Profesjonalne usługi dźwigowe do montażu przeszkleń i okien na ograniczonej przestrzeni

Mini żurawie Maeda, manipulatory Glassworker i żurawie dekarskie Böcker w pogotowiu szklarskim

Rosnące wymagania inwestorów i odważne koncepcje architektów wymuszają na wykonawcach montaże coraz masywniejszych i większych przeszkleń. W konsekwencji tego projektowane okna i pakiety szybowe są coraz cięższe, a ich montaż i transport na terenie budowy stanowi ogromne wyzwanie dnia codziennego na budowie. Problematyka ta dotyka zarówno budownictwa jednorodzinnego, jak i wysokościowego.

Na szczęście z pomocą w takich sytuacjach przychodzi technika i czerpiąca z niej pełnymi garściami firma Uplifter, która świadczy profesjonalne usługi dźwigowe z wykorzystaniem maszyn do wsparcia ekip montujących stolarkę otworową na ograniczonej przestrzeni. Szeroka oferta firmy obejmuje m. in. sprzedaż i wynajem takiego sprzętu jak mini żurawie, manipulatory do transportu szkła, podnośniki do okien oraz przyssawki do szyb w przystępnych cenach. Co więcej, firma Uplifter oferuje kompleksowe usługi wynajmu sprzętu wraz z doświadczonym operatorem, coraz chętniej wykorzystywane przez wykonawców na placach budowy w całym kraju. Flagowe inwestycje obsługiwane przez firmę Uplifter to m. in. nowoczesny wysokościowiec Warsaw Spire, nowy budynek centrum handlowego SMYK czy Galeria Północna w Warszawie.

Miniżuraw Maeda MC 285-2 CRM-E
To mały dźwig budowlany, przeznaczony zarówno do montażu stolarki okiennej w budownictwie jednorodzinnym, jak i do montażu fasad i elewacji w budownictwie wysokościowym. Mimo niewielkich rozmiarów – jego szerokość transportowa to zaledwie 750 mm – ten miniżuraw ma zaskakująco duży udźwig. Jest w stanie podnieść aż 2820 kg,  osiąga wysięg 8,7m a wciągarka linowa jest w stenie sięgać do 100m w głąb budynku! Dzięki takim gabarytom i parametrom pracy, miniżuraw Maeda MC 285-2 CRM-E zmieści się w każdych standardowych drzwiach, umożliwiając pracę w dotychczas niedostępnych dla tego typu urządzeń obszarach zarówno w przemyśle, budownictwie jak i pracach montażowych. Model Maeda MC 285-2 wyposażony został w szereg ulepszeń z zakresu bezpieczeństwa, takich jak wysokowydajna wciągarka czy nowoczesny system blokowania podpór. Miniżuraw Maeda MC 285-2 CRM-E jest standardowo wyposażony w poczwórne zblocze hakowe i może być wyposażony w hak szperający, umożliwiający prace w zadaszeniach, podcieniach i innych trudno dostępnych obszarach, gdzie konieczne jest przerantowanie szyby pomiędzy ramami. Ten żuraw, nazywany również spidercrane lub pająk, posiada wysięgnik teleskopowy o długości 8,7 m oraz promień obrotu 360°. Dzięki niewielkiej masie własnej, wynoszącej tylko 1,9/2,1 t, można go ustawiać na stropach, przez co jest on często stosowany przy budowie fasad i elewacji bezpośrednio z poziomu kondygnacji budynku. Ten popularny mini dźwig gąsienicowy posiada napęd kombi i może pracować zasilany mocnym silnikiem Diesla lub przy pomocy praktycznie niesłyszalnego i bezemisyjnego silnika elektrycznego… Te sprawdzone i dopracowane rozwiązania techniczne pozwalają na intuicyjną i bezawaryjną obsługę miniżurawia w każdych warunkach budowlanych.
 

usługi dźwigoweMały dźwig budowlany przy montażu fasady elewacyjnej / fot. Uplifter

 

Nieodzownym elementem przy transporcie i montażu szkła na budowie są różnego rodzaju zawiesia i przyssawki do szkła. Warto podkreślić, że firma Uplifter dysponuje najszerszą w Polsce ofertą w tym zakresie: dostępne przyssawki mają udźwig od kilkuset kilogramów do aż 3,5 tony. Miniżuraw Maeda MC 285-2 CRM-E w połączeniu z profesjonalną przyssawką to najlepsza dostępna obecnie technologia, pozwalająca na podjęcie montażu w praktycznie każdym średniej wielkości budynku jednorodzinnym.

Manipulatory do montażu i podnoszenia szkła Glassworker GW 625 oraz Glassworker GW 425
Glasslift-ery, czyli manipulatory i podnośniki do szyb w jednym, to nieoceniony pomocnik wszędzie tam, gdzie wymagana jest precyzja i szybkość pracy. Manipulator do szyb Glassworker GW 625 oraz Glassworker GW 425, których producentem jest firma Uplifter, to idealne rozwiązanie w realizacji montaży ciężkich szyb i okien do wysokości roboczej 3,5m. Te elektryczne manipulatory wyprodukowane w Niemczech przewyższają o klasę dotychczasowe maszyny popularne na rynku. Ich ogromną zaletą jest możliwość bezpiecznego poruszania się z podniesioną szybą lub oknem, możliwość mechanicznego obracania szyby oraz samopionowania w zadanym momencie pracy lub transporcie. Glassworker jest więc niezastąpiony podczas szybkiego transportu ciężkich szyb ze stojaka prosto do bezpośredniego montażu lub do przechwycenia przez miniżurawia lub żuraw dekarski.    
 

usługi dźwigoweManipulator do szyb i okien Glasslift Glass worker / fot. Uplifter

 

Manipulatory do szyb Glassworker GW 625 i Glassworker GW 425 to najnowocześniejsze z glasslift-erów. O ich wyjątkowości stanowi funkcja zdalnego sterowania obracaniem głowicą manipulatora, dotychczas niedostępna w mniejszych maszynach. Oznacza to, że za pomocą pilota można precyzyjnie wykonać wszystkie dostępne ruchy głowicy z zamontowaną szybą. Nośność przyssawki do szyb i podnośnika to 625 kg z 40% projektowym zapasem. Takie parametry podnoszenia umożliwiają transport największych okien i szyb nawet wielkogabarytowych pakietów z potrójnymi szybami. To urządzenie, nazywane mini dźwigiem do szyb i okien, znakomicie sprawdza się również w montażach elewacji parterowych, ogrodów zimowych, zadaszeń i innych montaży stolarki okiennej. Ponieważ szerokość największego manipulatora to tylko 830 mm, mieści się on przez standardowy otwór drzwiowy i wspomaga montaże szyb i okien w większości przypadków. Glassworker może być transportowany każdym większym samochodem, ale można też zamontować w nim koła bliźniacze i stosować sprzęt w ciężkim terenie. Ten podnośnik do szyb jest perfekcyjnie wyważony i jest przystosowany do pracy wewnatrz budynku i na zewnątrz w trudnych warunkach budowlanych. Co więcej, do tego podnośnika można zamontować specjalny hak, do którego wystarczy zamontować każdą nietypową przyssawkę, np. do szyb giętych lub o nietypowym kształcie by zrealizować montaż trudnego przeszklenia.

Żurawie dekarskie do budowy fasad i montażu stolarki okiennej
Żuraw montowany na przyczepie może być dostosowany do wymagań klienta, więc zawsze spełni jego oczekiwania. Zakres zastosowań takiego żurawia jest uniwersalny i jest często stosowany przy montażu i szkleniu fasad, budowie schodów, konstrukcji metalowych, montażu i demontażu maszyn, konstrukcji stalowych, systemów balkonowych, pokryć dachowych płytami warstwowymi itp. Zastosowanie takiego żurawia znacznie przyspiesza prace i odciąża pracowników, a poza tym zmniejsza ryzyko wypadków i zniszczeń.

 

usługi dźwigoweUżywany żuraw ciesielsko dekarski na przyczepie marki Bocker (windy i drabiny dekarskie) / fot. Uplifter

Firma Uplifter wraz z firmą Bocker wprowadziła innowacyjną grupę produktów z obszaru żurawi dekarskich do montażu stolarki okiennej. To m.in. urządzenie AHK 36 / 2400 marki Bocker, które osiąga udźwig użyteczny do 2400 kilogramów i wysięg aż 36 metrów. To prawdziwy as w swojej klasie! Jego innowacyjność polega przede wszystkim na bardzo precyzyjnym sterowaniu, umożliwiającym bardzo dokładne pozycjonowanie szyby. Wartą podkreślenia nowością jest też możliwość zastosowania haka szperającego, umożliwiającego montaż szyb i okien w podcieniach i innych zadaszeniach, czyli w miejscach niedostępnych dla zwykłego żurawia z zawiesiem linowym. Żuraw dekarski montowany na przyczepie może także być wyposażony w dowolną przyssawkę do szyb z oferty firmy Uplifter.   

Aluminiowe żurawie na przyczepie firmy Bocker są popularne ze względu na wyjątkowy komfort obsługi i spełnianie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Ich ważną zaletą jest fakt, że lekka konstrukcja pozwala na ciągnięcie tego żurawia jako przyczepy 3,5 tonowej. Jednak po odczepieniu od samochodu można nim manewrować także bez ciągnika, za pomocą starnardowo dostarczanego napędu samojezdnego. Wówczas żuraw dekarski może pracować we wszystkich miejscach z ograniczeniem tonażowym do 3,5 tony, takich jak np. podjazdy do budynków, parki, skwery czy parkingi podziemne.

Przyssawki do szyb
Podnośniki próżniowe do szkła doskonale sprawdzają się nie tylko na budowie, ale także w przemyśle czy zakładach produkcyjnych. To doskonałe rozwiązanie dla bezpiecznego transportu i efektywnego montażu ciężkich szyb i szklanych elementów elewacji.
 

usługi dźwigoweŻuraw pająk Spidercrane w montażu przeszkleń dla stolarki aluminiowej / fot. Uplifter

 

Podnośniki próżniowe do szkła UPG 350-2 i UPG 600-2 zaprojektowano specjalnie do podnoszenia ładunków o wadze odpowiednio do 350 kg i 600 kg, przewidując podwójny system zabezpieczenia. Dzięki modułowej budowie podnośniki mogą być dopasowane do potrzeb każdego klienta. Zamontowane na żurawiu dekarskim (np. AHK 36 / 2400 czy miniżurawiu) podnośniki osiągają wysięg aż do 36 m w góre i do 28 m w bok, co jest aktualnie nieosiągalne w obszarze miniżurawi. Przy pomocy tych podnośników ładunki można przechylać manualnie o 90° oraz obracać o 360° (blokada co 45°). Elementy szklane mogą zostać idealnie ustawione i wstawione w fasadę, szybko i bezpiecznie. Zamontowane przyssawki o średnicy 300 mm zapewniają dobrą przyczepność i nośność. Wszystkie przyssawki można rozmieszczać niezależnie, bez użycia narzędzi. Poprzez zamontowanie opcjonalnie dostępnych elementów dystansowych można również chwytać okna przedzielone  ramą (takie jak okna HST, PSK czy duże FIXy). Przeguby i dociski przyssawek są dodatkowo amortyzowane sprężynami. Urządzenia są wyposażone w akumulator, a automatycznie regulowana praca pompy zapewnia stałą gotowość do pracy.

Uplifter – doświadczenie i odpowiedzialność!
– Firma Uplifter łączy doświadczenie, wiedzę i szeroką ofertę maszyn, zapewniając klientom możliwość znalezienia najbardziej optymalnego rozwiązania. Pełen serwis i doradztwo w połączeniu daje możliwość wynajęcia odpowiedniego sprzętu wraz z doświadczonym operatorem z gwarancją doskonałej współpracy – zapewnia Lech Iwaniuk z firmy Uplifter.

Dzięki pełnemu wachlarzowi usług firma Uplifter jest w stanie zrealizować wszystkie inwestycje, których zakres obejmuje montaż ciężkich przeszkleń w ograniczonej przestrzeni. Usługi firmy dostępne są na terenie całej Polski i Europy.

Z pełną ofertą firmy Uplifter można zapoznać się na stronie www.uplifter.pl 


Liczba odwiedzin: 56 | Data publikacji: 2018-03-22

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


26.02.2016 | Dźwigi (żurawie)

Firmy produkcyjne i montażowe stają przed coraz większymi wyzwaniami związanymi ze stosowaniem dużych szyb i okien. Zwiększające się zapotrzebowanie rynku na budowę coraz bardziej złożonych i wymagających elewacji słupowo ryglowych wymusza stosowanie zmechanizowanych metod podnoszenia i montażu szyb i okien w trudno dostępnych miejscach. Dla takich firm swoją ofertę kieruje firma Uplifter.

22.03.2018 | Dźwigi (żurawie)

Rosnące wymagania inwestorów i odważne koncepcje architektów wymuszają na wykonawcach montaże coraz masywniejszych i większych przeszkleń. W konsekwencji tego projektowane okna i pakiety szybowe są coraz cięższe, a ich montaż i transport na terenie budowy stanowi ogromne wyzwanie dnia codziennego na budowie. Problematyka ta dotyka zarówno budownictwa jednorodzinnego, jak i wysokościowego.

02.10.2013 | Dźwigi (żurawie)

Postępująca urbanizacja powoduje, że wykonawcy budów coraz częściej zmuszeni są do poszukiwania nietypowych rozwiązań w zakresie montażu różnego typu elementów. Jednym z takich konceptów są miniaturowe żurawie japońskiej firmy Maeda. Pochodzące z Nagano urządzenia prezentują nieskończone wprost możliwości na ograniczonych powierzchniach.

08.03.2018 | Rusztowania

XXI wiek to era wieżowców. Drapacze chmur są symbolem nowoczesności i współczesnej miejskiej architektury. Do budowy tych obiektów wymagane są specjalne rozwiązania i technologie, m.in. deskowania i systemy zabezpieczające. Ich producentem jest firma ULMA Construction, która oferuje wysokiej jakości systemy samowznoszące dla deskowań oraz systemy osłon przeciwwiatrowych. Rozwiązania te są oparte na układzie hydraulicznym i pozwalają na budowę bardzo wysokich budynków o skomplikowanej bryle bez potrzeby użycia żurawi wieżowych do ich obsługi.

Przez tysiące lat ludzie uprawiali rośliny w pobliżu swoich domów. Hodowano rośliny lecznicze dla zachowania zdrowia, rośliny użytkowe, owoce i warzywa dla przetrwania oraz rośliny ozdobne dla przyjemności i doznań estetycznych. Świadomie kształtowana przestrzeń ogrodowa wyraża w różnych epokach potrzebę otaczania się pięknem, dążenia do ładu i harmonii. Na przestrzeni wieków kanon piękna ulegał zmianom, a wraz z nim kształt przestrzenny ogrodów, jednak nigdy nie wyszły one z użytku i mody! W ogrodach fascynuje nas nie tylko przyroda, ale też pomysłowość ich twórców, którzy na określonej przestrzeni kreują „niecodzienną rzeczywistość”.

Jakość, kompleksowość, profesjonalizm – te trzy słowa idealnie opisują w skrócie firmę BAUKRANE, która stała się nowym liderem na rynku sprzedaży i wynajmu sprzętu budowlanego. Jest to niewątpliwy sukces firmy, która z lokalnej stała się dużym i znanym w skali całego kraju przedsiębiorstwem.

To, jak ważne jest efektywne i szybkie oddzielenie elementów metalowych od elementów niemetalowych wiedzą m.in. właściciele złomowisk, firm rozbiórkowych, czy pracownicy zajmujący się oczyszczaniem i rozbiórką torów kolejowych. Do tego typu prac wykorzystuje się już nie tylko zwykłe chwytaki, ale także elektromagnesy DYNASET, których dystrybutorem w Polsce jest firma Serafin Maszyny i które pozwalają na precyzyjną pracę w każdych warunkach.

Technika szalowania, podobnie jak każdy inny obszar w budownictwie, zmieniała się i ewoluowała przez lata. Nie zmieniło się natomiast jedno. Podczas budowy ław i stóp fundamentowych, ścian żelbetowych, słupów, stropów, schodów, podciągów i innych monolitycznych konstrukcji betonowych, bez szalunków się nie obejdziemy. Warto natomiast rozważyć, czy bardziej opłaca się samodzielnie wykonać, kupić czy wynająć szalunki. Okazuje się, że rachunek ekonomiczny wcale nie jest taki oczywisty.

Dobór kwiatów, krzewów czy bylin do ogrodu nie jest łatwy. Trzeba uwzględnić nasłonecznie, rodzaj podłoża, dopasowanie kolorystyczne roślin. Dla laika może to okazać się bardzo trudne, a przecież nie każdy chce i może zatrudnić ogrodnika. W internetowym sklepie ogrodniczym Future Gardens zakupów z łatwością może dokonać także osoba, która niewiele wie o ogrodowych roślinach. Ułatwia to przejrzysty podział na kategorie, który jest kopalnią pomysłów także dla profesjonalistów i pasjonatów.

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego przegrywasz kolejne przetargi? Chciałbyś zwiększyć konkurencyjność swojej firmy na polu usług maszynami budowlanymi, ale nie wiesz kto i jak może Ci pomóc w tej trudnej branży? Znamy odpowiedź na te pytania! Firma Serafin Maszyny pomogła już niejednej firmie, współpracując z setkami klientów, którzy zdecydowali się zakupić jeden z jej flagowych produktów – wiertnicę Digga!

Zrębki drzewne są produktem, który nie musi się martwić o nabywców. Dlatego ich produkcja staje się coraz bardziej opłacalna. Aby rozpocząć przetwarzanie drewna odpadowego należy zaopatrzyć się w rębak. W zależności od potrzeb dostępnych jest kilka rodzajów tych urządzeń. Jednym z nich są rębaki bębnowe.

Troska o efektywność energetyczną budynków przekłada się na ciągłe ulepszanie rozwiązań i materiałów budowlanych, które mają za zadanie zminimalizować straty ciepła przez przegrody. W efekcie nowoczesne budownictwo jest coraz szczelniejsze… ale czy to zawsze jest dobre? Jeśli budynek jest superszczelny, to nie działa w nim wentylacja grawitacyjna, a w efekcie do środka nie jest dostarczane świeże powietrze. Jak rozwiązać ten problem? Gotowe pomysły podsuwa firma Pro-Vent, która oferuje kompleksowe rozwiązania wentylacyjne, m.in. rekuperatory Mistral.

16.08.2018 | Kontenery

Zakup lub wynajem pawilonów gastronomicznych czy kontenerów socjalnych to optymalne rozwiązanie dla wielu inwestorów poszukujących tymczasowego lokum, które wyeliminuje konieczność budowy obiektu na stałe związanego z gruntem. Jednocześnie w każdym z zastosowań – a więc zarówno w przypadku kontenerów biurowych, socjalnych, sanitarnych, jak i pawilonów gastronomicznych, wybrane rozwiązanie musi być solidne, komfortowe i wykonane z dbałością o estetykę, bo niezależnie od tego, co się w nim mieści, jest ono wizytówką właściciela. Jedną z branż, dla których właśnie te aspekty mają duże znaczenie, jest gastronomia. Kontenery imbiss i pawilony gastronomiczne, które zaspokoją najwyższe wymagania znajdziemy w ofercie firmy Polkon.

16.08.2018 | Ogrzewanie

Współczesny inwestor budując dom, stawia przede wszystkim na energooszczędność. To bardzo rozsądne podejście, które skutkuje wysokim komfortem i sporymi oszczędnościami w późniejszym użytkowaniu domu. Wielką rolę odgrywa tu odpowiednio dobrany system grzewczo-chłodzący (aby nie tylko zimą, ale także latem można było mieszkać w komfortowych warunkach). Jakie rozwiązanie wybrać? Z pomocą przychodzi firma FERIS, producent nowoczesnych pomp ciepła i mat kapilarnych.

Płyty budowlane to idealne rozwiązanie, kiedy zachodzi potrzeba zmiany wykończenia wnętrza, odświeżenia mebli lub budowy ścianek działowych. Często płyty te wymagają jeszcze dodatkowego wykończenia. Problem ten nie istnieje w przypadku uniwersalnych płyt budowlanych MPB – nowego produktu od firmy KRONOSPAN, które są wykończone dekoracyjnym laminatem i gotowe do montażu.

14.08.2018 | Termoizolacja

Ceny energii sukcesywnie rosną, co zmusza właścicieli nieruchomości do poszukiwania jak największych oszczędności w zakresie nakładów ponoszonych na ogrzewanie. Ten sam fakt dostarcza jednocześnie impulsów do rozwoju dla branży budowlanej, która musi zaoferować swoim klientom rozwiązania szyte na miarę potrzeb budownictwa energooszczędnego. Świetnym tego przykładem mogą być termomodernizacje budynków. Jednym z ich etapów, obok instalacji oszczędnego systemu grzewczego, jest termorenowacja ścian, stropów, posadzek i dachów. O tym, jakich materiałów używać do tego typu prac, odpowiadamy wraz z ekspertami z firmy Recticel Izolacje.

Statystyki GUS-u dotyczące wypadków przy pracy są zatrważające: w 2017 r. ponad 30% wszystkich urazów nastąpiło na skutek uderzenia w nieruchomy obiekt (np. z powodu upadku z wysokości). Równie często dochodzi do porażenia prądem, uderzenia w obiekt będący w ruchu, czy z powodu niewłaściwej obsługi narzędzi i maszyn. Wszystkie przyczyny wypadków na budowach mają jeden wspólny mianownik: to pośpiech i rutyna, które obniżają koncentrację i usypiają czujność pracowników. Jak je wyeliminować, skoro terminy gonią, a za ich niedotrzymanie grożą kary finansowe? Receptę znaleźli specjaliści z wypożyczalni maszyn budowlanych CRAMO, którzy swoją wiedzą o bezpieczeństwie na budowie dzielą się na spotkaniach organizowanych w ramach „Tygodnia Bezpieczeństwa”.

Zbiorniki hydroforowe doskonale sprawdzają się zarówno w instalacjach domowych, jak i przemysłowych. Stosowane są również w instalacjach myjących i systemach nawadniających, a także do podnoszenia ciśnienia i dystrybucji, w systemach studni, deszczowniach, jak też do tłumienia uderzenia hydraulicznego i w instalacjach grzewczych. Pewność działania i trwałość tych rozwiązań uzyskiwana jest dzięki odpowiednim materiałom oraz niezawodnej konstrukcji, które zapewnić może tylko doświadczony producent.

Surowość aluminium i światło odbijające się w dużych przeszkleniach to znaki rozpoznawcze współczesnego budownictwa, które nawet ogromnym biurowcom nadają lekkości i wdzięku. Naprzeciw zmianom dokonującym się w architekturze muszą wychodzić producenci aluminiowych profili konstrukcyjnych, którzy dopasowują oferowane przez siebie rozwiązania do wymagań klientów. Tak właśnie działa firma Yawal S.A., która prezentuje nową wersję systemu drzwi przesuwnych DP 180 z innowacyjnym rozwiązaniem futryny dwu i trzyjezdniowej, dzięki której możliwe jest osiągnięcie doskonałych parametrów izolacyjności termicznej.

07.08.2018 | Stal, wyroby stalowe

Konstrukcje budowlane, maszyny, konstrukcje ciągów logistycznych, ciągi wentylacyjne, przemysł motoryzacyjny – to zaledwie wycinek branż, w których wykorzystywane są różnego rodzaju kształtowniki ze stali. Szeroki asortyment wyrobów ze stali w długościach handlowych lub profesjonalnie ciętych na wymiar oferuje firma INPOL-KRAK.

Dzisiejsze budownictwo mocno zmierza w kierunku budownictwa energooszczędnego. Dlatego w domach stosuje się rozwiązania, które zmniejszą ilość zużycia energii. Jednym z nich jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja. Zapewnia ona zdrowy klimat w domu i w przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej pozwala znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania. Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu i instalacji rekuperacji?

07.08.2018 | Chemia budowlana

W ciągu ostatnich lat branża budowlana dokonała imponującego skoku naprzód, a impulsów do rozwoju wciąż dostarcza jej zarówno błyskawiczny rozwój technologii, jak i rosnące wymagania klientów. Świetnym przykładem tej ewolucji mogą być hydroizolacje fundamentów, hydroizolacje tarasów i balkonów czy ścian piwnic. Stosowane tradycyjnie masy bitumiczne z uwagi na swoje wady są w niektórych krajach (np. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii) stopniowo wypierane przez hydroizolacje reaktywne. Czym jest ta innowacyjna technologia i jak z jej wykorzystaniem można wykonać izolację balkonu, izolację ław fundamentowych czy izolację piwnicy zapytaliśmy ekspertów z firmy Botament, która oferuje dwu- i jednoskładnikowe hydroizolacje reaktywne.

Analizatory i mierniki gazu czy analizatory spalin dla profesjonalnych zastosowań nie tylko pozwalają sprostać surowym przepisom związanym z ochroną środowiska. To także urządzenia, które pozwalają na zachowanie najlepszej efektywności spalania, kontrolę emisji oraz utrzymanie instalacji spalania na jak najwyższym poziomie. Urządzenia kierowane do przemysłu energetycznego znajdziemy w ofercie firmy MRU Sp. z o. o., która dostarcza przenośne i stacjonarne analizatory gazów spalinowych oraz inne przyrządy pomiarowe do stosowania w przemyśle energetycznym.

01.08.2018 | Chemia budowlana

Stabilny i trwały montaż ogrodzenia, słupka czy hustawki bez użycia betonu? Od teraz to możliwe! Takie rozwiązanie daje nam żywiczna masa montażowa QUIKSET®, dzięki której łatwo i szybko samodzielnie zamontujemy dowolny element w ziemi.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: przyssawki do szyb, przyssawka do szyb, mini żuraw, mini żurawie, miniżuraw, manipulator do szyb, manipulatory do szkła,