Elewacje kasetonowe KOBEX Design Panel

Elastyczność zastosowań, ogromne możliwości architektoniczne, łatwy montaż i poprawa parametrów izolacyjności termicznej budynku – to w wielkim skrócie zalety elewacji kasetonowych oferowanych przez firmę KOBEX.

Nowoczesny park maszynowy oraz wysoka jakość zastosowanych materiałów sprawia, że kasetony mają doskonałe, w pełni powtarzalne parametry techniczne. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych: deszczu, śniegu, promieniowania UV, zmiennych temperatur. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy powłoki antykorozyjnej ich powierzchnia jest dodatkowo zabezpieczona przed powstawaniem ognisk rdzy.

fot. KOBEX

Do wyboru, do koloru – gdy estetyka gra pierwsze skrzypce

Elewacje kasetonowe zostały zaprojektowane z myślą o dużych obiektach – nowo powstających lub modernizowanych, które nadgryzł już „ząb czasu”. Świetnie sprawdzą się jako efektowny sposób na wykończenie elewacji budynków użyteczności publicznej, na fasadach biurowców, obiektów handlowych, a także na frontach hal przemysłowych, produkcyjnych czy magazynowych. Mogą stać się także nietuzinkową ozdobą budynków mieszkalnych.

Elegancki, nowoczesny wygląd elewacji uzyskuje się dzięki systemowi ukrytych łączników, które nie zakłócają jednolitej powierzchni elewacji kasetonowej. Efekt spójnej fasady współtworzą też profile montażowe (profile Lx2 oraz pionowe profile typu Omega), które wykonane są z takiego samego materiału co panele.

Ukłonem w stronę najbardziej wymagających inwestorów jest też bogata paleta kształtów, powierzchni i kolorów, co pozwala na harmonijne wkomponowanie fasady budynku w każde otoczenie oraz uzyskanie spójności wzorniczej z innymi obiektami. Do wyboru są zarówno stonowane, ponadczasowe barwy – np. różne odcienie szarości czy zawsze modna biel, a także bardziej oryginalne kolory, jak intrygująca, głęboka czerwień Vine Red. Opcjonalnie możliwe jest też wykonanie elewacji kasetonowej w dowolnym kolorze z palety RAL, co docenią zwłaszcza ci inwestorzy, którym zależy na spójnym wizerunku marki i zachowaniu charakterystycznej dla własnego brandu kolorystyki.

Szerokie pole do popisu dla kreatywnych projektantów otwierają też trzy różne typy kasetonów, których powierzchnia może być płaska-jednolita, jak również otworowana, a nawet kształtowana. W każdym z tych wariantów do wyboru są różne formaty, o maksymalnej wysokości kasetonu do 1000 mm i szerokości do 2000 mm, ponadto mogą być one wykonane z blachy stalowej lub aluminiowej.

fot. KOBEX

Spektakularny efekt na wiele lat

Elewacje kasetonowe KOBEX Design Panel dają możliwość nowoczesnego wykończenia fasad budynków – również tych, które mają już swoje lata. Kasetony można z łatwością instalować na dowolnej ścianie, a stalowy ruszt daje duży zakres regulacji, co pozwala zniwelować nierówności podłoża oraz ustawić odpowiedni dystans na termoizolację budynku.

Co istotne – jako produkt energooszczędny kasetony elewacyjne pozwalają też obniżyć koszty eksploatacji systemów grzewczych i klimatyzacji. Dzięki właściwościom termoizolacyjnym znacznie ograniczają straty ciepła zimą, z kolei w najgorętszych miesiącach skutecznie przeciwdziałają nagrzewaniu się budynku.

Warto też podkreślić niekłopotliwą konserwację kasetonów. Ogranicza się ona do okresowych przeglądów i naprawy ewentualnych uszkodzeń. Natomiast do utrzymania czystości powierzchni elewacji kasetonowej wystarczają opady deszczu, zaś trudniejsze do usunięcia zabrudzenia można zmyć za pomocą miękkiej szczotki i wody lub za pomocą preparatów przeznaczonych do czyszczenia poliestrowych powłok lakierniczych.

fot. KOBEX

Duża elastyczność w zakresie kształtów, kolorów i formatów, bezproblemowa eksploatacja, wysoka jakość i trwałość – dzięki tym walorom kasetonów elewacyjnych, produkt ten celnie odpowiada na potrzeby nowoczesnego budownictwa, które stawia dziś na rozwiązania w równej mierze trwałe, co i atrakcyjne wizualnie.

Więcej informacji w zakładce „Kasetony elewacyjne” na stronie: www.kobexstal.pl

36-053 Kamień, Duble 71, woj. podkarpackie
tel. (15) 838 10 16,