Na szczęście z pomocą w takich sytuacjach przychodzi technika i czerpiąca z niej pełnymi garściami firma Uplifter, która świadczy profesjonalne usługi dźwigowe z wykorzystaniem maszyn do wsparcia ekip montujących stolarkę otworową na ograniczonej przestrzeni. Szeroka oferta firmy obejmuje m. in. sprzedaż i wynajem takiego sprzętu jak mini żurawie, manipulatory do transportu szkła, podnośniki do okien oraz przyssawki do szyb w przystępnych cenach. Co więcej, firma Uplifter oferuje kompleksowe usługi wynajmu sprzętu wraz z doświadczonym operatorem, coraz chętniej wykorzystywane przez wykonawców na placach budowy w całym kraju. Flagowe inwestycje obsługiwane przez firmę Uplifter to m. in. nowoczesny wysokościowiec Warsaw Spire, nowy budynek centrum handlowego SMYK czy Galeria Północna w Warszawie.

Miniżuraw Maeda MC 285-2 CRM-E
To mały dźwig budowlany, przeznaczony zarówno do montażu stolarki okiennej w budownictwie jednorodzinnym, jak i do montażu fasad i elewacji w budownictwie wysokościowym. Mimo niewielkich rozmiarów – jego szerokość transportowa to zaledwie 750 mm – ten miniżuraw ma zaskakująco duży udźwig. Jest w stanie podnieść aż 2820 kg,  osiąga wysięg 8,7m a wciągarka linowa jest w stenie sięgać do 100m w głąb budynku! Dzięki takim gabarytom i parametrom pracy, miniżuraw Maeda MC 285-2 CRM-E zmieści się w każdych standardowych drzwiach, umożliwiając pracę w dotychczas niedostępnych dla tego typu urządzeń obszarach zarówno w przemyśle, budownictwie jak i pracach montażowych. Model Maeda MC 285-2 wyposażony został w szereg ulepszeń z zakresu bezpieczeństwa, takich jak wysokowydajna wciągarka czy nowoczesny system blokowania podpór. Miniżuraw Maeda MC 285-2 CRM-E jest standardowo wyposażony w poczwórne zblocze hakowe i może być wyposażony w hak szperający, umożliwiający prace w zadaszeniach, podcieniach i innych trudno dostępnych obszarach, gdzie konieczne jest przerantowanie szyby pomiędzy ramami. Ten żuraw, nazywany również spidercrane lub pająk, posiada wysięgnik teleskopowy o długości 8,7 m oraz promień obrotu 360°. Dzięki niewielkiej masie własnej, wynoszącej tylko 1,9/2,1 t, można go ustawiać na stropach, przez co jest on często stosowany przy budowie fasad i elewacji bezpośrednio z poziomu kondygnacji budynku. Ten popularny mini dźwig gąsienicowy posiada napęd kombi i może pracować zasilany mocnym silnikiem Diesla lub przy pomocy praktycznie niesłyszalnego i bezemisyjnego silnika elektrycznego… Te sprawdzone i dopracowane rozwiązania techniczne pozwalają na intuicyjną i bezawaryjną obsługę miniżurawia w każdych warunkach budowlanych.
 

usługi dźwigoweMały dźwig budowlany przy montażu fasady elewacyjnej / fot. Uplifter

 

Nieodzownym elementem przy transporcie i montażu szkła na budowie są różnego rodzaju zawiesia i przyssawki do szkła. Warto podkreślić, że firma Uplifter dysponuje najszerszą w Polsce ofertą w tym zakresie: dostępne przyssawki mają udźwig od kilkuset kilogramów do aż 3,5 tony. Miniżuraw Maeda MC 285-2 CRM-E w połączeniu z profesjonalną przyssawką to najlepsza dostępna obecnie technologia, pozwalająca na podjęcie montażu w praktycznie każdym średniej wielkości budynku jednorodzinnym.

