Hale o sklepieniu w kształcie łuku to funkcjonalna i lekka konstrukcja, która w określonych warunkach nie musi posiadać nawet fundamentów, a co za tym idzie charakteryzuje ją szybki i niedrogi montaż. Kształt hali gwarantuje idealne rozłożenie temperatury powietrza w wybranym obiekcie, ułatwiając tym samym właściwą wentylację. Pokrycie wykonuje się z powłoki wyprodukowanej z PCV lub blachy. Całą konstrukcję hali można z powodzeniem ocieplić.

Hala łukowa tania i uniwersalna

Wybór hali łukowej jako budynku inwentarskiego dla bydła to oszczędność zarówno czasu jak i pieniędzy. Są to to obiekty uniwersalne. Mają wykonany z ocynkowanej stali szkielet nośny o wysokiej sprężystości. Pokrywane są specjalną plandeką w jednej z opcji można pokryć ją również plandeką trudnopalną, z możliwością izolacji wełną mineralną. Ich wymiary są zwykle ograniczone jedynie wielkością działki. Hala łukowa może mieć od kilku do nawet kilkunastu metrów szerokości, co do długości nie istnieją żadne ograniczenia.

fot. Zakład Mechaniczny PROGRESS

Hale bez fundamentowania

Całą konstrukcję można mocować do gruntu, betonu, asfaltu czy nawet kostki brukowej. Zakotwienie jest szybkie i nie wymaga nawet fundamentowania. Hale mogą być mocowane za pomocą stopy podporowej i kotew mechanicznych dla terenu utwardzonego oraz dedykowanych kotew samoblokujących w przypadku luźnego gruntu. Kotwienie zależy więc ściśle od rodzaju podłoża.

Hala łukowa jako obora dla bydła

Tego typu obiekty to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich hodowców bydła którzy chcą uzyskać zwiększoną przestrzeń zadaszoną w swoim gospodarstwie i to w możliwie najkrótszym czasie. Obory oparte na łukowej konstrukcji pozwalają na bezkolizyjne wydzielenie powierzchni dla zwierząt z zachowaniem podziału na wiek oraz tzw. ich behawior. Bardzo istotny jest brak podpór w tunelu. Pozwala to na dodatkowe zoptymalizowanie przestrzeni w oborze. Jeśli zwierzęta są utrzymywane uwięziowo stół paszowy swobodnie można umieścić na środku. Duża ilość przestrzeni umożliwia również ewentualne swobodne poruszanie się podajników paszowych. Przestrzeń jest równie istotna przy zastosowaniu przykładowo mechanicznych zgarniaczy odchodów. Możliwe jest wykonanie hali z jednym podniesionym bokiem, dzięki czemu stół paszowy zlokalizowany jest po za halą.

Hala łukowa cena

Postawienie w gospodarstwie rolnym na hale zamiast budynku murowanego umożliwia sprostanie nie tylko ograniczeniom czasowym, takim jak na przykład biegnące terminy wynikające z umów z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Swoje niebagatelne znaczenie odgrywa tu również budżet. Hala łukowa, to pewna, solidna i sprawdzona konstrukcja, którą zawsze wyróżniać będzie również niższa cena. O jakiej skali oszczędności mowa? Nawet o 100 tysiącach złotych w górę. Taka suma zaoszczędzonych pieniędzy, to możliwość zaangażowania się w inne inwestycje. Obora w hali łukowej to więcej przestrzeni dla bydła i więcej zmechanizowania o czym już wyżej wspomniano.

fot. Zakład Mechaniczny PROGRESS

Korzyści zastosowania nowoczesnej konstrukcji

Możliwość zautomatyzowania zadawania pasz i utrzymywania czystości, a co za tym idzie lepsze warunki mikrobiologiczne, spadek komórek somatycznych, możliwość używania paszowozu oraz zwiększenie wydajności produkcji o nawet 10%. Warunki w jakich przebywa bydło są bardzo istotne i okazuje się, że dobrostan zwierząt nie musi być gwarantowany jedynie przez budynek murowany.

Właściwy mikroklimat sprawia, że w hali o konstrukcji łukowej doskonale będzie przechowywało się siano, pasze, a także wymagające przecież szczególnej troski maszyny rolnicze.

Więcej informacji na www.halenabale.pl

63-640 Bralin, Nowa Wieś Książęca 4a, woj. wielkopolskie
tel. 627819610,