Sufity podwieszane kasetonowe – producent z doświadczeniem

Powiew świeżości w architekturze wnętrz komercyjnych

W ostatnich latach inwestorzy coraz częściej dążą do tego, aby w nowy sposób wykorzystywać popularne rozwiązania architektoniczne, takie jak np. sufity podwieszane kasetonowe. Producent – firma BARWA SYSTEM Sp. z o. o. oferuje różne wyroby, które są szyte na miarę potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Indywidualne wzory perforacji, bogata kolorystyka i nietypowe kształty to atuty firmy, która nie boi się podejmować nawet najtrudniejszych wyzwań.

Sufity podwieszane kasetonowe od producenta
Obiekty użyteczności publicznej, takie jak hotele, porty lotnicze, szpitale, szkoły, budynki administracyjno-biurowe, obiekty przemysłowe, centra handlowe i wystawiennicze… Przestrzeni, w których można wykorzystywać sufity kasetonowe podwieszane jest wiele, bo i zalety tego rozwiązania trudno przecenić, zwłaszcza w nowoczesnej architekturze, która odważnie sięga po nieoczywiste materiały, grając kształtem, kolorystyką, geometrią, kontrastem. Przekraczanie granic i sięganie coraz dalej w znacznym stopniu kształtuje współczesny rynek, bo pewne jest, że w dobie ogromnej konkurencji, miejsca na nim wystarczy tylko dla tych, którzy nie boją się podejmować trudnych wyzwań

 

– Poszukiwanie świeżych, oryginalnych pomysłów jest wyznacznikiem naszych czasów, a inwestorzy i projektanci odpowiedzialni za realizację nowoczesnych obiektów z rozmachem realizują projekty, które zachwycają. Ich pomysłowość oraz innowacyjność wykracza daleko poza ramy standardowych, dostępnych na rynku wyrobów oferowanych przez sprzedawców i producentów – mówi Marta Sobolewska z BARWA SYSTEM Sp. z o .o., firmy, która jest producentem metalowych sufitów podwieszanych – Cena za m² takiego sufitu może być porównywalna ze standardowymi rozwiązaniami, ale jego zalety znacznie je przewyższają, bo granice w tym wypadku wyznacza tylko… wyobraźnia naszych klientów – dodaje.

 

fot. Barwa System

Świetnym przykładem unikatowej realizacji firmy BARWA SYSTEM Sp. z o. o. jest Dworzec Łódź Fabryczna. Producent musiał zmierzyć się z zadaniem podwójnie trudnym. Pierwszym wyzwaniem był wzór perforacji , który powstał pod indywidualny projekt klienta; po drugie –wysoko ustawiona poprzeczka w zakresie wymaganych parametrów akustycznych.
Jak udało się spełnić te wymagania?
Sufit kasetonowy, oferowany dotychczas przez firmę BARWA SYSTEM Sp. z o. o. tylko w kształcie kwadratów, na potrzeby tej inwestycji w formie trójkątnej, gdzie bok trójkąta ma 1,5 m długości. Konstrukcja również nietypowa z uwagi na fakt, że jest to sufit „wyspowy”-wolnowiszący.

 

fot. Barwa System

Drugim wyzwaniem, któremu udało się sprostać były wysokie wymagania, co do parametrów akustycznych, które producent musiał spełnić. Najwyższy możliwy do osiągnięcia współczynnik pochłaniania dźwięku wynosi 1(L), w przypadku sufitu podwieszanego kasetonowego dla Łodzi Fabrycznej współczynnik wyniósł 0.95 (L), czyli lepszy parametr niż wyznaczył inwestor.
W realizacji Dworzec Łódź Fabryczna firma BARWA SYSTEM Sp. z o. o. dostarczyła również metalowe okładziny ścienne z perforacją, które również musiały spełnić wysokie wymogi akustyczne.

 

– W porozumieniu z architektami ustalaliśmy detale, stworzyliśmy prototypy i przeprowadziliśmy testy w certyfikowanym laboratorium. W sumie cała realizacja projektu obejmowała ponad 38 000m² sufitów kasetonowych podwieszanych oraz sufitów z siatki cięto ciągnionej i 29 000 m² okładzin ściennych – mówi Marta Sobolewska.

