Producent hal stalowych

Hale stalowe rolnicze, hale produkcyjne

W odróżnieniu od budynków murowanych, hale ze stali mogą być zbudowane w niemal każdym miejscu, a przy tym są solidne i odporne nawet na najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Nic więc dziwnego, że konstrukcje hal stalowych coraz częściej wygrywają z konstrukcjami obiektów wznoszonych tradycyjnymi metodami nie tylko z uwagi na szybkość realizacji inwestycji, ale także ze względów funkcjonalnych i ekonomicznych. I choć początkowo wydawało się, że najczęstszym obszarem zastosowań dla hal ze stali będzie przemysł, to jednak ich zalety coraz częściej doceniają przedstawiciele innych gałęzi gospodarki, a także rolnicy.

Konstrukcje hal stalowych
Hale produkcyjne – to jedno z pierwszych skojarzeń, które przychodzi do głowy, gdy myślimy o konstrukcjach hal stalowych i ich zaletach, takich jak szybkość budowy, duże rozpiętości, bardzo dobra izolacja, lekkość konstrukcji, możliwość przystosowania do specyfiki działalności danego przedsiębiorstwa, solidność, a także niskie koszty inwestycyjne. Jednak producenci hal stalowych obserwują wzmożone zainteresowanie tego typu obiektami również w rolnictwie, co z pewnością w znacznej mierze wynika z faktu, że ta gałąź gospodarki bardzo szybko idzie naprzód i się modernizuje, coraz częściej stawiając na nowoczesne technologie i rozwiązania.
– Gospodarstwa rolne w Polsce rozwijają się bardzo dynamicznie, inwestują w sprzęt rolniczy, nowe technologie chowu zwierząt oraz sortowania i magazynowania płodów rolnych. To nastawienie na rozwój wymusza konieczność wznoszenia nowych obiektów do prowadzenia działalności – mówi Piotr Śniadek, dyrektor handlowy w firmie Llentab, która jest producentem hal stalowych, hal produkcyjnych, lekkich hal magazynowych, handlowych, sportowych, a także hal dla rolnictwa.

 

producent hal stalowych producent hal stalowychfot. Llentab

 

Hale magazynowe dla rolnictwa, sortownie, budynki inwentarskie
Ilu rolników, tyle specyficznych potrzeb, co można zresztą powiedzieć o każdej gałęzi gospodarki. Dlatego tak ważne jest, aby każdy projekt był przygotowywany po dokładnym przeanalizowaniu jego przeznaczenia. Jako producent hal stalowych firma Llentab oferuje dopasowanie konstrukcji hal stalowych, ich wymiarów i wyposażenia dokładnie do indywidualnych potrzeb i oczekiwań inwestorów, uwzględniając przy tym warunki atmosferyczne, na których działanie będą narażone gotowe obiekty. Są to bardzo ważne aspekty, które zagwarantują solidność i żywotność hal ze stali.
– Wznoszone przez nas hale dla rolnictwa są w pełni ocynkowane i znajdują zastosowanie w wielu różnych obszarach tej gałęzi gospodarki. Sprawdzają się np. jako lekkie hale magazynowe dla płodów rolnych, pasz, nawozów, a w szczególności doskonale sprawdzają się jako sortownie, przechowalnie owoców i warzyw, chłodnie i mroźnie. Wielu rolników decyduje się, aby zaprojektować hale ze stali jako budynek inwentarski – oborę, chlewnię, kurnik. Tego typu konstrukcje wykorzystywane są też jako garaże sprzętu rolniczego lub np. ujeżdżalnie – mówi Piotr Śniadek.

 

producent hal stalowych producent hal stalowychfot. Llentab

W produkowanych przez firmę nośnych konstrukcjach hal stalowych ocynkowanych stosowane są profile gięte na zimno. Dostępne są konstrukcje o rozpiętościach osiągających 50 m bez podpór.
W przypadku budowy hali magazynowej dla rolnictwa do wyboru są różne rozwiązania ułatwiające rozładunek czy przeładunek towarów. Dostępne są m.in. bramy, doki przeładunkowe, kurtyny w różnych wariantach oraz akcesoria do nich, dzięki czemu można łatwo je dostosować do indywidualnych potrzeb oraz posiadanego sprzętu.

 

producent hal stalowychfot. Llentab

 

Hale ze stali na wymiar
Llentab oferuje hale jednospadowe, dwuspadowe, wielospadowe, w wersji izolowanej (np. wełną mineralną) lub bez izolacji. Wszystkie obiekty posiadają znak CE, co oznacza, że firma przestrzega dyrektyw unijnych dotyczących zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną środowiska i zdrowia. Jako producent hal stalowych przedsiębiorstwo samodzielnie wykonuje wszystkie elementy konstrukcyjne (m.in. słupy, dźwigary kratowe, płatwie, rygle, blachy poszycia i panele). Obudowę ścian stanowią ocynkowane blachy powlekane, a dzięki temu, że wszystkie otwory montażowe są fabrycznie tłoczone, zagwarantowane jest ich idealne dopasowanie, co za tym idzie 100% szczelność.
Klient ma też do wyboru stolarkę okienną i drzwiową.
– Wszystko zależy od przeznaczenia. Inne rozwiązania sprawdzą się, gdy projektujemy halę produkcyjną, inne w przypadku lekkiej hali magazynowej, jeszcze inne w stalowych halach rolniczych. Dostępne są na przykład drzwi proste, przemysłowe, ewakuacyjne, pożarowe, a także eleganckie drzwi otwierane ręcznie lub automatycznie. Duży wybór jest też w zakresie stolarki okiennej – oferujemy okna aluminiowe, drewniano-aluminiowe, drewniane oraz PCV, a także szeroką gamę dachowych pasm świetlnych, płaskich lub łukowych – mówi Piotr Śniadek.

 

producent hal stalowych producent hal stalowychfot. Llentab

 

Minęły już czasy, w których rolnictwo kojarzyło się z przestarzałymi technologiami rodem z minionej epoki. Dziś ta gałęź gospodarki rozwija się bardzo dynamicznie i chętnie stawia na rozwiązania skrojone na miarę jej oczekiwań. Firma Llentab jest przykładem na to, że na takie wyzwania można i warto odpowiadać.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.llentab.pl oraz www.halestalowe.com.pl

 

80-298 Gdańsk, ul. Budowlanych 8, woj. pomorskie
tel. +48 58 769 79 00,


Liczba odwiedzin: 2178 | Data publikacji: 2016-12-14

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Surowy klimat panujący w Skandynawii jest najlepszym...
Rozwój różnych gałęzi gospodarki stał się motorem...
Ekonomia i funkcjonalność – to chyba pierwsze...
Pilnie potrzebujesz hali magazynowej dla towaru, który...
Dynamiczny rozwój rynku konstrukcji hal stalowych w...
Świadomość klientów na temat zalet obiektów opartych...
20.10.2016 | Stalowe konstrukcje
Wybór systemu, w jakim zbudujemy dom, garaż,...
Lekkie hale bezfundamentowe najpowszechniej wykorzystywane są w...
23.09.2015 | Stalowe konstrukcje
Tradycyjny system budowli murowanych, mimo że wciąż...
24.04.2014 | Obiekty rolnicze
Każde rozwijające się gospodarstwo rolne staje przed...
MASTA Sp. z o.o. jako lider w...
Rolnictwo, przemysł, logistyka, lotnictwo… branże, w których...
Nowoczesne domy zazwyczaj buduje się z uwzględnieniem...
09.10.2013 | Stalowe konstrukcje
Rozmowa z Robertem Rak, właścicielem firmy Dachsystem,...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
Firma Conexx®, specjalizująca się w budowie hal...
Mobilność i elastyczność tego oczekuje się na...
Garaż blaszany kojarzy się bardzo często jedynie...
24.07.2019 | Stalowe konstrukcje
Firma KOLB, polski producent konstrukcji stalowych, nieustannie...
Conexx to firma doświadczona w produkcji konstrukcji...
22.05.2018 | Obiekty rolnicze
Z czego zbudować oborę dla bydła, aby...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. podkarpackie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: hale stalowe, hala dla rolnika, hala rolnicza, hale stalowe, konstrukcja hali stalowej, hala magazynowa stalowa, hale stalowe rolnicze, hale dla rolnictwa, hale magazynowe dla rolnictwa
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy