Manipulator do montażu okien Glassworker GW 1125

Bezpieczny montaż szkła wielkoformatowego

Nowoczesna architektura kocha tafle szklane w wielkim formacie, montowane i w zwykłych pawilonach handlowych, i w drapaczach chmur. Te ostatnie zagościły już na dobre w krajobrazie polskich wielkich miast. Manipulator do montażu okien w ten sposób stał się nieodzownym narzędziem w komercyjnym budownictwie. Firma, która podejmuje się ofertowania budów w poważnych przetargach, musi posiadać tego typu urządzenia w swoim parku maszynowym. Nie może w nim zabraknąć również prawdziwej bestii – najnowszego Glassworker GW 1125.

Manipulatory do montażu okien zastosowanie

Wydajność, kompaktowość i bezpieczeństwo pracy to cenione cechy maszyn budowlanych, które jednocześnie zasadniczo wyczerpują opis maszyny jaką jest manipulator do montażu okien. Znacząco usprawnia on prace wewnętrzne i zewnętrzne nie tylko poprzez efektywny montaż szkła, ale też efektywne zastępowanie pracy ludzkiej. Szczególnie w trudnodostępnych miejscach, w tym w pracach na wysokości czy przemyśle, w tym przemyśle ciężkim. Z ich pomocą wykonuje się montaż fasad i konstrukcji szklanych takich jak chociażby ogrody zimowe, prace w ciasnych wnętrzach czy przy budowaniu szklanych sufitów. Manipulator doskonale sprawdza się przy montażu podatnych na zniszczenie oraz szklanych elementów na stromych zboczach lub schodach.

fot. Uplifter

Przemysł z powodzeniem wykorzystuje manipulatory do podnoszenia i przenoszenia ładunków wielkogabarytowych w halach i zakładach. Operator maszyny wykonując bardzo precyzyjne zadania jednocześnie może przebywać w bezpiecznej odległości.

Co bardzo istotne manipulatory są niezbędne wszędzie tam, gdzie wymagany jest jak najmniejszy nacisk na powierzchnię ­ przykładowo windy, balkony, świeżo powstałe stropy. Manipulatory łatwo jest przetransportować na wyższe kondygnacje budynku jeszcze w czasie jego powstawania. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest wykorzystywanie wielkich, pełnoskalowych żurawii.

Glassworker GW 1125

Nowa, jeszcze mocniejsza odsłona profesjonalnych manipulatorów do montażu okien od firmy Uplifter. Glassworkery zdobyły już sobie zasłużone uznanie na rynku, ale zawsze jest miejsce na to, aby dążyć do doskonałości.

Udźwig maksymalny w przypadku modelu GW 1125 to aż 1.125 kg – stąd nazwa. Wysokość podnoszenia to aż 4,55 metra, a zasięg z przodu wynosi 2,32 metra. Urządzeniem można oczywiście wygodnie sterować zdalnie. W maszynie wykorzystano sterowanie elektryczno-hydrauliczne.

Niesie ono ze sobą bezobsługowość, bezawaryjność i wysoką sprawność techniczną. Chociażby dzięki temu Glassworker GW 1125 jest chętniej wybierany w przeciwieństwie do maszyn obsługiwanych manualnie.

Firma zadbała jak zwykle o bogate wyposażenie opcjonalne. Dostępne są widły i hak z opcją szybkiego montażu za pomocą adapterów. Równie szybki i bezproblemowy jest montaż przyssawki do szyb. Jej montaż odbywa się wyłącznie poprzez stosowne ustawienie zapadek. W opcjach istnieje także możliwość zintegrowania systemu chroniącego maszynę przed upadkiem.

fot. Uplifter

Możliwe jest także przełączanie sterowania bezprzewodowego do rozstawiania podpór. Każdą z podpór można rozstawiać niezależnie, co optymalizuje sposób stabilizacji maszyny w terenie. Co więcej funkcja pochylania została zintegrowana w ramieniu żurawia, takie rozwiązanie przekłada się bezpośrednio na fakt, że Glassworker GW 1125 potrzebuje mniej miejsca w terenie, którym pracuje. W maszynie zintegrowano w ramieniu także funkcję obrotu o 120 stopni. Maszyna wykonuje bardzo precyzyjne ruchy w przestrzeni 3D, co przekłada się na to, że niezwykle precyzyjnie pozycjonuje szyby w ramie, tak samo zresztą jak inne przedmioty, które przenosi.

Do kontroli bezpieczeństwa służą czujniki laserowe, dzięki niemu Glassworker GW 1125 zatrzymuje się automatycznie po wykryciu przeszkody.

Tym samym Glassworker GW 1125 może podjąć pracę w bardzo wymagającym terenie i środowisku. Temperatura w jakiej może realizować swe zadania zamyka się w amplitudzie od + 5 do +40 stopni Celsjusza. Ta wersja manipulatora do montażu okien to, jak i w przypadku innych maszyn od firmy Uplifter, pewność, że inwestor ma do czynienia z najnowocześniejszymi, a zarazem sprawdzonymi rozwiązaniami.

fot. Uplifter

Użycie maszyny o takich osiągach i stopniu precyzyjności w wykonywaniu powierzonych jej zadań, pozwala uniknąć kosztownych strat w czasie inwestycji oraz zapewnia maksimum bezpieczeństwa ludziom. Stanowi to wartość dodaną nie tylko w sensie stricte materialnym i jest nie do przecenienia.

Więcej informacji na www.uplifter.pl

03-879 Warszawa , ul. Przecławska 5, woj. mazowieckie
tel. 22 618 27 71,


Liczba odwiedzin: 37 | Data publikacji: 2022-06-20

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


26.03.2019 | Dźwigi (żurawie)
Oczywiście. Podobnie jak mini żurawie. Ich wynajem...
22.03.2018 | Dźwigi (żurawie)
Rosnące wymagania inwestorów i odważne koncepcje architektów...
26.02.2016 | Dźwigi (żurawie)
Firmy produkcyjne i montażowe stają przed coraz...
06.07.2020 | Dźwigi (żurawie)
Współcześnie wielkie i małe inwestycje budowlane nieodłącznie...
02.10.2013 | Dźwigi (żurawie)
Postępująca urbanizacja powoduje, że wykonawcy budów coraz...
Budowa ciepłych ścian szybsza o nawet 50%?...
Na przestrzeni ostatnich lat przystawki maszyn budowlanych...
12.02.2019 | Systemy budowlane
W tym roku 25-lecie działalności w Polsce...
sufity podwieszane
20.11.2018 | Systemy budowlane
Coraz częściej w projektowaniu obiektów komercyjnych wykorzystywane...
Jakość, kompleksowość, profesjonalizm – te trzy słowa...
Firmy komunalne, drogowe, z branży leśnej to...
„Punktuj z Pipelife” to program firmy Pipelife...
23.06.2022 | Meble
Podczas wizyty w sklepie z wyposażeniem do...
Solidny płot to dopełnienie każdej budowlanej inwestycji....
22.06.2022 | Meble
Meble z litego drewna od lat cieszą...
Budowa domu w dzisiejszych czasach to kosztowny...
22.06.2022 | Inwestycje budowlane
Choć wielu osobom niewielkie mieszkania kojarzą się...
21.06.2022 | Wykańczanie wnętrz
Ogrody wertykalne to trend, który na dobre...
21.06.2022 | Beton
Schody zabiegowe prefabrykowane to idealne rozwiązanie, gdy...
19.06.2022 | Kruszywa
Grunty słabonośnie stawiają ogromne wyzwania przed ekipami...
19.06.2022 | Domy drewniane
W czasach zwiększonej mobilności ludzi, gdy synonimem...
15.06.2022 | Izolacje
Beton jest powszechnie stosowany w budownictwie, ale...
14.06.2022 | Elewacje, docieplenia
Elewacje z siatki cięto-ciągnionej przyciągają uwagę i...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: manipulatory do montażu okien, manipulatorów do montażu okien, manipulatora do montażu okien, Mini żurawie, podnośniki próżniowe do szkła, transportery schodowe, podnośnik próżniowy do kamienia, żurawie mobilne, podnośniki do szkła, podnośniki próżniowe do paneli, dalmierze laserowe,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy