Prefabrykaty betonowe

Beton – materiał uniwersalny

Wszechstronność zastosowania betonu sprawia, że materiał ten wciąż jest jednym z najczęściej stosowanych w przemyśle budowlanym. Tym chętniej, że olbrzymie możliwości producentów tego kompozytu pozwalają go wykorzystywać do najbardziej różnorodnych zastosowań, od elementów konstrukcyjnych, poprzez nawierzchnie (kostki, płyty), aż do wytrzymałych ogrodzeń, które mogą imitować kamień naturalny, np. piaskowiec.

Beton – materiał naturalny
– Dom jest miejscem w którym spędzamy dużą część życia. W nim odpoczywamy i śpimy. Powinien więc być on zbudowany ze zdrowych i ekologicznych materiałów. Dobrze jest zatem wybrać materiał, który tym wymogom odpowiada. Beton jest materiałem niepalnym o wysokiej odporności ogniowej, przez wiele godzin opierającym się niszczącemu działaniu ognia, chroniąc życie i mienie jego mieszkańców – mówi Michał Kaczmarek z firmy Betoniarnia Kaczmarek. – Wysoką jakość uzyskujemy dzięki odpowiedniej mieszance oraz wysokiemu zagęszczeniu betonu, przez co nasze wyroby są w pełni odporne na działanie wilgoci, zachowując odpowiednią wytrzymałość konstrukcyjną – podkreśla.

 

prefabrykaty betonowe betoniarniafot. Betoniarnia Kaczmarek

 

Beton konstrukcyjny
Dzięki temu, że beton ma bardzo wysoką wytrzymałość na naprężenia ściskające i jest odporny na czynniki atmosferyczne (mróz, woda), bardzo często stosowany jest jako element konstrukcyjny. Dodatkowo dzięki możliwości prefabrykacji poza placem budowy, pozwala nie tylko na przyspieszenie czasu realizacji inwestycji, ale i na uzyskanie dużej powtarzalności wykonanych elementów.
W zakresie betonu konstrukcyjnego producenci oferują kompletne systemy, jak np. stropy TERIVA firmy Betoniarnia Kaczmarek, które składają się z belek żelbetowych (jako konstrukcji nośnej) oraz pustaków (żużlobetonowych lub keramzytobetonowych), stanowiących wypełnienie.
– Zaletą tych stropów jest niewielki ciężar, dzięki czemu ich montaż może odbywać się bez użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Stropy te przeznaczone są do montażu ręcznego i charakteryzują się niskimi kosztami wykonania (bez konieczności deskowania), dobrymi parametrami przenoszenia obciążeń i dobrą izolacją akustyczną – podkreśla Michał Kaczmarek.
Firma oferuje ponadto belki stropowe TERIVA, pustaki stropowe (deklowane i niedeklowane), kształtki wieńcowe, które pozwalają na prawidłowe, sprawne i bezpieczne wykonanie wieńca stropowego, jak również nadproża w różnych wymiarach do wykonywania otworów okiennych i drzwiowych w ścianach.
Ofertę uzupełniają różnego rodzaju bloczki i pustaki (betonowe oraz żużlobetonowe), stosowane – w zależności od rodzaju – do wznoszenia ścian konstrukcyjnych, działowych, fundamentowych i piwnicznych czy do wypełniania konstrukcji szkieletowych. Oprócz wyrobów betonowych, dostępne są również pustaki keramzytowe, które dzięki doskonałym właściwościom fizyko-mechanicznym są chętnie stosowane do produkcji prefabrykatów ściennych i stropowych, ociepleń posadzek na gruncie, dociepleń i zasypów stropowych oraz w postaci sypkiej do warstw drenażowych.

 

beton materiał uniwersalnyfot. Betoniarnia Kaczmarek

 

Ogrodzenia betonowe
Betoniarnia Kaczmarek, która w ciągu ponad 30-letniej działalności stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm betoniarskich na rynku, uznawana jest również za lidera na lokalnym rynku ogrodzeń betonowych.
– Dwustronne ogrodzenia betonowe są nowością na polskim rynku. Produkowane są z najwyższej jakości betonu B35, a zbrojenie każdej z płyt sprawia, że są znacznie bardziej wytrzymałe. Swoją fakturą dwustronne panele imitują naturalny piaskowiec. Klienci mają możliwość wyboru trzech naturalnych kolorów, doskonale komponujących się z otoczeniem – jasnego piaskowego, ciemnego piaskowego oraz w naturalnym kolorze betonu – mówi Michał Kaczmarek.
Dwustronne ogrodzenia doskonale sprawdzają się zarówno jako wykończenie prywatnych posesji, jak również placów handlowych, przemysłowych oraz ogrodów. Dzięki temu, że montowane są na pióro-wpust, uzyskiwany jest efekt jednolitej powierzchni bez przerw między płytami.
Uzupełnieniem oferty ogrodzeń betonowych są różnego rodzaju słupki do ogrodzeń i graniczne. Dzięki szerokiemu wyborowi wykończeń tych elementów (proste, gładkie, zdobione) można dopasować produkt, który harmonijnie wpasuje się w otoczenie danego budynku.

