Trendy w budownictwie – zarówno w Polsce, jak i na całym świecie – są podobne: klienci zdecydowanie bardziej cenią sobie budynki żelbetowe niż stalowe. Wynika to zarówno z większej trwałości żelbetu, niższych kosztów eksploatacji, jak również z lepszych parametrów akustycznych takich obiektów.

– To argumenty, z którymi trudno walczyć – mówi Andrzej Głuchowski z firmy Gea Professional. – Dlatego wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i stworzyliśmy moduły z prefabrykatów żelbetowych. Atutem nieruchomości, które powstają na bazie tej technologii jest także znikoma utrata wartości nieruchomości z upływem czasu, a więc czynnik ekonomiczny – dodaje.

Jako producent prefabrykatów żelbetowych oraz budynków modułowych firma Gea Professional mogła też znacznie poszerzyć ofertę. Dotychczas maksymalny wymiar pojedynczego modułu wynosił 12,0 m x 3,0 m, obecnie jest to aż 12,0 m x 7 m.

fot. GEA PROFESSIONAL

Prefabrykacja, czyli produkcja na miarę czasów

Bez cienia przesady można powiedzieć, że prefabrykacja to jedna z technologii, która w ostatnich latach podbiła niezliczone rynki na całym świecie i wszystko wskazuje na to, że ten stan rzeczy nieprędko się zmieni. Nie powinno to zresztą dziwić, bo przygotowywanie elementów konstrukcyjnych domów poza miejscem ich docelowego montażu – czyli w fabryce – ma szereg zalet.

– Wznoszenie obiektów na bazie uprzednio wyprodukowanych prefabrykatów żelbetowych to zdecydowanie szybszy czas realizacji inwestycji, bo budynek z gotowych elementów stawia się łatwiej i krócej niż przy stosowaniu tradycyjnych metod. W naszej firmie obiekt o powierzchni 2000 m² powstaje w zaledwie 3 miesiące od podpisania umowy – mówi Andrzej Głuchowski. – To także większe możliwości technologiczne, ogromna precyzja i powtarzalność elementów, a także mniejsze zużycie materiałów i minimalizacja odpadów. Popularności obiektom modułowym na bazie prefabrykatów żelbetowych przysparza też atrakcyjna cena, bo koszt budowy to zaledwie 2000 zł/m²  – dodaje producent.

Dzięki zastosowaniu prefabrykatów żelbetowych – słupów, belek, dźwigarów, stropów i ścian, żywotność obiektów, jakie buduje firma Gea Professional, wynosi minimum 100 lat.

fot. GEA PROFESSIONAL

Producent prefabrykatów żelbetowych

W ostatnich latach na budownictwo modułowe coraz częściej otwierają się samorządy, dostrzegając w nim ogromny potencjał. Różnego rodzaju obiekty wielkokubaturowe: szkoły, przedszkola, żłobki, akademiki, przychodnie, szpitale, sanatoria, apteki, które oferuje producent prefabrykatów żelbetowych – Gea Professional, z zewnątrz wizualnie nie różnią się niczym od obiektów tradycyjnych. Można je też aranżować w dowolnym stylu, co otwiera duże pole do popisu nawet dla najbardziej kreatywnych i wymagających odbiorców.

– Ich ogromną zaletą jest też fakt, że można je zarówno szybko zbudować, a także – równie szybko – zdemontować, a następnie przewieźć w dowolne miejsce i ponownie ustawić – mówi Andrzej Głuchowski.

fot. GEA PROFESSIONAL

Ta swoista „mobilność” obiektów produkowanych z prefabrykatów żelbetowych nie oznacza jednak żadnych ustępstw na rzecz jakości, bo każdy budynek spełnia rygorystyczne wymogi przeciwpożarowe oraz izolacji termicznej, co przekłada się zarówno na bezpieczeństwo użytkowania, jak i na niski koszt eksploatacji. W dobie drożejących cen energii grzewczej, takie rozwiązanie jest na wagę złota.

Indywidualne podejście do każdej inwestycji

Oprócz wspomnianych wyżej obiektów użyteczności publicznej (szkoły, szpitale, przychodnie i in.), Gea Professional na bazie produkowanych prefabrykatów żelbetowych wznosi też domy prywatne oraz obiekty rolnicze – stodoły, obory czy kurniki. Jako producent prefabrykatów żelbetowych oraz budynków modułowych, firma bierze pełną odpowiedzialność za kompleksową obsługę inwestycji.

– Oznacza to, że każdy projekt wykonujemy indywidualnie, a następnie uzyskujemy pozwolenia, budujemy i jesteśmy przez odbiorze przez straż pożarną, sanepid i nadzór budowlany. Oferujemy ponadto adaptację (czyli przeprojektowanie) dowolnego projektu tak, aby można go było zaadaptować do naszej technologii. Dzięki temu klient może skrócić czas realizacji inwestycji oraz obniżyć jej koszt – podkreśla Andrzej Głuchowski.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o jednym. Gea Professional, jako producent prefabrykatów żelbetowych, jak również producent wykonywanych z nich budynków modułowych, ma najdosłowniej pełną kontrolę nad każdym etapem procesu produkcyjnego. Oznacza to nie tylko najwyższą jakość i odpowiedzialność za najmniejszy element. Klientom o nastawieniu proekologicznym daje to także pewność, że w toku produkcji zachowane są wszystkie standardy związane z ochroną środowiska. W połączeniu ze świetnymi parametrami izolacyjności cieplnej, oferowane przez firmę budynki modułowe z prefabrykatów żelbetowych to obiekty na miarę naszych wymagających czasów oraz równie wymagających klientów.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.modulowe.eu

21-421 Tuchowicz, Celiny Włościańskie 69B , woj. lubelskie
tel. 504 002 149,