Montaż fasad, elewacji, szyb i okien

Mini żurawie Maeda, przyssawki do szyb i manipulatory do okien

Firmy produkcyjne i montażowe stają przed coraz większymi wyzwaniami związanymi ze stosowaniem dużych szyb i okien. Zwiększające się zapotrzebowanie rynku na budowę coraz bardziej złożonych i wymagających elewacji słupowo ryglowych wymusza stosowanie zmechanizowanych metod podnoszenia i montażu szyb i okien w trudno dostępnych miejscach. Dla takich firm swoją ofertę kieruje firma Uplifter.

Specjalistyczny sprzęt do montażu paneli, pakietów, szyb i okien
Budowa bez szkody i straty w szkle. Trwająca ponad rok budowa fasady na biurowcu Warsaw Spire była w 2015-2016 roku największą tego typu inwestycją w Europie. Mierzący ponad 220 m wysokości budynek o powierzchni całkowitej ponad 100 tys. metrów kwadratowych (w tym 96 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowych) stał się istotnym elementem architektury Warszawy.
– Elementy elewacji tego budynku przewężają się i wznoszą ponad ostatnim piętrem wieżowca, co tworzy bardzo ciekawą konstrukcję. Cała fasada budynku wykonana jest w formie dwóch asymetrycznych kołnierzy, które przewyższają strop ostatniego piętra biurowego o 20 m – wyjaśnia inż. Lech Iwaniuk z firmy Uplifter.
Do budowy użyto panele szklane o niejednorodnych kształtach. Łącznie elewacja budynku wysokościowego ma aż 32000 metrów kwadratowych powierzchni, a stal wykorzystana na jej konstrukcję waży ponad 600 ton. Ze względu na swoją nietypową architekturę, znaczna część elewacji znajduje się poza obrysem żelbetowej konstrukcji wieżowca. Z tego powodu montaż pakietów szklanych wymagał zaangażowania wykwalifikowanych ekip i użycia specjalistycznych mini żurawi firmy Uplifter.

Mini żurawie do zadań specjalnych
Do budowy elewacji wieżowca Warsaw Spire wykorzystano mini żurawie, ssawki do szyb i samojezdne manipulatory (Glaslifter Glassworker) firmy Uplifter.
– Największą pracę przy budowie fasady wykonały mini żurawie Maeda MC 285 dostarczone przez naszą firmę – mówi inż. Lech Iwaniuk. – Te mini dźwigi o udźwigu nominalnym do 2820 kg podawały do montażu panele fasady wieżowca – dodaje.
Niewielkie wymiary i masa całkowita tych małych dźwigów budowlanych wynosiła poniżej 2 ton, co pozwalało transportować mini żurawia z użyciem windy budowlanej i pracować na dowolnej kondygnacji budynku.

 

mini żurawie maedaMini żuraw Maeda MC 285.

 

Do wciągania paneli o większej masie wykorzystywano mini żuraw typu Maeda MC 305 o udźwigu nominalnym do 2980 kg, który również dostarczyła firma Uplifter.

 

mini żurawie maedaMini żuraw Maeda MC 305.

 

Największy z wykorzystywanych na budowie mini żurawi typu MC 405 pracował również na dachu budynku i z powodzeniem zastępował prace żurawia wieżowego przy montażu pakietów szybowych.

 

mini żurawie maedaPraca mini żurawia Maeda MC 405 na dachu.

 

Specjalistyczne przyssawki do szyb
Bardzo ciekawym i istotnym elementem prac przy wykonaniu elewacji było szklenie z poziomu zero reprezentatywnej, parterowej części budynku. Ogromne filary podtrzymujące konstrukcję budynku i duże rozmiary ważących ponad tonę pakietów wymusiły użycie specjalistycznych przyssawek do szyb o udźwigu nominalnym od 1200 kg do 2000 kg, dostarczonych przez firmę Uplifter.
– Do montażu dużych przeszkleń i przy wąskich przejściach konieczne jest stosowanie do montażu urządzeń o sterowaniu, obracaniu i pochylaniu mechanicznym, które mogą pozycjonować szybę z dużą dokładnością– komentuje inż. Lech Iwaniuk.

 

mini żurawie maedaMini żuraw Maeda MC 405 i przyssawka próżniowa do szyb firmy DSMH2/DSZ od firmy Uplifter.

