Przykrycie maszyn rolniczych, balotów ze słomą, silosów z płodami rolnymi, a także dla zwierząt hodowlanych czy ujeżdżalni koni – hale stalowe oferowane przez ZM Progress mają szereg zastosowań w branży rolniczej, a także w wielu innych segmentach rynku. Bezfundamentowe, tunelowe konstrukcje świetnie sprawdzają się np. w roli magazynów, tymczasowych hal produkcyjnych, myjni samochodowych, hangarów lotniczych, szkół spadochronowych czy jako zadaszenia boisk i basenów kąpielowych.

Rosnąca w błyskawicznym tempie liczba realizacji firmy ZM Progress pokazuje, że potrzeby są ogromne, a oferowane konstrukcje sprawdzają się doskonale w różnych branżach. Popularności przysparza im też fakt, że stawia się je bez fundamentów. Hale można dzięki temu nie tylko szybko zbudować, ale także – w razie potrzeby – błyskawicznie zdemontować i przenieść w inne miejsce. Jednocześnie zastosowany przez producenta system kotwienia gwarantuje stabilność i solidność konstrukcji nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Gwarantem wytrzymałości jest też wykorzystanie wysokogatunkowej stali ocynkowanej ogniowo, a także plandek, które producent wycina i zgrzewa we własnym centrum plandekarskim. Dzięki temu wykonane na halach zadaszenia bez problemu przenoszą nawet największe obciążenia (śnieg, wiatr).

Hala bez fundamentów

Jako producent z wieloletnim doświadczeniem, firma ZM Progress jest w stanie sprostać różnym oczekiwaniom klientów, oferując szerokie możliwości dopasowania hali namiotowej do indywidualnych potrzeb i specyfiki prowadzonej w nich działalności. Dostępne są konstrukcje oparte na pojedynczej wrędze oraz konstrukcje oparte na spawanej, cynkowanej ogniowo kratownicy. Przykryte plandeką hale bez fundamentów mogą mieć szerokości: 8m, 9m, 10m, 12m, 15m oraz dowolną długość. Do tego istnieje możliwość doposażenia ich w praktyczne opcje, np. świetliki w szczycie, świetliki w ścianach bocznych, bramy rozsuwane i rolowane oraz wiele innych. Do wyboru są ponadto różne kolory plandek, a także plandeki posiadające certyfikat trudnopalności B-s2, d0.

fot. PROGRESS 

Hale namiotowe w firmach komunalnych

Na budowę hali bez fundamentów, która przykryta jest wytrzymałą plandeką, coraz częściej decydują się firmy komunalne.

Na popularność hal namiotowych w tym sektorze wpływają przede wszystkim względy ekonomiczne – produkt oferowany przez ZM Progres jest tańszy niż tradycyjna, kratownicowa hala z obudową z blachy trapezowej. Szybszy jest ponadto czas wznoszenia hali bez fundamentów, co oczywiście również przekłada się na finalną cenę inwestycji. Do tego dochodzą jeszcze aspekty praktyczne, bo hale tunelowe mają modułową konstrukcję – to znaczy, że w razie potrzeby można je rozbudować, a także – przenieść w inne miejsce.

Dzięki temu kryte plandeką hale oferowane przez ZM Progress sprawdzają się jako sortownie śmieci lub magazyny śmieci już posortowanych. Wykorzystywane są też jako magazyny lekkich elementów, takich jak papier, plastik, folie. Skutecznie chronią je przed czynnikami atmosferycznymi i gwarantują bezpieczne przechowywanie.

Hale bez fundamentów można postawić na murach oporowych lub betonowych klockach (gotowy prefabrykat). Dzięki temu wyeliminowane jest ryzyko, że pracujące wewnątrz maszyny – np. wózki widłowe – przypadkowo uszkodzą plandekę.

Pełna oferta firmy ZM Progress dostępna jest na stronie: www.zmprogress.pl i www.halenabale.pl

63-640 Bralin, Nowa Wieś Książęca 4a, woj. wielkopolskie
tel. 627819610,