Od inspiracji do realizacji z firmą BARWA SYSTEM

Sufity podwieszane i okładziny ścienne z metalu w projektach indywidualnych

Projektowanie wnętrz obiektów komercyjnych bardzo często wymaga zastosowania niestandardowych rozwiązań. W takim wypadku producenci materiałów wykończeniowych często dokonują modyfikacji swoich produktów, by w pełni sprostać oczekiwaniom projektanta i inwestora. Dzięki temu wnętrza są nowoczesne, estetyczne i funkcjonalne. Na przykładzie doświadczenia firmy BARWA SYSTEM (w branży funkcjonującej od 1994 r.) – producenta metalowych materiałów wykończeniowych (sufitów podwieszanych i okładzin ściennych) dowiedzmy się więcej o realizacji indywidualnych projektów.

Projektowanie obiektów komercyjnych – co jest ważne przy wyborze producenta materiałów wykończeniowych?
Bez względu na to, czy realizujemy nowy obiekt, czy dokonujemy modernizacji starego, projektując budynki komercyjne, warto mieć na uwadze współpracę z firmą, która w sposób elastyczny podejdzie do tematu i podejmie się wyprodukowania materiału poza swoją ofertą standardową. Znacznie łatwiej bowiem jest zmodyfikować produkt na potrzeby wnętrza niż przebudować pomieszczenie, by móc wykorzystać wymagany przez nas materiał.

Firma BARWA SYSTEM na każdym etapie realizacji oferuje wsparcie i doradztwo techniczne. Jest otwarta na oczekiwania klienta i już wielokrotnie dokonywała zmian w swoich standardowych produktach z oferty na potrzeby różnych inwestycji. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i nieustannemu rozwojowi systemu produkcji jest w stanie sprostać niemal każdemu wyzwaniu. Może dostosować moduły, perforacje i wielkości kasetonów do rozmiarów pomieszczeń, przeznaczenia budynku czy wymogów budowlanych. Niestandardowe produkty są wykonywane na podstawie danego projektu architektonicznego oraz według indywidualnej dokumentacji technicznej, sporządzonej przez projektanta obiektu lub z nim uzgodnionej. W takim przypadku producent wydaje oświadczenie, w którym zapewnia zgodność wyrobu budowlanego z dokumentacją oraz z przepisami – m.in. ustawą o wyrobach budowlanych. W ten sposób inwestor otrzymuje gwarancję wiarygodności i bezpieczeństwa produktu.

Jakie możliwości dają metalowe sufity podwieszane i okładziny ścienne?
Produkty BARWA SYSTEM dają ogromne możliwości projektowo-aranżacyjne, a także dowolność modyfikacji na potrzeby konkretnej inwestycji. Jednym z takich produktów są kasetony z siatki cięto-ciągnionej do zastosowania zarówno wewnątrz budynku – jako sufity podwieszane oraz okładziny ścienne, jak i na zewnątrz – na elewacje. Kasetony te dostępne w standardowych modułach, m.in. 600×1200, 600×1800 mm (VARIO SCC) oraz 600×600 mm (SCC T24/T15) mogą być wykonane w innych wymiarach, również na życzenie klienta. Ponadto producent oferuje lakierowanie proszkowe kasetonów na dowolny kolor z palety RAL poza standardowymi: białym, czarnym i srebrnym. Możliwe są także kolory efektowe, m.in. takie jak efekty 3D, drobne i grube struktury, anodowanie czy imitacje innych znanych metali (miedź, corten, złoto, chrom).

Również siatka cięto-ciągniona w formie kasetonów lub formatek stosowana jako sufity podwieszane lub obudowy ścienne – pionowe i poziome oraz zabudowy wejść, schodów czy świetlików może być wykonana w dowolnym kształcie i wielkości oczek, grubości czy kolorze. To stosunkowo nowy produkt w ofercie firmy BARWA SYSTEM, który można dowolnie spersonalizować, a co ważne – szczególnie przy modernizacji starych obiektów – skorygować nim proporcje wnętrza i zamaskować wszelkie widoczne instalacje techniczne.

