Usługi brukarskie – dobrze wybierz dostawcę
W XXI wieku klienci wszystkich branż stali się bardzo wymagający, co jest skutkiem powszechnego dostępu do różnych towarów i mnogości wariantów, wzorów i cen. Podobnie jest w branży brukarskiej, ponieważ każda osoba wykańczająca nieruchomość wie, że przestrzeń przed domem jest równie ważna (i reprezentacyjna) jak wewnątrz budynku. W tym gąszczu trudno się nie pogubić, tym bardziej, że każdy dostawca usług brukarskich zapewnia nas, że to właśnie jemu powinniśmy zlecić położenie kostki. Na co więc zwracać uwagę wybierając firmę brukarską?
– Ważnym aspektem, który powinniśmy uwzględnić wybierając konkretnego dostawcę usług jest kompleksowość jego oferty. Dla klienta wiąże się to z dużą wygodą – komentuje Grzegorz Gostkowski. – Profesjonalna firma sama zakupi niezbędne materiały, jak piach, cement, kostka (chyba że klient podejmie decyzję o samodzielnym zakupie), odpowiednio przygotuje podłoże i ułoży kostkę zgodnie z życzeniem zamawiającego – dodaje.

 

układanie kostki brukowejfot. GOST-BRUK

Zwróćmy też uwagę, czy dostawca usług brukarskich jest w stanie wykonać dla nas wizualizację projektu. To bardzo ważne, ponieważ czasem trudno wyobrazić sobie konkretny wzór, co w dalszej perspektywie może prowadzić do nieporozumień. Profesjonale firmy brukarskie obok najbardziej standardowych zleceń podejmują się również realizacji zamówień niestandardowych.
– Choć tego typu usługi są droższe od typowych, to jednak klienci coraz częściej  decydują się na wybór tego typu rozwiązań – mówi Grzegorz Gostkowski.
Warto zwrócić uwagę, na jakich materiałach pracuje firma, której powierzamy ułożenie kostki brukowej (o ile zlecimy jej również zakup materiałów). GOST-BRUK kupuje kostkę tylko od doświadczonych dostawców, a połączenie sprawdzonego produktu z fachowo wykonaną usługą zagwarantuje nam, że w przyszłości nie będziemy mieć problemów np. z pękającą kostką.

 

kompleksowe usługi brukarskie kompleksowe usługi brukarskiefot. GOST-BRUK

 

Modne kostki brukowe
W latach 90-tych na polskim rynku brukarskim prym wiodły finezyjne wzory układane z kostek brukowych: kółka, rozety, szachownice – a wszystko podporządkowane surowym prawom symetrii. Dziś ta tendencja zmienia się, a klienci coraz chętniej poszukują funkcjonalnej i eleganckiej prostoty, które nigdy nie wychodzą z mody.
– Dziś klienci szukają różnych schematów łączenia linii chodników, które nie idą najprostszą drogą do drzwi, tylko bardziej pofalowanych. Chętnie łączą też kostki małe z tymi większymi (niekoniecznie z jednej serii) – mówi Grzegorz Gostkowski.
Wśród wykonanych przez firmę GOST-BRUK realizacji dużo jest takich, w kostka tradycyjna skomponowana jest ze szlachetną, o szorstkiej nawierzchni. 
– Ten trend jest coraz wyraźniej odczuwalny, bo klienci chcą, aby ich podwórka się wyróżniały. Takie samodzielnie (lub z naszą pomocą) wykonane wzory dają też klientom dużą satysfakcję – komentuje Grzegorz Gostkowski.

 

profesjonalne usługi brukarskiefot. GOST-BRUK

 

Profesjonalne usługi brukarskie
Nie każdy musi znać się na brukowaniu, dlatego tak ważne jest, aby firma, której zlecamy położenie kostki, fachowo doradziła nam, co i dlaczego wybrać.
– W naszej firmie etapy współpracy z klientem zawsze wyglądają podobnie – mówi Grzegorz Gostkowski. – Po kontakcie telefonicznym ze strony klienta rozmawiamy wstępnie o zakresie prac, między innymi o ilości metrów do wykonania, jaka kostka interesuje klienta – tradycyjna i najbardziej popularna czy może szlachetna, która imituje kostkę granitową lub też granit. Dopytujemy też, jakie samochody mają użytkować daną powierzchnię. Ma to wpływ na rodzaj wykonanej podbudowy, a tym samym również na cenę. Następnie proponujemy spotkanie u klienta na posesji, które jest bezpłatne. Po takiej wizycie klient otrzymuje wykonane przez nas pomiary zakresu prac. Na takim spotkaniu możemy bardzo dużo doradzić, choćby jak odprowadzić wodę deszczową z rynien, jakie materiały do tego użyć. Po ostatecznej akceptacji ze strony klienta przystępujemy do realizacji projektu.

 

usługi brukarskiefot. GOST-BRUK

 

Układanie kostki brukowej od „a” do „z”  
Choć aspekt wizualno-estetyczny, czyli dobór i ułożenie wzoru z kostki brukowej jest bardzo ważne, to czynnikiem równie istotnym jest też właściwie przygotowanie podłoża. Niedociągnięcia w tej materii szybko dadzą o sobie znać, wymuszając konieczność kosztownych napraw czy nawet wymiany.

 

układanie kostki brukowejfot. GOST-BRUK

– Na samym początku zrywamy wierzchnią warstwę humusu, a głębokość zależy od tego, jakie auta mają się po danej powierzchni poruszać. Jeśli są to samochody osobowe, to korytujemy na około 25 cm w głąb, następnie dajemy podsypkę piaskowo-cementową, która jest ubijana zagęszczarką o wadze 300 kg. Jeśli przygotowujemy podłoże pod samochody ciężarowe, to korytujemy na głębokość 40 cm. Na sam spód sypiemy kruszywo betonowe (frakcji od 0-60) w wysokości 20 cm, które jest ubijane zagęszczarką 700 kg. Kolejna warstwa to podsypka piaskowo-cementowa, która jest już ubijana zagęszczarką 300 kg – informuje Grzegorz Gostkowski.
Ważne są też właściwie wykonane odwodnienia, które za każdym razem wykonuje się inaczej. Odpowiedni nacisk położony na wszystkie powyższe etapy zagwarantuje nam, że kostka brukowa posłuży przez długie lata.
– Obok układania kostek brukowych przed posesjami zajmujemy się również wykonywaniem tarasów, schodów, murków czy kwietników. Świadczymy także usługi poprawkowe, mycie oraz impregnacje kostki – podsumowuje Grzegorz Gostkowski.  

 

modne kostki brukowe modne kostki brukowefot. GOST-BRUK

 

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.gost-bruk.pl

 

05-530 Czachówek , ul. Główna 112 , woj. mazowieckie
tel. 501 683 631,