Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Kobex – jeden z czołowych producentów hal stalowych – opracował gotowe projekty hal stalowych, zarówno typowe, jak i indywidualne. To owoc wieloletniego doświadczenia w branży budowlanej.

Kobex to polska firma specjalizująca się w profesjonalnym projektowaniu i prefabrykacji konstrukcji stalowych. Hale magazynowe to jeden z flagowych produktów tego przedsiębiorstwa. Wszystkie projekty spełniają najwyższe wymagania wytrzymałościowe, dostosowane do polskich norm. Doświadczenie i profesjonalizm specjalistów Kobexu są doceniane przez klientów od wielu lat, czego dowodem są kolejne zamówienia i rekomendacje.

fot. KOBEX

Gotowe projekty hal magazynowych – typowe i indywidualne

Poszczególne projekty są analogiczne pod względem rozwiązań konstrukcyjnych, różnią się natomiast między sobą wielkością.

Wśród dostępnych koncepcji każdy inwestor znajdzie rozwiązanie szyte na miarę swoich potrzeb. Projekt typowy obejmuje budynek magazynowy przystosowany do trzeciej strefy śniegowej i pierwszej wiatrowej. Jest to konstrukcja nośna – stalowa, w skład której wchodzą ramy główne stalowe jednonawowe ze ściągiem. Kąt nachylenia dachu wynosi 10 stopni.

Gotowe projekty cechują się uniwersalnością, ale jednocześnie każdy z nich może zostać dostosowany do indywidualnych wymagań inwestora. Zastosowanie gotowych projektów hal stalowych znacznie przyspiesza proces projektowy, a co za tym idzie – istotnie skraca czas potrzebny do uzyskania pozwolenia na budowę.

Jeśli jednak inwestor preferuje rozwiązania indywidualne, również znajdzie coś dla siebie. Mnogość zapytań ze strony klientów spowodowała, że Kobex zdecydował się wprowadzić do oferty także indywidualne gotowe projekty hal magazynowych. Są to projekty dostosowane do określonej działki i konkretnej strefy śniegowej.

Ta opcja może być szczególnie przydatna dla inwestorów, którzy planują wykonać w hali pomieszczenia, różniące się przepisami od innych przestrzeni. Tak jak przy projektach typowych, tak i przy indywidualnych, istnieje możliwość dopasowania ich do szczególnych wymagań inwestora. Indywidualny projekt daje gwarancję rozwiązania dopasowanego nawet do nietypowej inwestycji.

fot. KOBEX

Od projektu do wykonania – budowa hali magazynowej krok po kroku

Za projekt odpowiada doświadczona kadra biura projektowego, składająca się z projektantów oraz architektów. Gwarantuje to, że każdy obiekt jest skrupulatnie przemyślany oraz zgodny z obowiązującymi przepisami. Kobex dokłada wszelkich starań, aby projekty realizowały oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Na gotowych projektach hal stalowych oferta firmy jednak się nie kończy. Główny architekt, powołany przez inwestora, dokonuje adaptacji koncepcji do lokalnych warunków zabudowy, tworzy projekt zagospodarowania oraz opracowania branżowe i składa je wraz z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę. Po jego uzyskaniu Kobex dokonuje analizy zaadaptowanego projektu i aktualizuje ofertę. Jej akceptacja przez inwestora zostaje zwieńczona podpisaniem umowy na realizację. Kolejnym etapem jest opracowanie dokumentacji, a następnie rozpoczyna się budowa – od wykonania fundamentów, poprzez wzniesienie konstrukcji stalowej, po montaż obudowy z płyt warstwowych i stolarki otworowej. Prace prowadzone są najczęściej pod nadzorem kierownika robót budowlanych, a o ich harmonogram dba koordynator budowy.

fot. KOBEX

Gotowe projekty hal stalowych – mniej zmartwień i oszczędność czasu

Każdy, kto planuje budowę hali stalowej zdaje sobie sprawę, że jest to inwestycja na lata, którą trzeba dobrze przemyśleć. Budowa hali to spore wyzwanie dla inwestora, dlatego też istotne jest, aby projekt był dopracowany w każdym detalu. Gotowe projekty hal magazynowych to odpowiedź na oczekiwania inwestorów i duża oszczędność czasu – ich zastosowanie skraca okres projektowy do minimum i wpływa korzystnie na termin uzyskania pozwolenia na budowę.

Jak widać, mimo iż mowa o gotowych projektach, usługa daje duże możliwości dopasowania do indywidualnych potrzeb i warunków. Każdy klient ma możliwość skorzystania z rozwiązania najbardziej odpowiadającego specyfice jego działalności, a także lokalizacji czy wielkości działki. Decydując się na inwestycję gotowy projekt hali stalowej, warto sięgnąć po ofertę firmy Kobex. Wszystkie projekty i obiekty powstają przy pomocy najnowocześniejszego oprogramowania, a każda konstrukcja poddawana jest wnikliwej kontroli jakości, dzięki czemu może spełniać swoją rolę przez długie lata.

Więcej informacji na stronie: projekty.kobexstal.pl

36-053 Kamień, Duble 71, woj. podkarpackie
tel. (15) 838 10 16,