Kolejnym przykładem są aluminiowe kasetony sufitowe REVEAL oraz VARIO, które standardowo występują w wersji pełnej, ale ze względów akustycznych lub estetycznych mogą być dowolnie perforowane i dowolnie podświetlone. Nieregularny układ oczek pozwala uzyskać bardzo nowoczesny efekt i nadać wnętrzom niepowtarzalny charakter. W kwestii podświetlenia – można zastosować m.in. kolorowe światło LED, które wyróżni zabudowę z kasetonów w pomieszczeniu.

 

Salon Desigual, Oberhausen, Niemcy / fot. BARWA SYSTEM

Nowocześnie prezentują się także sufity listwowe panelowe PP czy sufity Mega Cell w różnych wariacjach kolorystycznych, które mogą być dowolnie perforowane. Zainteresowanie architektów wzbudzają w szczególności sufity listwowe PP w kolorach imitujących naturalne drewno, np. golden oak, old wood, winchester. To doskonała alternatywa sufitów kasetonowych dedykowana w szczególności centrom handlowym, restauracjom czy centrom rozrywki.

 

Hipermarket E.Leclerc, Radom / fot. BARWA SYSTEM

Produkty BARWA SYSTEM w projektach niestandardowych
Przyjrzyjmy się teraz produktom BARWA SYSTEM w modułach niestandardowych.

Przykładem jest chociażby Biurowiec Bobrowiecka 8 w Warszawie, gdzie z indywidualnej wizji biura projektowego JEMS Architekci powstał nowy produkt. Sufit rastrowy typu Micro Cell w standardzie posiadający kwadratowe oczka o wymiarach takich, jak m.in. 30×30 mm, 75×75 mm czy 100×100 mm został zmodyfikowany na oczka prostokątne o wymiarach 20×150 mm H26. Dzięki temu zyskał bardzo nowoczesny, industrialny charakter, wpisujący się w obowiązujące trendy w wykańczaniu wnętrz komercyjnych.

 

Biurowiec Bobrowiecka 8, Warszawa / fot. BARWA SYSTEM

Kolejnym obiektem jest kompleks handlowo-rozrywkowo-usługowy Forum Gdańsk zaprojektowany przez SUD Architekt, gdzie zastosowano sufity kasetonowe VARIO SCC z siatki cięto-ciągnionej dostosowane do indywidualnych modułów w poszczególnych strefach ogólnodostępnych budynku. Projektanci wykazali się dużą dbałością o szczegóły dopasowując metalowe siatki do aranżacji tych wnętrz w różnych układach i kolorach. Każde pomieszczenie charakteryzuje się indywidualnym stylem, który nie pozwala przejść obojętnie, bez zwrócenia uwagi na dopełniające go detale. Elewacja z siatki cięto-ciągnionej została zaprojektowana i wykonana z uwzględnieniem liniowego oświetlenia pionowego LED, które determinowało układ kasetonów z siatki cc o oczku R43x17 w kolorze czarnym.

 

fot. BARWA SYSTEM

Rozwiązania oferowane przez BARWA SYSTEM są wykorzystywane w projektowaniu spójnym z kreowaniem marki, tzw. design code. Wyposażenie wnętrz coraz częściej nawiązuje graficznie i kolorystycznie do brandu firmy, co dobrze widać choćby we wnętrzach multipleksu Multikino. Obecnie możemy je podziwiać w Warszawie (CH Targówek), w Poznaniu (Stary Browar), w Łodzi, Olsztynie czy Elblągu. Każda z tych realizacji wymagała użycia produktów, które stworzą nowoczesną i jednocześnie przyjazną przestrzeń dla odwiedzających. Dlatego w łódzkim Multikinie zastosowano panele ścienne VARIO z siatki cięto-ciągnionej R43x13-2,5×2 mm z podświetleniem LED RGB (RAL 9006), które idealnie komponują się z kolorystyką logo kina.

W Multikinie w Olsztynie oraz w Elblągu firma BARWA SYSTEM wykonała efektowne okładziny ścienne z płyt kompozytowych w kolorze czarnym oraz czerwonym, a także podwieszane portale informacyjne i kierunkowe wykonane z pleksi i kompozytu z wyfrezowanymi literami i piktogramami. Portale zostały dodatkowo wzbogacone o podświetlenie z efektem HALO. Całość prezentuje się bardzo nowocześnie.

 

fot. BARWA SYSTEM

Kolejnym prestiżowym projektem, w jakim uczestniczyła BARWA SYSTEM była budowa Galerii Warmińskiej w Olsztynie w bliskiej współpracy z Autorską Pracownią Projektową Kuryłowicz & Associates. Wśród wykonanych na potrzeby tej realizacji produktów znalazły się m.in.: sufit kasetonowy VARIO z perforacją gradientową, a także zabudowy schodów i zabudowy pionowe świetlika z perforacją typu PV1 (nerki). Celem takiego rozwiązania było stworzenie nowoczesnej, ciekawej wizualnie przestrzeni, która będzie wizytówką całego obiektu. Dlatego też w projekcie oryginalny wzór, jaki widnieje na elewacji budynku, pojawia się we wnętrzu na sufitach kasetonowych, perforowanych elementach dekoracyjnych oraz zabudowach schodów ruchomych.

 

fot. BARWA SYSTEM

Warto również wspomnieć o realizacji olsztyńskiego Centrum Medycyny i Sportu Personal Trainers, gdzie BARWA SYSTEM zaprojektowała i wykonała efektowną, nowoczesną i oryginalną elewację. Dzięki zestawieniu ażurowej siatki cięto-ciągnionej oraz paneli z kompozytu na tle żółtego tynku, udało się osiągnąć zjawiskowy efekt wizualny. W zależności od perspektywy i miejsca obserwacji można dostrzec kolorową lub surową metalową elewację.

 

fot. BARWA SYSTEM

Do największych osiągnięć w ostatnich latach należy także zaliczyć realizację projektu Dworca Łódź Fabryczna według koncepcji pracowni architektury i urbanistyki FBT. Na potrzeby tej inwestycji BARWA SYSTEM zaprojektowała i wykonała panele ścienne i sufitowe z trójkątną perforacją gradientową, spełniające indywidualne wymagania budowlano-projektowe. Obok akustycznych okładzin ściennych i sufitów z kasetonów VARIO zastosowano tutaj panele ścienne z siatki cięto-ciągnionej z wkładem akustycznym z wełny mineralnej.

 

fot. BARWA SYSTEM

Korzyści z inwestycji w produkty niestandardowe
Inwestorzy i zatrudniani przez nich architekci, podejmujący się realizacji obiektów komercyjnych stają przed nie lada wyborem – czy wybrać produkty dostępne powszechnie na rynku, czy zainwestować w rozwiązania, których do tej pory nigdzie nie stosowano. Jakie korzyści przynosi wybór produktów niestandardowych?

Warto zwrócić uwagę na kwestie estetyczne i wyjątkowy efekt końcowy, którego nie spotkamy w żadnym innym miejscu. Powstały budynek jest stylowy, a zastosowane rozwiązania długo będą utrzymywały się w kanwach obowiązujących trendów. Estetyczne wnętrze przyciąga ponadto klientów, tworzy przyjazną atmosferę dla przebywających w nim osób i pełni rolę wizytówki całego obiektu, świadcząc o jego prestiżu i klasie.

W tego typu realizacjach ważna jest jednak nie tylko estetyka, ale także funkcjonalność, wygoda i bezpieczeństwo użytkowania przestrzeni – zarówno pracowników, jak i klientów. Rozwiązania proponowane przez BARWA SYSTEM są tak dopasowane do możliwości technicznych budynku, aby zapewniły komfort przebywania w jego wnętrzu. Co więcej, można nie tylko wybudować nowy, stylowy obiekt, ale także wyremontować stary budynek i nadać mu zupełnie nowy charakter, który będzie dodatkowo przystosowany do wszelkich wymogów bezpieczeństwa, BHP i ppoż.

