Warto podkreślić to jeszcze raz. Szkło to nieodłączny element współczesnej architektury. Moda na nie rozwijała się stopniowo. Fragmenty płytek szklanych znaleziono już w wykopaliskach Pompei, ale rzecz jasna nie świadczy to o tym, że szkło było wtedy powszechnie stosowanym materiałem. Pierwszym przykładem przeszklenia całej ściany był budynek fabryki Fagus z roku 1911, zaprojektowany przez Gropiusa i Meyera. Ludzie poszukiwali dostępu do nowych form i światła. Jednak dopiero postęp technologiczny XX i XXI w. sprawia, że inwestorzy mogą śmiało wykorzystywać odważne koncepcje wielkich przeszkleń. Glassworkery, przyssawki do szyb, manipulatory do szyb, mini żurawie. Wynajem tego typu sprzętu, jego posiadanie na budowie stało się koniecznością.

Przyssawki do szyb gwarantują precyzję
Montaż wielkich przeszkleń obojętnie czy chodzi o budownictwo jednorodzinne czy wznoszenie zapierających dech w piersiach wieżowców nie ma wiele wspólnego ze zwykłym wstawianiem okien. Dlatego Uplifter oferuje sprzedaż lub wynajem technologicznie zaawansowanych urządzeń. Przyssawki do szyb o średnicy 300 mm zapewniają dobrą przyczepność i nośność na podnośnikach typu UPG 600 i UPG 1000, które zaprojektowano specjalnie do podnoszenia ładunków o wadze odpowiednio 600 kg i do 1000 kg. Posiadają one podwójny system zabezpieczenia na układzie próżni. Przy pomocy tych podnośników ładunki można przechylać manualnie o 90° oraz obracać o 360° (blokada co 45°). W ten sposób szkło wielkogabarytowe może zostać idealnie ustawione i wstawione w fasadę budynku. Warto dodać, że przeguby i dociski każdej przyssawki do szyb są dodatkowo amortyzowane sprężynami. Podnośniki UPG 600 i najnowszy model z 2019 roku UPG 1000 są wyposażone w akumulator, a automatycznie regulowana praca pompy zapewnia stałą gotowość do pracy. Ten ostatni podnośnik wyposażono również w pilota bezprzewodowego, co jeszcze bardziej zwiększa wszechstronność jego obsługi.

 

fot. Uplifter

Mini żurawie do szyb - wynajem doskonałej technologii
Maeda MC 285 CRM E z przyssawką do szyb typu UPG 600 to jedno z najlepszych urządzeń do wykonywania elewacji i szklanych ścian. Jego atuty to; małe rozmiary, wszechstronne możliwości użycia, duży udźwig, doskonałe parametry techniczne. Jego nośność to  2.820 kg. Przy małych rozmiarach - szerokość transportowa 750 mm i niewielkiej wadze własnej (zaledwie 2,1tony) daje on gwarancje bezpiecznej i komfortowej pracy w trudno dostępnych przestrzeniach oraz bezpośrednio na stropach. Mini żurawie do szyb jeszcze nigdy nie dysponowały takimi możliwościami i ulepszeniami z zakresu bezpieczeństwa.
Wynajem mini żurawi w Uplifter daje również okazję do sięgnięcia po jeszcze nowocześniejszy model Mini żuraw Maeda MC 285C-3.Wyróżnia go inteligentny system kontroli podpór umożliwiający wspomnianą już wyżej pracę w niewielkich przestrzeniach. Najnowocześniejsza technologia rozpoznaje warunki ustawienia podpór samodzielnie decydując o maksymalnym obciążeniu z udziałem gwarantowanego czujnika bezpieczeństwa. W tej generacji maszyn zastosowano łatwy w demontażu silnik elektryczny. Jego wyjęcie obniża masę żurawia poniżej 2 ton. Maeda 285C-3 może być sterowany zdalnie, a pilot dostarczany jest w standardzie.
Manipulatory do szyb Glassworker GW 625 oraz Glassworker GW 625-2
To kolejne wręcz flagowe produkty firmy ułatwiające prace nie tylko na budowach, lecz także w przemyśle i wszędzie tam gdzie potrzebna jest precyzyjna i szybka praca z elementami szklanymi. Te elektryczne manipulatory do szyb przewyższają maszyny dotychczas dostępne na polskim rynku. Ich ogromną zaletą jest możliwość bezpiecznego poruszania się z podniesioną szybą lub oknem, możliwość mechanicznego obracania szyby oraz samodzielnego jej pionowania w zadanym momencie pracy. Glassworker jest więc niezastąpiony podczas szybkiego transportu ciężkich szyb do bezpośredniego montażu. Ale to nie wszystko. Firma Uplifter nigdy nie spoczywa na laurach i ciągle udoskonala swoje produkty. W nowej generacji manipulatora Glassworker zastosowano dodatkowe wydłużenie masztu. Obecnie to ponad 4m zasięgu. Nowoczesna wersja Highlifter zapewnia więc możliwość montażu na wysokości powyżej 4m, a standardowe wyposażenie manipulatora obejmuje również pilota bezprzewodowego. Glassworker GW 625-2 posiada wyjątkową opcję obracania szybą na boki w ramie okiennej. To całkowita nowinka technologiczna, nikt inny nie oferuje takiego rozwiązania. Nic dziwnego, że urządzenia od Uplifter biorą udział w najbardziej wymagających i zarazem prestiżowych inwestycjach w stolicy.
Nową Rotundę budowały mini żurawie. Wynajem do tej inwestycji to największy prestiż
Rotunda, zlokalizowana w ścisłym centrum Warszawy  przy zbiegu ulicy Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich, wrosła trwale w życie miasta, stając się jednym z jego symboli . Budynek ma swoją burzliwą i tragiczną historię. W związku z obchodami 100 lecia odzyskania niepodległości PKO BP postanowiło nadać budynkowi nowe oblicze oraz wpisać go w na stałe w zrównoważony rozwój miasta. Założeniem zwycięskiego projektu z 2016 roku było przywrócenie transparentności budynku, która to została utracona w wyniku tragicznego wybuchu gazu w 1979, Nową przeszkloną fasadę budynku wznosiła firma Uplifter wykorzystując swoje najlepsze maszyny. W pracach budowlanych brały udział mini żurawie do szyb i manipulatory do szyb z ich parku maszynowego, a konkretnie Mini żuraw Maeda MC 285 CRM E z przyssawką do szyb typu UPG 600 oraz manipulator do szyb typu Glassworker GW 625. Jednak nowa Rotunda to nie jedyna inwestycja, w której bierze udział Uplifter. Krajobraz wielkiego miasta to stal i szkło Mennica Legacy Tower pnie się w górę również z ich udziałem.

 

fot. Uplifter

Mennica Legacy Tower budowa, która wymaga od najlepszych
A firma Uplifter i jej sprzęt są w stanie sprostać tym wymaganiom. Wieżowce Mennica Legacy Tower powstanie przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie. Budynki zaprojektowali architekci z  pracowni Goettsch Partners z Chicago, która jest partnerem warszawskiego biura projektowego Epstein. Głównym wykonawcą jest Warbud, Najlepsi wymagają wiele dlatego od początku tej inwestycji wszystkie prace montażowe wspomagają mini  żurawie. Wynajem Maeda typu MC 285 nie jest oczywiście przypadkowy, W pracy pomagają mu też manipulatory do szyb Glassworker GW 625. Maszyny szybko i precyzyjnie montują elementy elewacji pracując na kolejnych kondygnacjach budynku i to również dzięki nim realizacja przebiega zgodnie z planem. Warto podkreślić, że w przypadku tej inwestycji nie może być mowy nawet o najmniejszych niedopatrzeniach. Dlaczego? Mennica Legacy Tower to jedyny wieżowiec w Polsce, który został wyróżniony nominacją w międzynarodowym plebiscycie BREEAM Awards 2018, organizowanym przez Building Research Establishment (BRE).
Udział w takich inwestycjach to najlepsza rekomendacja. Nic więc dziwnego, że zapotrzebowanie na maszyny typu mini żurawie Maeda, manipulatory Glassworker i przyssawki do szyb UPG od Uplifter wciąż rośnie. A firma otworzyła swoje oddziały w Gdańsku, Wrocławiu, Radomiu i Krakowie, Katowicach. W każdym z nich klient otrzyma pełne wsparcie techniczne i know-how.

Więcej o firmie można dowiedzieć się na www.uplifter.pl

03-879 Warszawa , ul. Przecławska 5, woj. mazowieckie
tel. 22 618 27 71,