W obecnych czasach prefabrykacja zyskała zupełnie nowe oblicze. Kiedyś kojarzona była z mało atrakcyjną budową z wielkiej płyty, dziś z nowoczesnym designem, korzystną i zaawansowaną technologią oraz niskimi kosztami. Argumentem za prefabrykacją jest także szybkość budowy praz łatwy montaż, dlatego trudno się dziwić temu, że jest to wybór nie tylko inwestorów publicznych, ale także prywatnych, jak też samych odbiorców i użytkowników określonych pomieszczeń i budynków.

fot. LUBAR PREFABRYKACJA

– W technologii prefabrykacji można budować całe obiekty, jak też ich części – wyjaśnia specjalista z firmy Lubar Prefabrykacja, która związana jest z tą technologią od 2011 roku. – Odbiorcy mogą wybierać pomiędzy balkonami prefabrykowanymi, schodami, ścianami, stropami i wieloma innymi. Prefabrykować można także np. klatki schodowe, szyny windowe itp. Poza budownictwem mieszkaniowym, prefabrykacja świetnie sprawdza się także w przemyśle, infrastrukturze drogowej, mostowej, kolejowej, do budowy sieci wodociągowych, energetycznych i kanalizacyjnych.

Firma Lubar SA znana jest na rynku od 1989 roku jako wytwórca betonu. W 2011 roku wyodrębniła się specjalna spółka pod nazwą Lubar Prefabrykacja, która rozpoczęła produkcję prefabrykatów pod konkretne zamówienia, zarówno projekty budowy obiektów mieszkalnych, jak też o innym przeznaczeniu. To jednak budownictwo mieszkaniowe oparte na prefabrykacji zyskuje tak ogromną popularność.

fot. LUBAR PREFABRYKACJA

– Dzisiejsza prefabrykacja znacznie różni się od tej, którą znamy z czasu budów bloków z tzw. „wielkiej płyty”. Pomiędzy latami 1950-1970 i obecną technologią produkcji zmieniło się bardzo wiele. Niezależnie od tego czy z betonu powstaje prefabrykowana ściana, prefabrykowany balkon, a może strop, nie ma tu mowy o niedoskonałościach, stosowane są materiały najwyższej jakości, a nowoczesne technologie pozwalają na zachowanie doskonałości wymiarowej oraz powtarzalności.

fot. LUBAR PREFABRYKACJA

Dla budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych i innych

Betonowy balkon prefabrykowany można zastosować w większości budynków. Mogą być one bez problemu dopasowane do różnych projektów i użyte w budynkach o różnym przeznaczeniu (biurowym, obiekcie publicznym, handlowym oraz mieszkalnym), niezależnie od ich kubatury oraz ilości pięter.

fot. LUBAR PREFABRYKACJA

– Pomagamy naszym odbiorcom dobrać odpowiedni produkt – tak, aby zarówno jakość, jak i cena balkonu prefabrykowanego, odpowiadały wymaganiom oraz założonemu budżetowi – dodaje nasz rozmówca. – Nasze możliwości produkcyjne sprawiają, że możemy wytworzyć nie tylko balkony różnej wielkości, ale także z rozmaitym wykończeniem. Dopasowujemy je do indywidualnych potrzeb, np. dodając na płyty betonowe specjalne struktury antypoślizgowe, wykonując odwodnienia do rur spustowych albo wbudowane mocowania pod zewnętrzne balustrady. Nasze produkty mogą posiadać okołnierzowanie, różne spadki, kapinosy czy też zaokrąglenia – mówi ekspert.

Firma Lubar Prefabrykacja stawia sobie za cel optymalizację czasu produkcji, a także precyzję wykonania, dlatego korzysta z innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych, takich jak maszyny sterowane numerycznie z opcją nestingu. Pozwalają one na wykonanie dowolnych wykrojów oraz prefabrykatów o znacznym stopniu skomplikowania.

fot. LUBAR PREFABRYKACJA

Bez mostków termicznych

Prefabrykowane balkony marki Lubar dostarczane są z termoizolacyjnymi systemowymi łącznikami balkonowymi, posiadającymi specjalną wkładkę termiczną.