Manipulatory do montażu i podnoszenia szkła Glassworker GW 625 oraz Glassworker GW 425
Glasslift-ery, czyli manipulatory i podnośniki do szyb w jednym, to nieoceniony pomocnik wszędzie tam, gdzie wymagana jest precyzja i szybkość pracy. Manipulator do szyb Glassworker GW 625 oraz Glassworker GW 425, których producentem jest firma Uplifter, to idealne rozwiązanie w realizacji montaży ciężkich szyb i okien do wysokości roboczej 3,5m. Te elektryczne manipulatory wyprodukowane w Niemczech przewyższają o klasę dotychczasowe maszyny popularne na rynku. Ich ogromną zaletą jest możliwość bezpiecznego poruszania się z podniesioną szybą lub oknem, możliwość mechanicznego obracania szyby oraz samopionowania w zadanym momencie pracy lub transporcie. Glassworker jest więc niezastąpiony podczas szybkiego transportu ciężkich szyb ze stojaka prosto do bezpośredniego montażu lub do przechwycenia przez miniżurawia lub żuraw dekarski.    
 

usługi dźwigoweManipulator do szyb i okien Glasslift Glass worker / fot. Uplifter

 

Manipulatory do szyb Glassworker GW 625 i Glassworker GW 425 to najnowocześniejsze z glasslift-erów. O ich wyjątkowości stanowi funkcja zdalnego sterowania obracaniem głowicą manipulatora, dotychczas niedostępna w mniejszych maszynach. Oznacza to, że za pomocą pilota można precyzyjnie wykonać wszystkie dostępne ruchy głowicy z zamontowaną szybą. Nośność przyssawki do szyb i podnośnika to 625 kg z 40% projektowym zapasem. Takie parametry podnoszenia umożliwiają transport największych okien i szyb nawet wielkogabarytowych pakietów z potrójnymi szybami. To urządzenie, nazywane mini dźwigiem do szyb i okien, znakomicie sprawdza się również w montażach elewacji parterowych, ogrodów zimowych, zadaszeń i innych montaży stolarki okiennej. Ponieważ szerokość największego manipulatora to tylko 830 mm, mieści się on przez standardowy otwór drzwiowy i wspomaga montaże szyb i okien w większości przypadków. Glassworker może być transportowany każdym większym samochodem, ale można też zamontować w nim koła bliźniacze i stosować sprzęt w ciężkim terenie. Ten podnośnik do szyb jest perfekcyjnie wyważony i jest przystosowany do pracy wewnatrz budynku i na zewnątrz w trudnych warunkach budowlanych. Co więcej, do tego podnośnika można zamontować specjalny hak, do którego wystarczy zamontować każdą nietypową przyssawkę, np. do szyb giętych lub o nietypowym kształcie by zrealizować montaż trudnego przeszklenia.

Żurawie dekarskie do budowy fasad i montażu stolarki okiennej
Żuraw montowany na przyczepie może być dostosowany do wymagań klienta, więc zawsze spełni jego oczekiwania. Zakres zastosowań takiego żurawia jest uniwersalny i jest często stosowany przy montażu i szkleniu fasad, budowie schodów, konstrukcji metalowych, montażu i demontażu maszyn, konstrukcji stalowych, systemów balkonowych, pokryć dachowych płytami warstwowymi itp. Zastosowanie takiego żurawia znacznie przyspiesza prace i odciąża pracowników, a poza tym zmniejsza ryzyko wypadków i zniszczeń.

 

usługi dźwigoweUżywany żuraw ciesielsko dekarski na przyczepie marki Bocker (windy i drabiny dekarskie) / fot. Uplifter

Firma Uplifter wraz z firmą Bocker wprowadziła innowacyjną grupę produktów z obszaru żurawi dekarskich do montażu stolarki okiennej. To m.in. urządzenie AHK 36 / 2400 marki Bocker, które osiąga udźwig użyteczny do 2400 kilogramów i wysięg aż 36 metrów. To prawdziwy as w swojej klasie! Jego innowacyjność polega przede wszystkim na bardzo precyzyjnym sterowaniu, umożliwiającym bardzo dokładne pozycjonowanie szyby. Wartą podkreślenia nowością jest też możliwość zastosowania haka szperającego, umożliwiającego montaż szyb i okien w podcieniach i innych zadaszeniach, czyli w miejscach niedostępnych dla zwykłego żurawia z zawiesiem linowym. Żuraw dekarski montowany na przyczepie może także być wyposażony w dowolną przyssawkę do szyb z oferty firmy Uplifter.   

Aluminiowe żurawie na przyczepie firmy Bocker są popularne ze względu na wyjątkowy komfort obsługi i spełnianie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Ich ważną zaletą jest fakt, że lekka konstrukcja pozwala na ciągnięcie tego żurawia jako przyczepy 3,5 tonowej. Jednak po odczepieniu od samochodu można nim manewrować także bez ciągnika, za pomocą starnardowo dostarczanego napędu samojezdnego. Wówczas żuraw dekarski może pracować we wszystkich miejscach z ograniczeniem tonażowym do 3,5 tony, takich jak np. podjazdy do budynków, parki, skwery czy parkingi podziemne.

Przyssawki do szyb
Podnośniki próżniowe do szkła doskonale sprawdzają się nie tylko na budowie, ale także w przemyśle czy zakładach produkcyjnych. To doskonałe rozwiązanie dla bezpiecznego transportu i efektywnego montażu ciężkich szyb i szklanych elementów elewacji.
 

usługi dźwigoweŻuraw pająk Spidercrane w montażu przeszkleń dla stolarki aluminiowej / fot. Uplifter

 

Podnośniki próżniowe do szkła UPG 350-2 i UPG 600-2 zaprojektowano specjalnie do podnoszenia ładunków o wadze odpowiednio do 350 kg i 600 kg, przewidując podwójny system zabezpieczenia. Dzięki modułowej budowie podnośniki mogą być dopasowane do potrzeb każdego klienta. Zamontowane na żurawiu dekarskim (np. AHK 36 / 2400 czy miniżurawiu) podnośniki osiągają wysięg aż do 36 m w góre i do 28 m w bok, co jest aktualnie nieosiągalne w obszarze miniżurawi. Przy pomocy tych podnośników ładunki można przechylać manualnie o 90° oraz obracać o 360° (blokada co 45°). Elementy szklane mogą zostać idealnie ustawione i wstawione w fasadę, szybko i bezpiecznie. Zamontowane przyssawki o średnicy 300 mm zapewniają dobrą przyczepność i nośność. Wszystkie przyssawki można rozmieszczać niezależnie, bez użycia narzędzi. Poprzez zamontowanie opcjonalnie dostępnych elementów dystansowych można również chwytać okna przedzielone  ramą (takie jak okna HST, PSK czy duże FIXy). Przeguby i dociski przyssawek są dodatkowo amortyzowane sprężynami. Urządzenia są wyposażone w akumulator, a automatycznie regulowana praca pompy zapewnia stałą gotowość do pracy.

Uplifter – doświadczenie i odpowiedzialność!
– Firma Uplifter łączy doświadczenie, wiedzę i szeroką ofertę maszyn, zapewniając klientom możliwość znalezienia najbardziej optymalnego rozwiązania. Pełen serwis i doradztwo w połączeniu daje możliwość wynajęcia odpowiedniego sprzętu wraz z doświadczonym operatorem z gwarancją doskonałej współpracy – zapewnia Lech Iwaniuk z firmy Uplifter.

Dzięki pełnemu wachlarzowi usług firma Uplifter jest w stanie zrealizować wszystkie inwestycje, których zakres obejmuje montaż ciężkich przeszkleń w ograniczonej przestrzeni. Usługi firmy dostępne są na terenie całej Polski i Europy.

Z pełną ofertą firmy Uplifter można zapoznać się na stronie www.uplifter.pl 

03-879 Warszawa , ul. Przecławska 5, woj. mazowieckie
tel. 22 618 27 71,