Nowoczesny magazyn rolniczy w województwie zachodniopomorskim, którego generalnym wykonawcą jest Pol Invest Robert Gaczyński powstaje we współpracy z firmą z 50-letnim doświadczeniem, za którą stoi międzynarodowy koncern i kapitał WOLF System, bo o niej właśnie mowa, działa kompleksowo i w ramach jednej usługi jej klienci otrzymują zoptymalizowany projekt i rzetelnie zrealizowaną inwestycję. Chcemy być blisko generalnego wykonawcy czy inwestora i słuchać ich potrzeb. Zawsze doradzamy w projekcie, proponujemy rozwiązania dopasowane w każdym milimetrze do potrzeb naszych inwestorów. Sami produkujemy konstrukcje i wiele elementów każdej hali czy obory. Daje to nam pewność, że dostarczamy produkt dobrej jakości, którą możemy się pochwalić. Mamy sprawdzone rozwiązania, którym ufamy, a wykonawcy i inwestorzy ufają naszej firmie – mówi Grzegorz Gnitecki przedstawiciel WOLF System na Region Zachodniopomorski.

Pol Invest to firma konsultingowo-projektowo-wykonawcza, której działania skupiają się na zarządzaniu czasem, jakością, kosztami oraz ryzykiem. Jej misją jest dostarczanie stricte dopasowanych do potrzeb klienta rozwiązań w wielu branżach przemysłu. By oferować jakość Pol Invest zatrudnia tylko najlepszych inżynierów, a jako generalny wykonawca wybiera jedynie renomowanych podwykonawców.

fot. Wolf System

Budownictwo rolnicze dziś

To nowoczesne wiaty, magazyny i budynki inwentarskie, którym stawia się szereg niecodziennych wymagań – funkcjonalnych, prawnych, a także, co ciekawe, estetycznych. Takie obiekty muszą przede wszystkim być bezpieczne, odpowiadać potrzebom gospodarzy, zapewniać dobrostan zwierzętom, być odporne na warunki atmosferyczne i agresywne środowisko chemiczne oraz odznaczać się estetycznym wykonaniem, gdyż nierzadko stanowią one wizytówkę prężnie działającego, zaawansowanego technicznie gospodarstwa.

Tego typu inwestycje z zakresu budownictwa rolniczego są w stanie realizować jedynie firmy dysponujące zarówno dużym doświadczeniem, jak i sprawdzoną technologią. Dlatego firma Pol Invest przed wyborem wykonawcy dokonuje analiz. Sprawdzamy doświadczenie, sprawdzamy przygotowanie, sprawdzamy wiedzę, sprawdzamy osoby, które mają brać udział w projektowaniu dla nas. Czy mają doświadczenie? Sprawdzamy również jak działa zespół serwisowy, czy stać ich na ubezpieczenie, na gwarancję. Zawsze szukamy podmiotów sprawnych, wiarygodnych. – podkreśla Robert Gaczyński Dyrektor Zarządzający Pol Investu.

Firma WOLF System spełnia wszystkie surowe wymagania tego wykonawcy, ale warto oczywiście skupić się tutaj na samej technologii.

fot. Wolf System

Budownictwo rolnicze WOLF System

W stawianych obiektach WOLF System stosuje połączenie dwóch materiałów konstrukcyjnych – ocynkowanej stali oraz drewna. To stosunkowo rzadko spotykane rozwiązanie ale ie powinno jednak dziwić, bowiem wiele drewnianych budynków wykonanych przed laty wciąż z powodzeniem służy polskim gospodarzom. Drewno to sprawdzony a jednocześnie nowoczesny materiał budowlany. Jest trwałe, odporne na agresywne środowisko obiektów rolniczych, nie skrapla się na nim para wodna, co ma szczególne znaczenie w przypadku magazynów zbożowych. ­ mówi Grzegorz Gnitecki. Poza tym jest estetyczne i przyjemne w odbiorze. W naszym systemie stosujemy drewno w wielu miejscach – w formie kratownicy łączonej płytkami kolczastymi jako konstrukcje ścian szczytowych, czy też drewno klejone w dźwigarach dachowych. – wyjaśnia. Technologia budzi zainteresowanie ze strony inwestorów. Bardziej oczywiste jest dla nich połączenie stali z betonem. Drewno wydaje się być w porównaniu z tym ostatnim materiałem nietrwałym. Nic bardziej mylnego. Prócz wymienionych już wyżej atutów drewna warto zwrócić uwagę na fakt, że drewno klejone jest doskonałym materiałem konstrukcyjnym w przypadku obiektów o podwyższonych wymogach ppoż. Obecnie jako elementy konstrukcyjne dużych rozpiętości (tj. dźwigary, ramy, rygle, belki) wykorzystuje się przede wszystkim drewno klejone wzdłuż lameli. Klejenie drewna pozwala wykonać również elementy o bardzo dużych przekrojach, niemożliwych do osiągnięcia w przypadku elementów litych.

Dlatego też, co podkreślał również Dyrektor Zarządzający Pol Investu Robert Gaczyński, WOLF System każdą swoją inwestycję jest w stanie „uszyć na miarę”, dopasować projekt do potrzeb klienta i jednocześnie sprawić, że będzie się on wyróżniał ponadprzeciętną estetyką. Takie połączenie cenią sobie zarówno wykonawcy, jak i zamawiający – klienci końcowi. Otrzymują długowieczny, piękny budynek o doskonałych parametrach technicznych w konkurencyjnej cenie.

41-100 Siemianowice , ul. Budowlana 17, woj. śląskie
tel. +48 32 605 37 00,