 

fot. Barwa System

Od czego zależy cena za m² sufitu podwieszanego kasetonowego? Od wielu czynników: m.in. od materiału jaki zostanie wykorzystany do produkcji (aluminium, stal), od rodzaju perforacji, od wybranej kolorystyki czy kształtu. Cena za m2 sufitów podwieszanych kasetonowych zależy od wybranych opcji.

Firma BARWA SYSTEM Sp. z o. o. współpracuje z projektantami, inwestorami, wykonawcami, na każdym etapie realizacji, począwszy od pierwszych, nieśmiałych pomysłów, aż do powstania gotowego produktu. Doradcy i technolodzy łączą wszystkie idee, wymogi i pasje, aby w końcowym etapie stworzyć innowacyjny, funkcjonalny i piękny produkt. Fachowe doradztwo i wsparcie techniczne oferowane jest przez firmę na każdym etapie realizacji inwestycji – podkreśla Marta Sobolewska.

 

fot. Barwa System

Oferując sufity podwieszane kasetonowe producent BARWA SYSTEM Sp. z o. o. kładzie nacisk nie tylko na najwyższą jakość swoich wyrobów, ale także na design, a zdobywane już od 1994 roku doświadczenia w zakresie obróbki metali pozwalają tworzyć funkcjonalne, estetyczne i unikatowe wnętrza oraz odpowiadać na coraz to nowsze oczekiwania rynku. Portfolio firmy jest żywym dowodem na to, że gdy kreatywne i nowatorskie podejście do architektury spotka się z umiejętnościami i wiedzą techniczną, to każdy obiekt może stać się przestrzenią wyjątkową lub po prostu zyskać „drugie życie”, przeobrażając się nie do poznania.

 

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.barwasystem.pl

11-034 Stawiguda, ul. Przemysłowa 21, woj. warmińsko-mazurskie
tel. 895 220 910,


Liczba odwiedzin: 1579 | Data publikacji: 2019-04-02

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


sufity podwieszane
20.11.2018 | Systemy budowlane
Coraz częściej w projektowaniu obiektów komercyjnych wykorzystywane...
25.07.2018 | Systemy budowlane
Projektowanie wnętrz obiektów komercyjnych bardzo często wymaga...
20.04.2018 | Systemy budowlane
Przebywając we wnętrzu, bez względu na to...
18.11.2020 | Oświetlenie
Lampy oświetleniowe zewnętrzne w aranżacjach rzemieślników pasjonatów...
Beton architektoniczny podbija serca polskich architektów i...
23.06.2016 | Wykańczanie wnętrz
Potrzeba jest matką wynalazku, a to, co...
28.09.2015 | Sztukateria
Krzywe ściany, trudność z zamaskowaniem kabli i...
Zlecanie projektu i wykonania kominka, mebla czy...
22.12.2014 | Kontenery
Modułowe obiekty architektury przenośnej, które najczęściej mają...
Planowanie ogrodu to koronkowa robota, która obok...
Drewniane akcenty w architekturze wnętrz znajdziemy najczęściej...
Wielkoformatowe płyty z betonu cieszą się ogromną...
28.10.2020 | Beton
Jak łatwo zbudować solidne schody zewnętrzne? Odpowiedź...
17.08.2020 | Stolarka otworowa
Jakie kwestie powinniśmy uwzględnić, wybierając drzwi tarasowe...
15.04.2020 | Deweloperzy
Posiadanie własnych czterech kątów to marzenie większości...
18.03.2020 | Deweloperzy
Fotowoltaika na dachu, stacje ładowania pojazdów elektrycznych...
Jeszcze do niedawna zaprojektowanie własnego domu z...
08.01.2020 | Altany, pergole
Inwestorzy, którzy cenią sobie wyjątkowość i jakość...
Kasetony elewacyjne stalowe sprawdzą się, gdy nie...
29.07.2019 | Stolarka otworowa
Klasyczny model okna rozwieralno-uchylnego, do wysokości 1,5...
Ogród i dom to nasza wizytówka. Eleganckie...
Ogrodzenia modułowe czy ogrodzenia żaluzyjne to rozwiązania,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. opolskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: sufity podwieszane kasetonowe od producenta, architektura wnętrz, barwa system, systemy budowlane
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy