Profesjonalne hale namiotowe i stalowe

Solidne konstrukcje zamiast tradycyjnej budowy

Pilnie potrzebujesz hali magazynowej dla towaru, który udało ci się kupić po okazyjnej cenie. Wynajęcie pomieszczeń magazynowych jest bardzo drogie, nie opłaca się. Masz co prawda spory kawałek ziemi tuż obok firmy, ale nie masz czasu ani cierpliwości na formalności związane z tradycyjną budową, zresztą pewnie i tak nie dostaniesz pozwolenia. Hale namiotowe to rozwiązanie idealne dla Ciebie!

Uzyskanie pozwolenia na budowę bywa żmudne i bezowocne. Czasem zwyczajnie nie ma możliwości postawienia zwykłej, betonowej konstrukcji, albo pomieszczenia magazynowe są potrzebne jak najszybciej. Warto wówczas pochylić się nad ofertą firmy ITPMar, produkującej namioty magazynowe na solidnych, stalowych konstrukcjach.

 

hale namiotowe itpmarfot. www.itpmar.pl

 

Kiedy warto zainwestować w halę namiotową?
– Oferowane przez ITPMar hale namiotowe to obecnie jedne z najatrakcyjniejszych pod względem cenowym rozwiązań przemysłowych, magazynowych i rekreacyjnych – mówi Marcin Tomczak, właściciel firmy ITPMar.
Najważniejszą zaletą tego typu konstrukcji jest możliwość ich montażu w praktycznie każdym miejscy, w każdych warunkach atmosferycznych i na różnych rodzajach podłoża. Ponieważ zazwyczaj są to konstrukcje modułowe, łatwo dostosować ich wielkość do swoich potrzeb. Dużym atutem jest również mobilność konstrukcji i łatwość jej przenoszenia, warto więc wykorzystywać hale namiotowe nie tylko do celów magazynowych, ale też rekreacyjnych (jako obiekty sportowe),  przemysłowych (jako hale produkcyjne) czy nawet gospodarczych (przechowywanie płodów rolnych). Istotny jest też fakt, że hale namiotowe nie wymagają remontów, a ich zastosowanie nie niesie ze sobą żadnych ukrytych wydatków i nie generuje dodatkowych kosztów utrzymania. Wystarczy raz na ok. 15 lat wymienić plandekę, jest więc to rozwiązanie nawet na długie lata.

 

hale stalowe itpmar hale stalowe itpmarfot. www.itpmar.pl

 

Jak mądrze wybrać halę namiotową?
Z całą pewnością nie warto inwestować w kuszące ceną, ale prowizoryczne i niestabilne konstrukcje bez atestów, które w żaden sposób nie sprostają naszym oczekiwaniom.
– Jak wszystkie obiekty użytkowane przez ludzi, hale namiotowe muszą spełniać podstawowe wymogi bezpieczeństwa. Wymogi te są regulowane przez prawo i ważne jest ich bezwzględne przestrzeganie – mówi Marcin Tomczak.
Konstrukcja musi być zaprojektowana tak, aby w żaden sposób nie zagrażała zdrowiu i życiu ludzi lub zwierząt przebywających wewnątrz lub w pobliżu hali. Stalowy szkielet, oparty na solidnych profilach zapewnia konstrukcji stabilność. Dodatkowym wzmocnieniem i gwarancją, ze całość nie runie pod naporem silniejszego wiatru, są ramy nośne w postaci stalowych kratownic. Ważne też, aby plandeka powlekająca konstrukcję dostosowana była do warunków atmosferycznych, w których będzie eksploatowana – tak, by wytrzymała zarówno obfite opady deszczu, silny wiatr czy też nie uległa zniszczeniu z powodu opadów śniegu.

