Firma Kobex, dzięki bogatemu doświadczeniu, może z powodzeniem zdobywać kolejne segmenty rynku – w tym odbiorców z branży fotowoltaicznej. Umożliwia to własne biuro projektowe, rozbudowany park maszynowy, a także wieloletnia współpraca z zaufanymi i sprawdzonymi partnerami biznesowymi. Kobex stosuje w produkcji certyfikowaną stal konstrukcyjną od najlepszych dostawców. Dzięki zabezpieczeniu jej powłoką antykorozyjną, na swoje wyroby producent udziela nawet 25 lat gwarancji.
Konstrukcje pod panele fotowoltaiczne na gruncie to nowość w ofercie producenta, która została stworzona z myślą o farmach fotowoltaicznych. Doświadczenie w branży produkcji hal i konstrukcji stalowych sprawia, że oferowany przez firmę produkt jest konkurencyjny na rynku. Dodatkowym atutem jest sprawna produkcja elementów konstrukcyjnych oraz oferowanie pełnego zakresu usług, od projektowania do produkcji i montażu (z wykorzystaniem zaprzyjaźnionych ekip montażowych).
Kobex wykonuje konstrukcje pod panele fotowoltaiczne na gruncie do standardowych warunków C3 włącznie (środowiska miejskie i przemysłowe, charakteryzujące się średnim zanieczyszczeniem tlenkiem siarki oraz obszary przybrzeżne o małym zasoleniu).

W ofercie dostępne są również carporty – czyli wielofunkcyjne wiaty, które stworzone są jako podkonstrukcje PV.

Konstrukcje pod panele fotowoltaiczne na gruncie
Obecnie w ofercie znajduje się pięć wariantów konstrukcji pod panele fotowoltaiczne na gruncie.
Pierwszy z nich to konstrukcja trzypodporowa, orientowana w kierunku wschód-zachód. Składa się ona z 9 słupów, które są wbijane w grunt na głębokość 1,5 metra oraz 6 krokwi, do których są mocowane płatwie poziome. Konstrukcja umożliwia zamontowanie 32 paneli fotowoltaicznych w układzie 4×4, co zapewnia optymalne wykorzystanie powierzchni. Kąt nachylenia paneli wynosi 15 stopni. Pozwala to na uzyskanie maksymalnej wydajności energetycznej.
W ofercie znajdują się również dwupodporowe konstrukcje pod panele fotowoltaiczne na gruncie, idealne do instalacji modułów bifacial. Elementy konstrukcji są tak zaprojektowane, aby nie zasłaniać tylnej części panelu, co pozwala na wykorzystanie światła słonecznego do produkcji energii również z tej strony. Moduły są mocowane do płatwi pionowych, a belki poziome znajdują się pod linią half-cut. Podstawowy moduł składa się z 3 par słupów i 2 belek poziomych, do których mocuje się pionowe płatwie rozmieszczone na szerokości modułu. Słupy są wbijane w ziemię na głębokość 1,5 metra.

Innym wariantem dwupodporowej konstrukcji pod panele fotowoltaiczne na gruncie jest konstrukcja odpowiednia do instalacji 16 paneli fotowoltaicznych w układzie poziomym 4×4. Konstrukcja jest wolnostojąca i składa się z trzech par słupów wbijanych w grunt na głębokość 1,5 metra oraz z trzech krokwi z zastrzałami. Do krokwi przymocowuje się płatwie, na których instalowane są panele.

Z kolei w przypadku 16 paneli montowanych w układzie pionowym 2×8 sprawdzi się wolnostojąca dwupodporowa konstrukcja pod panele fotowoltaiczne na gruncie, w której moduł podstawowy stołu składa się z trzech par słupów wbijanych w grunt oraz trzech krokwi i płatwi. Do krokwi instalowane są płatwie, do których następnie mocuje się panele. Słupy wbijane w ziemię na głębokość 1,5m.

Ostatnim wariantem jest jednopodporowa konstrukcja na 16 paneli fotowoltaicznych w układzie pionowym 2×8. Jest to wolnostojący stół krokwiowo-płatwiowy, który jest wbijany w grunt. Moduł podstawowy stołu składa się z trzech słupów i trzech krokwi z zastrzałami. Panele są mocowane do płatwi, które z kolei montowane do krokwi. Słupy są wbijane w ziemię na głębokość 1,5 m.

Nie ma wątpliwości, że rosnąca popularność odnawialnych źródeł energii – w tym fotowoltaiki – będzie rosnąć, co jest związane nie tylko modą na ekologię, ale przede wszystkim z faktem, że zasoby naturalne kurczą się w błyskawicznym tempie. Możemy się spodziewać, że będzie przybywać również farm fotowoltaicznych, a ich budowa wymaga komponentów najwyższej klasy. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem i bogatym zapleczem, ze swoimi konstrukcjami pod panele fotowoltaiczne na gruncie firma Kobex wchodzi w kolejny segment rynku, już na starcie zyskując przewagę nad konkurencją.

Więcej informacji na stronie: https://kobexstal.pl/pl/

36-053 Kamień, Duble 71, woj. podkarpackie
tel. (15) 838 10 16,