Lamele ścienne to najnowszy trend aranżacyjny. Cienkie listewki wykonane z MDF stosowane są jako obicia ścian oraz sufitów. Nadają pomieszczeniom ciekawego charakteru. Ze względu na swoją specyficzną budowę, panele lamelowe ścienne wnoszą do pomieszczeń także swoistą trójwymiarowość. Ściany nie są płaskie oraz bez wyrazu, dzięki lamelom z drewna zyskują zupełnie nowe i oryginalne oblicze.

Panele lamelowe ścienne – wysoka jakość wykonania

Firma Newram od ponad 10 lat zajmuje się produkcją lameli do zastosowań we wnętrzach. Panele lamelowe ścienne z oferty firmy charakteryzują się nowoczesnych designem i dzięki temu wspaniale podkreślają charakter różnych pomieszczeń. Producent tworzy swoje panele z wysokiej jakości MDF plus i obrabia je z dokładnością o najmniejsze szczegóły.

Dąb, biel czy może czerń?

Doskonałe efekty aranżacyjne można uzyskać za sprawą nowoczesnych wzorów i barw lameli. Firma Newram oferuje je w kilku wariantach i w dwóch seriach: WIDE oraz NARROW.

fot. Newram

Panele NARROW posiadają listewki o grubości i szerokości 19 mm, z kolei panele WIDE to listewki o szerokości 30 mm i grubości 15 mm. Oba warianty mają długość 275 cm.

fot. Newram

Jeśli poszukujesz jednobarwnych wybarwień to warto przyjrzeć się panelom lamelowym ściennym w kolorze Biel Alpejska (panel dostępny w wersji NARROW i WIDE), w których listewki umieszczone zostały na białym matowym tle. Ciekawą propozycją są panele w wybarwieniu czarnego matu (również dostępne w wersji NARROW i WIDE), w których listwy posiadają ten sam kolor, co tło panelu.

Jedną z interesujących propozycji firmy są lamele ścienne w kolorze Dąb Artisan (dostępne w wersji NARROW i WIDE), które ze względu na swój niezwykle naturalny wygląd zyskują coraz większa popularność odbiorców prywatnych oraz projektantów wnętrz. Mamy tu do czynienia z intrygującym dębem rustykalnym ze szpachlowanymi sękami. Listewki są niezwykle ciekawe, bowiem widać na nich wyraźne usłojenia. Producent oferuje dwie wersje tego panelu – w jednej listewki umieszczono na drewnopodobnym tle, a w drugiej na czarnym.

fot. Newram

Do dyspozycji odbiorców jest jeszcze jedne dębowy wzór – Dąb Amerykański (dostępny w wersji NARROW i WIDE). W tym wypadku mamy do czynienia z ciepłym, miodowym wybarwieniem z wyraźnie zaznaczonymi szczegółami ręcznej obróbki drewna. W tym modelu listewki z dekorem dębowym znajdują się na czarnym matowym tle.

fot. Newram

Kompozycja doskonała

Panele lamelowe na ścianę doskonale pasują do domów mieszkalnych i różnych pomieszczeń – salonu, jadalni, a także domowego gabinetu. Można je stosować na całych ścianach, jak również na ich fragmentach. Panele ciekawie prezentują się np. za telewizorem umieszczonym na ścianie, za zagłówkiem łóżka w sypialni, a także na jednej stronie długiego korytarza. Nie ma tu reguł, ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Naturalna i ciekawa kolorystyka lameli sprawia, że świetnie komponują się one także z innymi materiałami, takimi jak beton oraz naturalna skóra. Doskonale współgrają z tkaninami, również zadrukowanymi w wielobarwne grafiki. Dlatego właśnie lamele można tak wszechstronnie dopasować do różnych pokoi, niezależnie od ich wyjściowej kolorystyki. Co więcej, jasne lamele można potraktować jako ciekawe rozjaśnienie ciemnego wnętrza, a do jasnych i dużych przestrzeni można zastosować ciemne lamele, które przyciągną uwagę i scentralizują pokój.

fot. Newram

Montaż w pionie… i w poziomie!

Uniwersalność zastosowania paneli lamelowe ściennych oznacza, że można je montować zarówno pionowo, jak i poziomo, dzięki czemu uzyskamy optyczne wydłużenie lub poszerzenie pomieszczeń.

Lamele dostępne są jako rozwiązania modułowe, które łatwo się montuje i nie potrzeba do tego wykfalifikowanej ekipy. Produkty Nerwam zostały przygotowane w taki sposób, aby można było przeprowadzić metamorfozę wnętrza samodzielnie i bezproblemowo. Nie są do tego potrzebne specjalistyczne narzędzia, ważny jest jedynie odpowiedni klej.

fot. Newram

Do sklepów, biur i restauracji

Panele lamelowe na ścianę to również elegancki sposób na urozmaicenie przestrzeni publicznych oraz komercyjnych.

Lamele na bazie MDF bardzo dobrze pasują do wnętrz stylizowanych na naturalne i ekologiczne, dlatego chętnie wybierane są do salonów SPA, masażu, organicznych restauracji oraz sklepów. Często wykorzystywane są do sal konferencyjnych oraz bibliotek, co wiąże się z ich interesującą właściwością akustyczną.

fot. Newram

Cicho i bez pogłosu

Specyficzna struktura lameli ściennych sprawia, że mają one dodatkową zaletę, poza doskonałym efektem dekoracyjnym. Panele lamelowe na ścianę wygłuszają i wyciszają pomieszczenia, poprzez zmianę propagacji fal dźwiękowych we wnętrzu. Dodatkowe właściwości akustyczne sprawiają, że panele przydają się w dużych pomieszczeniach, gdzie pomogą wyeliminować pogłos oraz echo. Można je też z powodzeniem stosować przy wyciszaniu, np. zainstalowane w salonie z telewizorem pozwolą pozostałym domownikom spać lub uczyć się w innych pokojach w tym samym czasie kiedy reszta ogląda telewizję.

Panele i lamele

Firma Newram oferuje panele lamelowe, ale także posiada w ofercie same lamele. Dostępne są one w dwunastu dekorach. Lamele o długości 275 cm mają wymiary 3×4 cm. Można dzięki nim uzupełnić wystrój wnętrza poprzez dodanie w odpowiednie miejsca pojedynczych listewek.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.newram.pl

fot. Newram
15-585 Białystok, ul. Zabłudowska 35, woj. podlaskie
tel. 502 114 259,