 

hale namiotowe itpmar hale namiotowe itpmarfot. www.itpmar.pl

– Bezpieczna konstrukcja wykonywana jest w zgodzie i na podstawie projektu, który został wykonany i sygnowany jest przez profesjonalnego architekta. To daje pewność, że konstrukcja będzie w stanie wytrzymać wszelkie naturalne obciążenia – zarówno te związane z jej użytkowaniem, jak i rozmaitymi warunkami atmosferycznymi i będzie warta swojej ceny – deklaruje Marcin Tomczak.
Szczególnie istotne jest, aby materiały wykonawcze posiadały odpowiednie atesty. Certyfikowane powinny być zarówno profile, jak i plandeki, które muszą być zatwierdzona pod kątem wytrzymałości na ogień. Warto zażądać przedstawienia takich dokumentów od producenta hali namiotowej, ponieważ mogą przydać się podczas ubezpieczania obiektu.

 

hale stalowe itpmar hale stalowe itpmarfot. www.itpmar.pl

 

Hale stalowe – zamiast tradycyjnego betonu
Jeśli nie zadowalają nas rozwiązania tymczasowe, jeśli możemy poczekać na stosowne pozwolenia i nie zależy nam na mobilności konstrukcji – a jednocześnie przeraża nas wizja typowej budowy, warto rozważyć postawienie hali stalowej. Budynek wykonany w technologii hal stalowych charakteryzuje się przede wszystkim krótkim czasem budowy, dużą rozpiętością przy    niewielkiej liczbie podpór, lekkością konstrukcji oraz niższymi kosztami w porównaniu do tradycyjnej budowy. Hale stalowe, w zależności od potrzeb, mogą być wyposażone w oświetlenie, ogrzewanie, system wentylacji, doki załadowcze lub platformy wyrównawcze. Hale stalowe są nowoczesne, estetyczne i przede wszystkim funkcjonalne, dlatego sposób ich wykorzystania jest praktycznie nieograniczony. Istotna jest też przewaga konstrukcji stalowej nad popularnymi konstrukcjami aluminiowymi.

 

hale stalowe itpmarfot. www.itpmar.pl

– Głównym czynnikiem, który stawia stal przed aluminium jest jej większa odporność na uszkodzenia mechaniczne i rozciąganie. Konstrukcje z tego materiału odznaczają się doskonałą trwałością, nawet w przypadku działania skrajnych temperatur – zapewnia Marcin Tomczak.

Z ofertą hal namiotowych oraz hal stalowych firmy ITPMar można zapoznać się na stronie www.itpmar.pl

 

95-070 Aleksandrów Łódzki, Grunwald 1, woj. łódzkie
tel. 422093439, 790279400,


Liczba odwiedzin: 1540 | Data publikacji: 2015-07-16

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Hale namiotowe magazynowe to coraz częściej wybierana...
Lekkie hale bezfundamentowe najpowszechniej wykorzystywane są w...
MASTA Sp. z o.o. jako lider w...
Hala namiotowa całoroczna lub sezonowa to obiekt,...
Mobilność i elastyczność tego oczekuje się na...
Garaż blaszany kojarzy się bardzo często jedynie...
Surowy klimat panujący w Skandynawii jest najlepszym...
Rozwój różnych gałęzi gospodarki stał się motorem...
Ekonomia i funkcjonalność – to chyba pierwsze...
Dynamiczny rozwój rynku konstrukcji hal stalowych w...
Świadomość klientów na temat zalet obiektów opartych...
20.10.2016 | Stalowe konstrukcje
Wybór systemu, w jakim zbudujemy dom, garaż,...
23.09.2015 | Stalowe konstrukcje
Tradycyjny system budowli murowanych, mimo że wciąż...
24.04.2014 | Obiekty rolnicze
Każde rozwijające się gospodarstwo rolne staje przed...
Rolnictwo, przemysł, logistyka, lotnictwo… branże, w których...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
Firma Conexx®, specjalizująca się w budowie hal...
24.07.2019 | Stalowe konstrukcje
Firma KOLB, polski producent konstrukcji stalowych, nieustannie...
Conexx to firma doświadczona w produkcji konstrukcji...
22.05.2018 | Obiekty rolnicze
Z czego zbudować oborę dla bydła, aby...
W odróżnieniu od budynków murowanych, hale ze...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. podkarpackie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: hale namiotowe, hale stalowe, hala namiotowa, hala stalowa
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy