Elewacje słupowo ryglowe to wyzwanie

Jednak konstrukcja ta jest wykorzystywana powszechnie. Architektura to otwartość i transparentność. Kiedyś prezentowały jedynie pojedyncze futurystyczne wizje, a dziś szklane domy wyrastają wszędzie. Wielu projektantów specjalną uwagę poświęca estetyce elewacji oraz wzornictwu systemów profili aluminiowych. Daje się zauważyć silna tendencja ku oszczędności formy konstrukcji budynków, przejrzystości detali i stosowania minimalistach rozwiązań. Są jednak pewne ograniczenia, które szczęśliwie rozwiązuje nowoczesna technologia. Technologia, która oferuje stosowanie zmechanizowanych metod podnoszenia i montażu szyb i okien w trudno dostępnych miejscach.

fot. Uplifter

Manipulator do szkła Glassworker GW 625-2 Highlifter

To właśnie sprzęt do zadań specjalnch. Niezawodny o udźwigu maksymalnym 625kg. Takie parametry podnoszenia umożliwiają transport największych okien i szyb nawet wielkogabarytowych pakietów z potrójnymi szybami. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że ten minidźwig do okien sprawdza się w montażach elewacji parterowych, ogrodów zimowych czy zadaszeń. Szerokości manipulatora to tylko 830 mm i zmieści się dosłownie wszędzie, swobodnie działając w ograniczonych przestrzeniach i przejeżdżając przez otwory drzwiowe. Tym bardziej, że te zadania ułatwia modelowi Glassworker GW 625-2 własna jednostka napędowa oraz innnowacyjne sterowanie hydraulicznym napędem masztu i głowicy przyssawki. Perfekcyjnie wyważenie i przystosowanie do pracy na zewnątrz w trudnych warunkach budowlanych to jego znaki rozpoznawcze.

Manipulator do okien i szyb Glassworker GW 425 sprytny i mocny

Niezwykle zwinny z udźwigiem do 425 kg poradzi sobie i na otwartych przestrzeniach i na obszarach zamkniętych gdzie liczy się mobilność i precyzja. Prosta, bezpieczna, obsługa na bardzo wysokim poziomie wydajności jest również zasługą wspomaganego komputerowo systemu samokontroli. Udźwig 150 kg przy całkowicie wysuniętym ramieniu czyni go dodatkowo najsilniejszym urządzeniem w klasie 400. Model ten jest urzeczywistnieniem hasła „mały może więcej”. Nic dziwnego.

fot. Uplifter

Producent, który nie uznaje kompromisów

Działająca od 2001 roku firma Uplifter stała się niekwestionowanym liderem rynku w branży żurawi oraz technologii próżniowej. podnośniki do szkła, podnośniki próżniowe w tym opisywane wyżej manipulator do szkła Glassworker GW 625-2 Highlifter oraz manipulator do okien Glassworker GW 425, a także żurawi mobilnych typu pick & carry i ich wersji mini. Ten w pełni profesjonalny, nieustannie unowocześniany i dobrze serwisowany sprzęt zdobył sobie uznanie i jest bardzo chętnie wykorzystywany przy pracach budowlanych. W tym na największych i najbardziej prestiżowych budowach w Polsce.

Więcej na www.uplifter.pl

03-879 Warszawa , ul. Przecławska 5, woj. mazowieckie
tel. 22 618 27 71,