzają, czy koszty utrzymania domu nie będą w związku z tym zbyt wysokie i odbiegające od wymaganych standardów energooszczędności. I co równie ważne, nie pozostawiają klienta samego ze skomplikowaną często procedurą reklamacyjną. W cenie odbioru domu od dewelopera mamy także realne odciążenie nas w pilnowaniu terminów, egzekwowaniu należytych napraw i trudnych rozmów z oporującymi wykonawcami lub deweloperem. A czas i święty spokój to wartości bezcenne.

fot. GEA PROFESSIONAL

Dlaczego GEA Professional? – poznaj eksperta godnego zaufania

Zanim zdecydujesz się na wieloletni kredyt lub inwestycję oszczędności życia w wymarzony własny dom czy mieszkanie, sprawdź każdy detal nieruchomości. Z rzetelnym i doświadczonym partnerem, który działa na rynku prawie 30 lat, masz tę pewność. Otrzymujesz kompleksową usługę odbioru mieszkania od dewelopera lub domu w najkorzystniejszej cenie. GEA Professional to producent domów modułowych, znający branżę na wylot.

• 26 lat doświadczenia w budowaniu domów, bloków, biur, szkół, przedszkoli metodą tradycyjną.
• 15 lat produkcji oraz budowy budynków modułowych i kontenerowych.
• Dogłębna znajomość każdego etapu prac – doświadczenie jako podwykonawca, nadzorca, generalny wykonawca.
• Do wglądu klienta lista firm, które produkują niskiej jakości materiały o bardzo dużej awaryjności.

fot. GEA PROFESSIONAL

Nie zwlekaj. Zamów ekspertyzę. Szczegółowe informacje dotyczące procedury i ceny odbioru domu od dewelopera znajdziesz na stronie www.modulowe.eu

21-421 Tuchowicz, Celiny Włościańskie 69B , woj. lubelskie
tel. 504 002 149,