Konstrukcje hal stalowych
Hale produkcyjne – to jedno z pierwszych skojarzeń, które przychodzi do głowy, gdy myślimy o konstrukcjach hal stalowych i ich zaletach, takich jak szybkość budowy, duże rozpiętości, bardzo dobra izolacja, lekkość konstrukcji, możliwość przystosowania do specyfiki działalności danego przedsiębiorstwa, solidność, a także niskie koszty inwestycyjne. Jednak producenci hal stalowych obserwują wzmożone zainteresowanie tego typu obiektami również w rolnictwie, co z pewnością w znacznej mierze wynika z faktu, że ta gałąź gospodarki bardzo szybko idzie naprzód i się modernizuje, coraz częściej stawiając na nowoczesne technologie i rozwiązania.
– Gospodarstwa rolne w Polsce rozwijają się bardzo dynamicznie, inwestują w sprzęt rolniczy, nowe technologie chowu zwierząt oraz sortowania i magazynowania płodów rolnych. To nastawienie na rozwój wymusza konieczność wznoszenia nowych obiektów do prowadzenia działalności – mówi Piotr Śniadek, dyrektor handlowy w firmie Llentab, która jest producentem hal stalowych, hal produkcyjnych, lekkich hal magazynowych, handlowych, sportowych, a także hal dla rolnictwa.

 

producent hal stalowych producent hal stalowychfot. Llentab

 

Hale magazynowe dla rolnictwa, sortownie, budynki inwentarskie
Ilu rolników, tyle specyficznych potrzeb, co można zresztą powiedzieć o każdej gałęzi gospodarki. Dlatego tak ważne jest, aby każdy projekt był przygotowywany po dokładnym przeanalizowaniu jego przeznaczenia. Jako producent hal stalowych firma Llentab oferuje dopasowanie konstrukcji hal stalowych, ich wymiarów i wyposażenia dokładnie do indywidualnych potrzeb i oczekiwań inwestorów, uwzględniając przy tym warunki atmosferyczne, na których działanie będą narażone gotowe obiekty. Są to bardzo ważne aspekty, które zagwarantują solidność i żywotność hal ze stali.
– Wznoszone przez nas hale dla rolnictwa są w pełni ocynkowane i znajdują zastosowanie w wielu różnych obszarach tej gałęzi gospodarki. Sprawdzają się np. jako lekkie hale magazynowe dla płodów rolnych, pasz, nawozów, a w szczególności doskonale sprawdzają się jako sortownie, przechowalnie owoców i warzyw, chłodnie i mroźnie. Wielu rolników decyduje się, aby zaprojektować hale ze stali jako budynek inwentarski – oborę, chlewnię, kurnik. Tego typu konstrukcje wykorzystywane są też jako garaże sprzętu rolniczego lub np. ujeżdżalnie – mówi Piotr Śniadek.

 

producent hal stalowych producent hal stalowychfot. Llentab

W produkowanych przez firmę nośnych konstrukcjach hal stalowych ocynkowanych stosowane są profile gięte na zimno. Dostępne są konstrukcje o rozpiętościach osiągających 50 m bez podpór.
W przypadku budowy hali magazynowej dla rolnictwa do wyboru są różne rozwiązania ułatwiające rozładunek czy przeładunek towarów. Dostępne są m.in. bramy, doki przeładunkowe, kurtyny w różnych wariantach oraz akcesoria do nich, dzięki czemu można łatwo je dostosować do indywidualnych potrzeb oraz posiadanego sprzętu.

 

producent hal stalowychfot. Llentab

 

Hale ze stali na wymiar
Llentab oferuje hale jednospadowe, dwuspadowe, wielospadowe, w wersji izolowanej (np. wełną mineralną) lub bez izolacji. Wszystkie obiekty posiadają znak CE, co oznacza, że firma przestrzega dyrektyw unijnych dotyczących zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną środowiska i zdrowia. Jako producent hal stalowych przedsiębiorstwo samodzielnie wykonuje wszystkie elementy konstrukcyjne (m.in. słupy, dźwigary kratowe, płatwie, rygle, blachy poszycia i panele). Obudowę ścian stanowią ocynkowane blachy powlekane, a dzięki temu, że wszystkie otwory montażowe są fabrycznie tłoczone, zagwarantowane jest ich idealne dopasowanie, co za tym idzie 100% szczelność.
Klient ma też do wyboru stolarkę okienną i drzwiową.
– Wszystko zależy od przeznaczenia. Inne rozwiązania sprawdzą się, gdy projektujemy halę produkcyjną, inne w przypadku lekkiej hali magazynowej, jeszcze inne w stalowych halach rolniczych. Dostępne są na przykład drzwi proste, przemysłowe, ewakuacyjne, pożarowe, a także eleganckie drzwi otwierane ręcznie lub automatycznie. Duży wybór jest też w zakresie stolarki okiennej – oferujemy okna aluminiowe, drewniano-aluminiowe, drewniane oraz PCV, a także szeroką gamę dachowych pasm świetlnych, płaskich lub łukowych – mówi Piotr Śniadek.

 

producent hal stalowych producent hal stalowychfot. Llentab

 

Minęły już czasy, w których rolnictwo kojarzyło się z przestarzałymi technologiami rodem z minionej epoki. Dziś ta gałęź gospodarki rozwija się bardzo dynamicznie i chętnie stawia na rozwiązania skrojone na miarę jej oczekiwań. Firma Llentab jest przykładem na to, że na takie wyzwania można i warto odpowiadać.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.llentab.pl oraz www.halestalowe.com.pl

 

80-298 Gdańsk, ul. Budowlanych 8, woj. pomorskie
tel. +48 58 769 79 00,