Dzięki inwestycji w produkty indywidualne zyskuje zarówno inwestor, jak i producent. Dopasowanie formatów wpływa na ekonomię rozwiązania, pozwala zaoszczędzić czas oraz finanse obu stronom. Sufity podwieszane i okładziny ścienne od BARWA SYSTEM w modułach niestandardowych wykonywane są tak, aby zapewniły ekonomikę produkcji i kosztów oraz by były trwałe na lata i łatwe w konserwacji czy naprawie. Kluczową zaletą jest sposób współpracy pracowników BARWA SYSTEM Sp. z o.o., którzy podsycają wyobraźnię inwestora możliwościami produkcyjnymi już na etapie projektowania, jak również doradzając w trakcie całej realizacji.

Na tego typu zleceniach korzysta również sam producent. W jaki sposób? Dzięki realizacji zamówień indywidualnych i modyfikacji produktów może on nieustannie rozwijać swój asortyment oraz usprawniać proces produkcyjny. Wdrażanie nowych technologii oraz inwestycja w nowoczesny sprzęt i maszyny sprawia, że firma BARWA SYSTEM jest otwarta na zapotrzebowania rynku i zmieniające się trendy w wykończeniu obiektów budowlanych.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: www.barwasystem.pl


Liczba odwiedzin: 284 | Data publikacji: 2018-07-25

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


16.01.2018 | Systemy budowlane

Metal od kilku lat gra główną rolę we współczesnej architekturze. Ceniony za funkcjonalność i ponadczasową estetykę materiał można wykorzystać w dowolny sposób, również jako element wykończenia wnętrza. W tej kwestii projektanci coraz chętniej sięgają po siatkę cięto-ciągnioną, którą na polski rynek dostarcza firma BARWA SYSTEM. Siatka cięto‑ciągniona wykorzystywana jest do produkcji sufitów podwieszanych, okładzin ściennych oraz elewacji, które świetnie sprawdzają się przede wszystkim w dużych obiektach komercyjnych i budynkach użyteczności publicznej, np. galeriach handlowych, centrach rozrywki czy dworcach kolejowych.

19.02.2015 | Systemy budowlane

Wybudowanie hali i wyposażenie jej w niezbędne maszyny to ogromny koszt, jednak wiadomo, że wydatki wcale na tym się nie kończą. Ogromne nieraz hale trzeba bowiem utrzymać i ogrzać, co często pochłania lwią część zasobów finansowych przedsiębiorcy. A jeśli obiekt ma być dodatkowo izolowany akustycznie, to koszty znów rosną. Jak przy pomocy jednego rozwiązania uniknąć strat ciepła oraz poprawić parametry akustyczne hal, zapytaliśmy Witolda Gulczyńskiego z firmy Paroc Panel System Oy Ab.

08.01.2014 | Systemy budowlane

Sufity podwieszane oprócz tego, że znacząco wpływają na wizualną atrakcyjność pomieszczeń, dają również szereg korzyści, m.in. dzięki temu, że odgrywają istotną rolę w procesie efektywnego wykorzystywania energii zielonych budynków. Pozwalają również na osiągnięcie doskonałych parametrów akustycznych, przez co stosowane są chętnie w obiektach biurowych i użyteczności publicznej, zapewniając komfort, bezpieczeństwo i funkcjonalność.

08.12.2017 | Izolacje akustyczne

Współczesna architektura nie zna kompromisów, nic więc dziwnego, że stawiane materiałom budowlanym wymogi są bardzo wygórowane. Co to oznacza w praktyce? Otóż dziś nie wystarczy, że dany wyrób – np. akustyczny panel z wełny drzewnej będzie miał doskonałe właściwości wyciszające. Musi on jeszcze sprostać wielu innym oczekiwaniom, jak ekologiczność, łatwy montaż, ognioodporność, estetyka. Takie materiały znajdziemy w ofercie firmy Sommerzbi, która jest producentem paneli akustycznych z wełny drzewnej, stosowanych jako sufity podwieszane i okładziny ścian.