– Balkony narażone są na zmienne warunki atmosferyczne. Sezonowość, temperatura, opady, wiatr, nasłonecznienie i zalegający śnieg sprawiają, że warto zwrócić uwagę na technologię, która pozwoli wyeliminować powstawanie mostków termicznych w miejscu, gdzie balkon łączy się z płytą stropową – tłumaczy specjalista. – Właśnie dlatego szczególnie polecamy specjalne łączniki balkonowe.

fot. LUBAR PREFABRYKACJA

Takie rozwiązanie jest doskonałym wyjściem szczególnie w obecnych czasach, kiedy mamy do czynienia ze zmianami klimatycznymi oraz coraz bardziej ekstremalnymi wahaniami pogodowymi.

fot. LUBAR PREFABRYKACJA

Balkon prefabrykowany – cena i oszczędności

Tym, co sprawia, że cena balkonu prefabrykowanego jest naprawdę atrakcyjna jest nie tylko sam koszt prefabrykatu, ale krótszy montaż, który generuje dalsze oszczędności na budowie.

fot. LUBAR PREFABRYKACJA

– Betonowy balkon prefabrykowany to szybkie i trwałe rozwiązanie. Użycie elementów, które zostały wcześniej odpowiednio zwymiarowane w fabryce i zostają dostarczane na plac budowy jako elementy gotowe do montażu przynosi ogromne korzyści.

fot. LUBAR PREFABRYKACJA

Balkon prefabrykowany – montaż z szeregiem korzyści

Jedną z najważniejszych zalet betonowego balkonu prefabrykowanego jest szybki montaż, co oczywiście potem przekłada się także na ostateczną cenę.

Po pierwsze, możemy wyeliminować skomplikowane roboty szalunkowe oraz zbrojarskie na wysokościach. Sama instalacja jest łatwiejsza i szybsza, sprawiając, że cały projekt budowlany może oszczędzić na czasie montażu. Przeliczając to na roboczogodziny, wynajem sprzętu oraz konsekwencje wynikające z ewentualnych opóźnień, inwestorzy zaczęli dostrzegać ogromny potencjał w korzystaniu z prefabrykatów.

fot. LUBAR PREFABRYKACJA

– Prefabrykacja jest aktualnie postrzegana jako wygodne i komfortowe rozwiązanie. Zdecydowanie można mówić o dużym potencjale rozwoju tej dziedziny budownictwa. Wszyscy nasi odbiorcy, zamawiający u nas np. omawiane balkony prefabrykowane są bardzo pozytywnie zaskoczeni efektami i oszczędnościami.

 

Indywidualne rozwiązania w zakresie betonowych prefabrykatów

Firma Lubar Prefabrykacja wyróżnia się na rynku szeroką ofertą prefabrykatów, dostosowanych do odbiorców realizujących inwestycje mieszkaniowe, jak też publiczne, przemysłowe oraz inne. Producent oferuje bardzo szeroki wybór indywidualnych rozwiązań w zakresie schodów, stropów, balkonów prefabrykowanych oraz innych elementów, które w oparciu o nowoczesne technologie zostają wykonane pod konkretne zamówienia wykonawcy. Wysoka jakość, precyzja oraz wykończenie pod określone potrzeby sprawiają, że montaż przebiega niezwykle łatwo w porównaniu z tradycyjną technologią, a to przekłada się na ostateczną cenę balkonu prefabrykowanego, ściany czy też całego obiektu, który jest wznoszony. Produkty firmy spełniają wymagania architektów oraz inwestorów, a nad prawidłowym przebiegiem całego zlecenia czuwa rzetelnie dobrana kadra specjalistów firmy. Fachowcy kompleksowo obsługują każde zlecenie – od oferty, poprzez konsultacje i doradztwo projektowe aż po produkcję, terminowe dostawy, a nawet montaż.

fot. LUBAR PREFABRYKACJA

Design także ma znaczenie

Beton jest jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych również ze względu na swój wygląd. Wielu odbiorców poszukuje betonowych efektów oraz chętnie włącza je do swoich projektów. Prefabrykowane balkony z betonu to synonim nowoczesnego designu. Te trwałe, dokładnie wykonane elementy o wysokiej jakości pasują do różnych styli architektonicznych, a ich wygląd koresponduje z gustami odbiorców.

fot. LUBAR PREFABRYKACJA

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.PrefabrykacjaLubar.pl

44-270 Rybnik, ul. Józefa Rymera 19 (teren RZN), woj. śląskie
tel. +48 695 220 821,