 

betoniarnia kaczmarek betonfot. Betoniarnia Kaczmarek

 

Betonowe nawierzchnie: chodniki, krawężniki, drogi
Beton doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku wznoszenia konstrukcji budynków czy jako ogrodzenie. Jednym z najczęstszych zastosowań jest używanie elementów betonowych jako krawężników, obrzeży czy płyt chodnikowych.
Betoniarnia Kaczmarek produkuje ponadto płyty drogowe, które służą do utwardzania placów oraz budowy dróg dojazdowych.
– Nasze płyty drogowe są wyjątkowo wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne, a także natężony ruch drogowy. Wykonujemy je z żelbetonu. Ich zastosowanie wykorzystuje się do wykonywania dróg dojazdowych na budowach oraz do budowy nawierzchni na placach składowych, a także do utwardzenia placów magazynowych, parkingów itp. Płyty można stosować do budowy dróg lokalnych lub tymczasowych dróg objazdowych przy budowie dróg publicznych – wyjaśnia Michał Kaczmarek.

Beton w kanalizacji
Beton jest również popularnym materiałem w gospodarce wodno-kanalizacyjnej. Asortyment prefabrykowanych elementów do budowy takich systemów obejmuje m.in. kręgi, stosowane głównie jako element studni osadnikowej przy wpustach ulicznych wykonanych w pasach drogowych o dużym natężeniu ruchu, a także do wszystkich rodzajów kanalizacji opadowej, sanitarnej, jak i ogólnoprzemysłowej. Do usuwania wody deszczowej na obszarach utwardzonych, takich jak: chodniki, drogi dojazdowe, podjazdy do garaż, ogrody, parki, obiekty sportowe, na których przewiduje się obciążenie klasy od A15 do klasy D400 dedykowane są odwodnienia liniowe. Betoniarnia Kaczmarek oferuje również studnie, pokrywy (pełne i z otworem), jak również pierścienie odciążające i dystansowe.

 

betonowe prefabrykaty betoniarniafot. Betoniarnia Kaczmarek

 

Beton architektoniczny
Od maja tego roku szerokie spektrum wyrobów Betoniarni Kaczmarek poszerzyło się również o beton architektoniczny o naturalnej strukturze. Dzięki specjalnie zaprojektowanej technologii produkcji płyt, posiadają one zwiększoną wytrzymałość, idealne wymiary oraz proste krawędzie.
– Wszystkie produkty wzorowo przechodzą ortodoksyjne etapy badań jakościowych w Specjalistycznym Laboratorium Materiałów Budowlanych “BETON-TEST”. Posiadamy własny park maszynowy i transportowy wraz z zapleczem warsztatowym, dzięki czemu jesteśmy doskonałym partnerem handlowym – podsumowuje Michał Kaczmarek.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy, rosnącej jakości produktów oraz powiększanej systematycznie ofercie Betoniarnia Kaczmarek stale poszerza swoje rynki zbytu. W ciągu kilku ostatnich lat stała się rozpoznawalnym i solidnym partnerem dla klientów z Zachodniej Europy a w szczególności z Niemiec. Obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy nad eksportem produktów Betoniarni Kaczmarek do krajów Bliskiego Wschodu: Kuwejtu, Algierii, Libanu, Jordanii, Syrii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kataru i Arabii Saudyjskiej.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.betoniarniakaczmarek.com.pl

 

42-425 Kroczyce, Siedliszowice 66, woj. śląskie
tel. 343155434,


Liczba odwiedzin: 1508 | Data publikacji: 2014-08-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


09.06.2020 | Beton
Od ponad 25 lat producenci prefabrykatów betonowych...
01.10.2013 | Beton
Technologia prefabrykacji jest znana w polskim budownictwie...
27.04.2020 | Systemy budowlane
Prefabrykacja betonowa to hasło wywoławcze, charakteryzujące nowoczesne...
06.05.2014 | Beton
Na świecie stosowanie prefabrykowanych elementów betonowych jest...
07.04.2021 | Beton
Uniwersalność zastosowania ścian oporowych sprawia, że tego...
21.10.2020 | Domy prefabrykowane
Prefabrykacja niejedno ma oblicze, o czym przekonuje...
24.09.2020 | Beton
Mury oporowe prefabrykowane typu L (ściany oporowe)...
W roku 1943 wybitny francuski architekt i...
Betoniarnie mobilne to przyszłość branży budowlanej. Do...
Szybko, ekonomicznie, sprawnie – takie zadania inwestorzy...
23.03.2021 | Domy prefabrykowane
Beton to wyjątkowy materiał: niedrogi, lekki, uniwersalny,...
02.03.2021 | Beton komórkowy
Jaki beton na strop wybrać, gdy konstrukcja...
08.02.2021 | Galanteria ogrodowa
Beton architektoniczny to rozwiązanie, które cieszy się...
11.01.2021 | Galanteria ogrodowa
Beton drewnopodobny na taras, ścieżkę ogrodową czy...
15.12.2020 | Schody, akcesoria
Nowoczesne schody drewniane marki Brysch Treppen to...
Jeszcze do niedawna ogrodzenia betonowe kojarzyły się...
12.11.2020 | Uzdatnianie wody
Zbieranie wody deszczowej, która posłuży np. do...
09.11.2020 | Beton
Myślisz o niepowtarzalnym wykończeniu swoich wnętrz oraz...
28.10.2020 | Beton
Jak łatwo zbudować solidne schody zewnętrzne? Odpowiedź...
04.08.2020 | Chemia budowlana
Odpowiedni impregnat hydrofobowy do betonu, jak też...
02.07.2020 | Beton
Beton architektoniczny to gwarancja łatwego i szybkiego...
25.06.2020 | Techniki zamocowań
Jak ułatwić sobie prace montażowe i zapewnić...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. opolskie
woj. dolnośląskie
woj. mazowieckie
woj. lubuskie
woj. opolskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: prefabrykaty betonowe, betoniarnia, beton
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy