Cisza w cenie – panele akustyczne dekoracyjne SOMMER®

Kina, teatry, muzea, powierzchnie handlowe, hale sportowe oraz basenowe – to zaledwie ułamek obiektów użyteczności publicznej, które mają zwiększone wymagania akustyczne. Obok doskonałych parametrów pochłaniania dźwięku i wysokiej wartości współczynnika redukcji hałasu, współczesna architektura stawia przed producentami paneli akustycznych również szereg innych wymagań. Oprócz zrównoważonych metod produkcji, istotne są również wizualne walory dekoracyjnych paneli akustycznych, a także cena, która oczywiście nie może być zaporowa.

Wszystkie powyższe wymagania łączą panele SOMMER®. Dzięki nowoczesnemu procesowi mineralizacji włókien, drewno zachowuje swój naturalny wygląd i kolor, przez co produkty firmy SOMMERZBI celnie odpowiadają na potrzeby nowoczesnej architektury, chętnie sięgającej po materiały bliskie naturze. Doskonała charakterystyka akustyczna pozwala na stosowanie paneli SOMMER®zarówno w budynkach prywatnych, jak również w obiektach użyteczności publicznej, takich jak kina, teatry,muzea, czy powierzchnie handlowe o zwiększonych wymaganiach akustycznych.

Panele akustyczne na sufit – nowoczesność w ekologicznej odsłonie

Doskonałym przykładem tego, jak wiele ról jednocześnie mogą odegrać panele akustyczne (oprócz prymarnej funkcji poprawy akustyki) mogą być realizacje z wykorzystaniem produktów SOMMER®we flagowych drogeriach sieci Rossmann. Przykuwają one uwagę nowoczesnym designem, który nie oznacza najmniejszych kompromisów na rzecz parametrów.

Panele akustyczne na sufitach w strefie BIO w drogeriach Rossmann zamocowane są na różnych wysokościach, co nadaje całej aranżacji nieoczywistego charakteru i dynamiki.Jednocześnie, jako w pełni ekologiczne produkty, akustyczne panele dekoracyjne na sufitach wpisują się doskonale w charakter przestrzeni, w której je zastosowano, dobrze korespondując produktami BIO.

Sufity akustyczne SOMMER ® zaprojektowano indywidualnie na potrzeby sklepów sieci Rossmann, co gwarantuje ich niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju charakter.

fot. Sommerzbi

Panele akustyczne na sufityw nietuzinkowej architekturze

Kolejnym nietuzinkowym obiektem , w którym zastosowano panele akustyczne dekoracyjne SOMMER®, jest Muzeum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Koncepcja, jaka przyświecała projektantom muzeum, była bardzo oryginalna, bo mauzoleum nie miało być kolejnym, zwyczajnym muzeum, lecz miejscem, które ma edukować i wywoływać emocje. Realizacji tego zadania sprzyja zarówno nietypowa bryła – zanikające stopniowo segmenty w przypominających obrys domu betonowych ramach, jak i wykorzystanie ekranów, projektorów, paneli dotykowych, a także kreatywna gra światła. Nietypowym materiałem, z którego zbudowano muzeum, jest zaimpregnowane, spalone drewno, które wydziela charakterystyczny zapach, oraz beton.

fot. Sommerzbi

Zastosowanie paneli akustycznych dekoracyjnych na sufity w tym obiekcienie tylko zapewnia doskonałą akustykę pomieszczeń wystawienniczych, ale również – poprzez ekologiczny charakter i wygląd naturalnego drewna – idealnie wpisuje się w koncepcjęarchitektoniczną. Mimo tak wyraźnie sprecyzowanej roli, jaką jest poprawa parametrów akustycznych przestrzeni muzealnej, dekoracyjne panele akustyczne znakomicie wpisują się w oryginalną wizję projektantów, sięgających po nieoczywiste, przykuwające uwagę materiały.Zrealizowany projekt wyróżniony został w Londynie prestiżową nagrodą European Property Awards.

fot. Sommerzbi

W zgodzie z przepisami

Panele akustyczne dekoracyjne SOMMER® wykorzystano też na sufitach Browaru Fortuna w Miłosławiu.

Pomieszczenia biurowe, jak i inne obiekty użyteczności publicznej, których funkcje związane są z odbiorem mowy lub innych pożądanych sygnałów akustycznych, wymagają zastosowania adaptacji akustycznych, które zapewnią optymalne warunki. Kwestie te precyzyjnie regulują przepisy budowlane określone w normie PN-B 02151-4. Aby sprostać nakreślonym w nich wymogom, wykorzystano dekoracyjne panele akustyczne na sufit SOMMER®.

Dzięki wykonaniu adaptacji uwzględniającej parametry pomieszczeń, rodzaj i rozkład przestrzenny użytych paneli, udało się uzyskać optymalny czas pogłosu(T) oraz wskaźnik transmisji mowy (STI). Doskonała akustyka,jak również „nowy standard” komfortu akustycznego pomieszczeń przyczyniają się do stworzenia doskonałego środowiska pracy.

fot. Sommerzbi

Rozwój technologii i materiałów budowlanych sprawia, że obecnie konsumenci – wybierając produkty wykończeniowe – są coraz mniej skłonni do kompromisów na rzecz estetyki. Panele akustyczne dekoracyjne na sufity i ściany, jakie proponuje firma Sommerzbi, to nie tylko świetne parametry, dzięki którym wyroby firmą są w stanie sprostać najsurowszym normom polskim i europejskim. To także wyjątkowa, nienaganna estetyka, która zadowoli nawet najbardziej wymagające gusta.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.sommerzbi.com

60-592 Poznań, ul. Wonna 2, woj. wielkopolskie
tel. 516 706 813 , 512 232 744,