27.07.2015 | Systemy budowlane

Sufity podwieszane od lat goszczą w naszych domach, a dzięki szybkiemu montażowi i nieograniczonym możliwościom aranżacji wnętrz rozwiązanie to jest coraz częściej wybierane przez inwestorów. Zalet sufitów podwieszanych jest wiele: są estetyczne, umożliwiają korektę proporcji wnętrz, zakrywają przewody instalacyjne, pozwalają tworzyć dowolne kształty, izolują termicznie i akustycznie. Przy ich montowaniu bardzo ważne jest jednak przestrzeganie zaleceń producenta, co zapewni stabilność konstrukcji.

16.10.2017 | Izolacje

Jednym z największych problemów polskiego budownictwa są niedocieplone budynki, które powodują straty ciepła, a tym samym – wysokie rachunki za ogrzewanie. Dlatego coraz częściej inwestorzy decydują się na termomodernizację domu, zwłaszcza, że mają możliwość uzyskania dofinansowania na ten cel.

19.09.2017 | Systemy budowlane

Właściwości płyty gipsowo-kartonowej są powszechnie znane i doceniane. Inwestorzy wykorzystują ten materiał przede wszystkim do zabudowy wszelkiego typu elementów we wnętrzach – kabli, rur, wanien, kominków, kolumn. Płyty GK są idealne również do tworzenia półek i sufitów podwieszanych. Ich montaż nie jest jednak najłatwiejszą rzeczą, zwłaszcza jeśli obudowa ma trudny, nietypowy kształt.

23.08.2017 | Blachy

Trudno wskazać branżę, która mogłaby się obejść bez blach perforowanych. Wykorzystywane są one zarówno w rolnictwie i przemyśle spożywczym, jak i w budownictwie, w przetwórstwie przemysłowym, a także w branży konstrukcji maszyn i motoryzacyjnej. W ostatnich latach nierdzewne blachy perforowane coraz częściej stają się również symbolem nowoczesnej architektury, pełniąc funkcję nietuzinkowych elewacji, balustrad lub paneli sufitowych. Największym producentem blach perforowanych na świecie jest firma RMIG, której oferta obejmuje wyroby o różnych wzorach perforacji, a także siatki cięto-ciągnione z blachy stalowej.

31.07.2017 | Wykańczanie wnętrz

Skandynawska prostota, rustykalna przytulność, nowoczesna surowość… niezależnie od tego, jaka stylistyka jest nam bliska, finalny efekt przeprowadzanego na własną rękę remontu i wykończenia może być opłakany, podobnie jak zlecenie go nierzetelnej firmie. Warto uczyć się na cudzych błędach i od razu powierzyć wykonanie prac sprawdzonej ekipie. A takim właśnie przedsiębiorstwem jest firma Prace Budowlane i Towarzyszące Szymański, która świadczy usługi remontowo-wykończeniowe w Trójmieście.

01.08.2016 | Systemy budowlane

W nowoczesnym budownictwie zwraca się uwagę nie tylko na kwestie estetyczne czy jakość i trwałość materiałów. Niezwykle istotna jest również ochrona przed pożarem. Bywa jednak, że nawet najlepsze zabezpieczenia nie są w stanie uchronić budynku przed jego wybuchem. W wypadku, gdy do tego dojdzie, nadal możemy zadbać o bezpieczeństwo, przede wszystkim ludzi w budynku, a także zapobiec stratom wynikającym z uszkodzenia obiektu.

11.01.2016 | Wykańczanie wnętrz

Wielu z nas słowo „remont” kojarzy się jednoznacznie: mnóstwo uciążliwości, konieczność patrzenia fachowcom na ręce, nieuniknione przesunięcia terminów, dodatkowe koszty, generowane na ogół przez niesolidną ekipę budowlaną. Jak tego uniknąć? Wystarczy zlecić wykonanie prac profesjonalnej firmie, z wieloletnim doświadczeniem na rynku i solidnymi rekomendacjami.

14.04.2015 | Stal, wyroby stalowe

Niewiele jest materiałów, które mają tak wszechstronne i szerokie zastosowanie jak stal. Główną tego przyczyną są zalety wyrobów wykonanych ze stali, jak np. wysoka wytrzymałość na zgniatanie, ściskanie, rozciąganie, zginanie. Ponadto szerokie możliwości obróbki stali (perforowanie, mazerowanie, piaskowanie, cynkowanie) sprawiają, że znajduje ona zastosowanie w wielu branżach, również tam, gdzie obok trwałości liczy się też estetyka i design.

13.04.2015 | Wykańczanie wnętrz

Choć każdy człowiek lubi mieszkać wygodnie i w przestrzeni ciekawie zaaranżowanej, to nierzadko przed remontem powstrzymuje nas obawa przed niesolidnymi fachowcami. Z podobnym problemem borykają się też właściciele nowych nieruchomości, których wykończenie często jest związane z mnóstwem niedogodności. Aby ich uniknąć najlepiej zlecić wykończenie lub remont jednej firmie, która zajmie się wszystkim kompleksowo. W efekcie nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale również czas.

08.04.2014 | Wykańczanie wnętrz

Posiadanie własnego domu lub mieszkania budzi poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Właściciel chce aby jego nieruchomości zawsze była przytulnym miejscem, które gwarantuje nie tylko ciepło domowego ogniska, ale również posiada walory estetyczne zgodne z jego gustem. Jednak każdy, kto posiada własny dom lub mieszkanie na początku musi je wykończyć a w kolejnych latach będzie skazany na jego gruntowny remont lub odświeżenie.

20.04.2018 | Systemy budowlane

Przebywając we wnętrzu, bez względu na to czy jest to pomieszczenie biurowe, sala szkolna, sklep czy szpital, chcemy czuć się komfortowo. Najbardziej dokuczliwe są hałasy i inne niechciane dźwięki, dobiegające do uszu podczas przebywania w budynku. Dlatego wnętrza muszą mieć zapewnioną przyjazną akustykę. Nadmierny hałas pomagają pokonać odpowiednio zaprojektowane i wykonane przegrody budowlane oraz użyte materiały wykończeniowe, w tym w dużej mierze podwieszane sufity i panele akustyczne, których producentem jest firma BARWA SYSTEM.

W powszechnej opinii utarło się, że drewno jest dość drogie, zwłaszcza jego najszlachetniejsze gatunki, jak na przykład dąb. Nic więc dziwnego, że na rynku możemy znaleźć mnóstwo wyrobów drewnopodobnych, bo producenci dwoją się i troją, aby zaproponować klientom łudząco podobne do naturalnego surowca płyty meblowe, kafle czy panele. Problem w tym, że żadna z takich imitacji, nawet jeśli wizualnie bardzo przypomina oryginał, to nigdy nie będzie miała jego cech, które trudno przecenić. Choćby z tego powodu warto postawić na wewnętrzne drewniane drzwi dębowe i deski podłogowe, które – jak się okazuje – wcale nie muszą mieć zaporowych cen.

05.06.2018 | Wykańczanie wnętrz

Niedogodności, kurz, brud, chaos, a także nieplanowane wydatki i przekroczenie budżetu… właśnie takie skojarzenia u większości z nas wywołują słowa „remont” i „wykańczanie wnętrz”. Przyczyn takiego stanu rzeczy nie trzeba szukać daleko, bo wielu z nas ma złe doświadczenia związane z usługami remontowymi i wykończeniowymi oraz niesolidnymi wykonawcami. Nie brakuje też jednak osób, dla których przejście przez remont czy wykończenie wnętrz okazało się bezbolesne. Takie osoby znajdziemy wśród klientów firmy Prace Budowlane i Towarzyszące Szymański, działającej na terenie Trójmiasta. Szybko, fachowo, solidnie to słowa, które w tej firmie są czymś więcej niż tylko deklaracją.

29.11.2017 | Domy ekologiczne

Każde dziecko zna bajkę o trzech świnkach, której morał jest do dzisiaj aktualny: najtrwalszy dom to dom murowany. Można dyskutować o zaletach innych technologii, można je promować, ale prawda jest taka, że w naszej strefie klimatycznej i w naszej rzeczywistości społeczno – gospodarczej murowany dom to najlepszy wybór.

21.09.2017 | Oświetlenie

Oświetlenie jest jednym z bardzo istotnych elementów w aranżacji wnętrz. Odpowiednio dobrane, potrafi nadać pomieszczeniom designerski i niepowtarzalny charakter, którego nie są w stanie stworzyć same meble i dodatki. Może również korygować proporcje wnętrza, podkreślać faktury wyposażenia i kolorystykę. Niesamowity efekt osiągniemy dzięki zastosowaniu gwiezdnego nieba LED lub poprzez efektowne żyrandole światłowodowe z oferty APM MORKOM.

12.07.2017 | Izolacje

Bezpieczny dom to marzenie każdego z nas. Tak niewiele trzeba, aby się ono spełniło. Wystarczy wybrać wysokiej jakości materiały budowlane. Szczególnie ważny jest materiał izolacyjny, który nie tylko zapewni ciepło zimą, ale także komfort akustyczny oraz ognioodporność. Jaki materiał posiada wszystkie te właściwości? Wełna mineralna.

15.11.2016 | Wykańczanie wnętrz

Wiele osób przeprowadzających remont lub wykańczających mieszkanie decyduje się na zatrudnienie projektanta wnętrz. Inwestują oni w tę usługę, ponieważ dostrzegają zalety i komfort współpracy ze specjalistą. Jednak wielu inwestorom nadal wydaje się, że architekt jest zbyt drogą usługą i możemy z niej zrezygnować, samodzielnie aranżując wnętrze domu.

23.06.2016 | Wykańczanie wnętrz

Potrzeba jest matką wynalazku, a to, co kilkadziesiąt lat temu uznawano za niewykonalne, dziś staje się faktem. Przykład? Jeszcze do niedawna wydawało się, że w zakresie doboru materiałów elewacyjnych możliwości są mocno ograniczone: kamień, drewno, tynk, ewentualnie stal lub beton architektoniczny… Jednak XXI wiek coraz chętniej i częściej otwiera się na nowe technologie, a jeśli sprawne rzemiosło połączy się z artystyczną fantazją, efekty mogą być oszałamiające. O tym, co można wyczarować ze styropianu, mówi Jacek Przetakiewicz z firmy STYRO.

Kurtyna powietrzna to sprawdzone rozwiązanie chroniące przed niskimi i wysokimi temperaturami, polecane do zastosowań w obiektach komercyjnych i przemysłowych, niezależnie od natężenia ruchu. Badania wykazują, że ochrona cennej energii cieplnej pozwala zaoszczędzić nawet 80% energii, przy jednoczesnej ochronie klimatu wewnętrznego. Utrzymanie komfortu cieplnego to nie wszystko. Kurtyny powietrzne chronią również przed spalinami, kurzem, zanieczyszczeniami, niepożądanymi zapachami i insektami. Wytwarzana przez kurtyny powietrzne bariera z laminarnego strumienia powietrza, niewidoczna gołym okiem, nie ogranicza przestrzeni użytkowej, a drzwi sklepu, restauracji czy galerii mogą być zawsze otwarte, stanowiąc zachętę do wejścia do środka dla potencjalnego klienta.

13.12.2013 | Ogrzewanie

Czy ogrzewanie elektryczne może być opłacalne? Oczywiście, że tak i nie tylko pod względem finansowym. Nowoczesne systemy ogrzewania proponowane przez firmę BVF Polska zapewniają wysoką efektywność przy niskim zużyciu prądu. Jednocześnie przy niskich kosztach inwestycyjnych gwarantują długą żywotność i bezawaryjność systemu grzewczego.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. opolskie
woj. małopolskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: sufity podwieszane, sufit podwieszany, okładzina ścienna, projektowanie wnętrz, obiekty komercyjne, biura, biuro