 

Przy wykonywaniu montaży mniejszych elementów na stale wykorzystywano standardowy produkt, przyssawkę pneumatyczną do szyb typu UPG 600 o udźwigu nominalnym do 600 kg, która była na stałym wyposażeniu ekip montażowych.

 

mini żurawie maedaDane techniczne zawiesia do szyb UPG 600.

 

Samojezdne manipulatory do szyb
Na końcowym etapie prac wykonywano montaże pakietów szklanych wewnątrz i montowano pozostałe panele w miejsca, gdzie wcześniej kotwione były dźwigi wieżowe. Z uwagi na bezpieczeństwo wykonywanych prac wykorzystywano w tym celu nowoczesne samojezdne manipulatory do szyb typu Glasslift Glass worker, które umożliwiały wysuniecie montowanego elementu poza obrys elewacji i osadzenie w miejscu docelowym.

 

mini żurawie maedaGlaslift Glass worker 380 kg firmy Uplifter.

 

– W efekcie końcowym powstał piękny budynek biurowy, który dzięki ciekawej elewacji i nieszablonowym rozwiązaniom architektonicznym stał się symbolem nowoczesnej Warszawy. Doświadczenia wyniesione z budowy pozostają u nas i chętnie dzielimy sie nimi przy realizacji coraz ciekawszych projektów elewacyjnych w wieżowcach i zabudowie jednorodzinnej w całej Europie – podsumowuje inż. Lech Iwaniuk.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.uplifter.pl

 

03-821 Warszawa , ul. Żupnicza 17, woj. mazowieckie
tel. 22 618 27 71,


Liczba odwiedzin: 1793 | Data publikacji: 2016-02-26

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


26.03.2019 | Dźwigi (żurawie)
Oczywiście. Podobnie jak mini żurawie. Ich wynajem...
02.10.2013 | Dźwigi (żurawie)
Postępująca urbanizacja powoduje, że wykonawcy budów coraz...
22.03.2018 | Dźwigi (żurawie)
Rosnące wymagania inwestorów i odważne koncepcje architektów...
Na przestrzeni ostatnich lat przystawki maszyn budowlanych...
06.07.2020 | Dźwigi (żurawie)
Współcześnie wielkie i małe inwestycje budowlane nieodłącznie...
Czekasz na dźwig? Masz nowy zespół nieprzeszkolonych...
12.02.2019 | Systemy budowlane
W tym roku 25-lecie działalności w Polsce...
sufity podwieszane
20.11.2018 | Systemy budowlane
Coraz częściej w projektowaniu obiektów komercyjnych wykorzystywane...
08.03.2018 | Rusztowania
XXI wiek to era wieżowców. Drapacze chmur...
Przez tysiące lat ludzie uprawiali rośliny w...
Jakość, kompleksowość, profesjonalizm – te trzy słowa...
To, jak ważne jest efektywne i szybkie...
Technika szalowania, podobnie jak każdy inny obszar...
Dobór kwiatów, krzewów czy bylin do ogrodu...
Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego przegrywasz kolejne przetargi?...
Zrębki drzewne są produktem, który nie musi...
01.08.2018 | Chemia budowlana
Stabilny i trwały montaż ogrodzenia, słupka czy...
09.09.2021 | Energia ekologiczna
Panele fotowoltaiczne z montażem i dofinansowaniem, wsparcie...
30.04.2021 | Baseny, fontanny
Basen ogrodowy z montażem to inwestycja na...
Siatki ogrodzeniowe czy drewniane sztachety to rozwiązania,...
04.11.2020 | Energia ekologiczna
Profesjonalne firmy i instalatorzy fotowoltaiki, oferując klientom...
21.09.2020 | Ogrzewanie
Czy przyjemnym i naturalnym ciepłem promieni słonecznych...
Jak zbudować samodzielnie dom jednorodzinny w ekspresowym...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: mini żuraw, przyssawka do szyb, montaż szyb, montaż okna, sprzęt do montażu szyb, sprzęt do montażu okien, montaż szyb sprzęt, montaż okien sprzęt, mini żurawie Maeda, specjalistyczne przyssawki do szyb, samojezdne manipulatory do szyb, manipulatory do szyb, samojezdny manipulator do szyb, mini żuraw do szyb, mini żurawie do szyb, specjalistyczny sprzęt do montażu szyb, specjalistyczny sprzęt do montażu okien, podnośniki do szkła, podnośniki do szyb
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy