Hala magazynowa stalowa, hale produkcyjne, hale logistyczne
– W ostatnich latach wyraźnie zauważalny jest wzrost zainteresowania halami stalowymi wśród rolników. Pomimo że współczesne rolnictwo pod wieloma względami przypomina już typowy przemysł, to wciąż jednak jest to branża wyjątkowa, prowadzona przez ludzi, którzy łączą podejście tradycyjne z nowoczesnym i biznesowym – mówi Daniel Noworolnik z firmy KOBEX, która już od niemal dekady zajmuje się produkcją i montażem hal stalowych, a w swoim portfolio ma ponad 1000 zrealizowanych obiektów.
Uważne słuchanie głosów klientów, wymiana doświadczeń oraz wiedza na temat specyfiki potrzeb branży rolniczej zaowocowała powstaniem nowej linii produktów o nazwie „Agrohale”, które firma KOBEX kieruje właśnie do tej gałęzi gospodarki.

 

hale dla rolnictwa hale dla rolnictwarys. KOBEX

 

Agrohale – hale dla rolnictwa
– Najważniejszym pytaniem, na jakie musieliśmy sobie odpowiedzieć było oczywiście dokładne zdefiniowanie, jakie są oczekiwania współczesnego rolnika w stosunku do naszych hal – mówi Daniel Noworolnik.
Odpowiedź wydaje się prosta, jednak nie jest do końca oczywista. Przede wszystkim stalowe hale rolnicze powinny być stosunkowo niedrogie. Ponadto muszą być one dostosowane do potrzeb sprzętu rolniczego, to znaczy, że konstrukcja hali stalowej nie może uniemożliwić np. wjazdu kombajnem czy inną maszyną. Jeśli mowa z kolei o halach magazynowych dla rolnictwa, w których będzie składowane np. zboże, to lepiej nie stosować ściągu w wysokości okapu, bo będzie on przeszkadzał w podniesieniu przyczepy przy wysypywaniu ziarna.

 

hale dla rolnictwarys. KOBEX

 

Konstrukcja stalowej hali rolniczej – elastyczność rozbudowy w standardzie
Branża rolnicza ma też swoje specyficzne wymagania jeśli chodzi o możliwość dostosowywania budynków do zmieniających się potrzeb. Dlatego stalowe hale rolnicze firmy KOBEX można łatwo rozbudować wydłużając je o kolejne moduły, a dodatkowo szybko i wygodnie reorganizować poprzez np. przestawianie bram, drzwi i okien, montaż lekkich ścian wewnątrz obiektu, lub też nawet zmianę rodzaju obudowy obiektu, tak by np. ze zwykłej wiaty stworzyć ocieplaną halę.

 

hale dla rolnictwa hale dla rolnictwarys. KOBEX

 

– Projektując Agrohale chcieliśmy stworzyć obiekty, w których można też zmienić rodzaj obudowy tak, by np. w przyszłości móc łatwo ocieplić budynek, a żeby było to jednocześnie zgodne z obliczeniami wytrzymałości konstrukcji wykonywanymi przez naszego projektanta – mówi Daniel Noworolnik.
Nie bez znaczenia jest też typ konstrukcji hali stalowej. Firmie KOBEX udało się zaprojektować budynki, których montaż przypomina składanie mebli w słynnej Ikei. Dzięki odpowiednim instrukcjom i wsparciu ze strony producenta, każda Agrohala może zostać zmontowana przez samego inwestora, co oczywiście ma znaczący wpływ na całościowy koszty budowy.

Hale magazynowe dla rolnictwa, hale inwentarskie
– Zbierając wszystkie powyższe punkty stworzyliśmy osobną linię produktów, nazwaną przez nas „Agrohale”. Jako profesjonalna firma jesteśmy w stanie wykonać niemal każdą halę w konstrukcji stalowej, czego dowodzą nasze dotychczasowe realizacje. Jednakże poprzez Agrohale chcemy zaspokoić potrzeby przede wszystkim średnich i mniejszych gospodarstw w wielu krajach Europy – komentuje Daniel Noworolnik.

 

hale dla rolnictwarys. KOBEX

 

Każdy oferowany przez firmę KOBEX budynek otrzymuje podpisany przez uprawnionych konstruktorów projekt konstrukcyjny, a także wszelkie certyfikaty wymagane przez obecne przepisy polskie i europejskie. Dzięki temu klient zyskuje pewność, że otrzymuje produkt nie tylko tani, solidny i zaprojektowany z myślą o potrzebach odbiorcy z branży rolniczej, ale także spełniający najsurowsze normy.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.agrohale.eu

36-053 Kamień, Duble 71, woj. podkarpackie
tel. (15) 838 10 16,