Czym są lamele elewacyjne?

Lamele elewacyjne zewnętrzne to elementy konstrukcyjne stosowane na zewnątrz budynków, zazwyczaj w formie paneli lub płyt. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak aluminium, drewno, kompozyty czy nawet tworzywa sztuczne, co umożliwia dostosowanie ich do różnych stylów architektonicznych oraz preferencji klienta. Ich główną cechą charakterystyczną są regularne pionowe lub poziome przestrzenie, które nadają budynkowi nowoczesny wygląd.

Lamele elewacyjne zewnętrzne DS-PRO

Lamele elewacyjne DEKORDESKA to nie tylko dekoracyjny element architektoniczny, lecz również praktyczne rozwiązanie, które wpływa na estetykę, funkcjonalność oraz efektywność energetyczną budynku. Stanowią one wszechstronne narzędzie dla architektów, pozwalające na kreatywne eksperymentowanie z formą i strukturą budynku.

Różnorodność wariantów projektowych

Innowacyjne rozwiązanie, jakim są lamele elewacyjne zewnętrzne DS-PRO, oferuje różnorodność w zakresie form, kolorów, głębokości usłojenia i szerokości paneli. W rezultacie produkt możemy dowolnie dopasować do każdego stylu architektonicznego – od nowoczesnych wzorów, po bardziej klasyczne i tradycyjne formy deskowania elewacji, np. z zastosowaniem deski „ciosanej”.

W ofercie znajdziemy lamele elewacyjne doskonale imitujące naturalne drewno:

  • DEKOR–LE01 – łatwy w montażu (bez użycia wkrętów) lamel o wyraźnym wzorze słoi, oddającym piękno naturalnego drewna. Zastępuje lamele kompozytowe i drewniane.
  • DEKOR–LE02 – podwójny lamel elewacyjny o nowoczesnym designie imitującym usłojenie dębu. Stosując różne kombinacje malowania, można uzyskać dowolnie zamierzony efekt końcowy (ciemna fuga i jasne deskowanie lub krycie jednolite).

Szeroka funkcjonalność – nie tylko estetyka

Jedną z niekwestionowanych zalet lameli zewnętrznych jest widoczna poprawa estetyki elewacji. To nie tylko nowoczesny wzór. Lamele sprawiają też, że na budynku tworzy się gra świateł i cieni, która wpływa pozytywnie na doznania wizualne. Dzięki panelom możesz wykreować wymarzoną elewację swojego domu.

System lameli elewacyjnych zewnętrznych DS-PRO to jednak nie tylko estetyka. Poprawiają one również izolację termiczną oraz akustyczną budynku, co jest niezwykle istotne dla komfortu mieszkańców oraz dla oszczędności energetycznej. Ponadto, lamele DS-PRO posiadają klasę niepalności NRO, którą potwierdzają liczne badania.

Zrównoważony rozwój – w trosce o lepsze jutro

System paneli elewacyjnych DS-PRO to również krok w kierunku zrównoważonego rozwoju. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów, które są neutralne dla środowiska i łatwiejsze w utrzymaniu niż tradycyjne rozwiązania (np. drewno), zastosowanie paneli pomaga zmniejszyć ślad ekologiczny budynków.

Lamele elewacyjne zewnętrzne nie tylko nadają budynkom estetyczny wygląd, ale również pełnią szereg istotnych funkcji. Ich wszechstronne zastosowanie sprawia, że są one coraz bardziej popularnym wyborem w nowoczesnych projektach architektonicznych. Jednocześnie, poprzez wpływ na efektywność energetyczną budynków, stanowią istotny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju urbanistycznego.

Więcej informacji na temat oferty można znaleźć na stronie: https://www.dekordeska.pl/

26-130 Suchedniów, ul. Berezów 17, woj. świętokrzyskie
tel. 724 238 438 ,