Maszyny belgijskiego producenta Gebr. GEENS N.V zarówno na świecie jak i w Polsce są synonimem bezawaryjności i wydajnej pracy. Pozwalają one na wykonanie wszelkich prac związanych z układanie każdego rodzaju kostki brukowej, przeznaczonej do układania mechanicznego, układania krawężników w systemie mechanicznym lub podciśnieniowym Vacum. Dzięki bogatemu wyposażeniu dodatkowemu maszyny Rollmops i Knikmops pozwalają również na wykonywanie zadań związanych z usługami komunalnymi, ogrodniczymi oraz pracami niwelacyjnymi i ziemnymi.

 

Urządzenie do układania kostkifot. Inter Import-Export

 

Maszyny Rollmops i Knikmops – szkolenia
Jak każde urządzenie, również maszyny Rollmops i Knikmops wymagają zarówno wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie ich użytkowania i eksploatacji. Dlatego klienci, wraz z kupowaną maszyną otrzymują szkolenie z obsługi maszyny, jak i z przeprowadzania prostych czynności serwisowych. W dniu dostarczenia maszyny, przedstawiciel firmy Inter Import – Export pozostaje do dyspozycji klienta przez jeden lub w razie potrzeby przez dwa dni. W tym czasie szkoli on nowego właściciela maszyny, bądź wyznaczoną przez niego osobę ze specyfikacji maszyny, jej użytkowania i możliwości. Dodatkowo przeprowadzany jest instruktaż wymiany oleju, filtrów czy węży hydraulicznych, ponieważ drobne naprawy oraz proste czynności serwisowe mogą być realizowane we własnym zakresie, bez utraty gwarancji. Po zakończeniu takiego szkolenia, osoba szkolona otrzymuje zaświadczenie o przebytym szkoleniu, które jest niejako „pozwoleniem” na bycie jej operatorem. Jeżeli chodzi o wiedzę teoretyczną, to do każdej sprzedawanej maszyny załączana jest dokładna instrukcja obsługi oraz wszelkie niezbędne certyfikaty.

 

Maszyny do prac brukarskichfot. Inter Import-Export

 

Maszyny Rollmops i Knikmops – wynajem, serwis, usługi
Urządzenia oferowane przez Inter Import – Export są maszynami z reguły bezawaryjnymi. Skonstruowane w prosty sposób, pozbawione elektroniki są funkcjonalne i użyteczne przez lata. Firma Inter Import – Export prowadzi serwis sprzedanych przez siebie maszyn, przy czym należy zaznaczyć, iż serwis oparty jest przede wszystkim na materiałach typowo eksploatacyjnych, takich jak np. filtry, opony itp.
W związku z bezawaryjnością tych urządzeń, rynek wtórny maszyn Rollmops i Knikmops jest bardzo ograniczony. Dlatego firmom, które nie mogą sobie pozwolić na inwestycję w nową maszynę lub ilość realizowanych przez nie zleceń nie wymaga jej posiadania proponowana jest usługa wynajmu. Wszelkie warunki tej usługi ustalane są z zainteresowanymi indywidualnie, ponieważ takie właśnie podejście do klienta cechuje zarządzających oraz pracowników firmy Inter Import – Export.
Każdy z potencjalnych klientów dealera maszyn Rollmops i Knikmops może bezpośrednio zapoznać się z pracą tych maszyn w terenie. Firma Inter Import – Export może skontaktować zainteresowane osoby z firmami, które już posiadają takie maszyny lub sama prezentuje ich możliwości w trakcie realizacji własnych zleceń na układanie kostki brukowej. Inter Import – Export świadczy usługi na różnych inwestycjach począwszy od placów, parkingów, ze szczególnym naciskiem na chodniki i drogi. W trakcie takich realizacji maszyny sprawdzają się idealnie, uzyskując duże wydajności od 400 m2 na chodnikach, po 700 m2 na placach i parkingach.

 

maszyna knikmops szkoleniafot. Inter Import-Export

 

Klamra do układania kostki brukowej
Ofertę firmy uzupełniają klamry do układania kostki brukowej marki GEENS. W przeciwieństwie do klamer produkowanych przez firmy konkurencyjne, dostępne na rynku, klamry GEENS posiadają zęby dociskające kostkę do poprzedniej położonej warstwy. Dzięki temu kostki nie trzeba dobijać.
Klamra przystosowana jest do chwytania warstwy kostki brukowej z palety, działa ona na zasadzie dociśnięcia kostki
do siebie przez ramiona dociskowe, które są wyposażone w zęby z blachy sprężystej, co pozwala unieść całą warstwę.
Oprócz ramienia ściskowego, ma dwa ramiona wyrównujące kostkę na palecie. Do ramion wyrównujących można
założyć tzw. szpilki, które pozwalają na układanie kostki holland z przesunięciem. Klamra ta pozwala na osiąganie
dużej wydajności na budowach, przeszkolony operator maszyny układa od 500-600 m2 kostki brukowej dziennie.
Klamrę można przystosować do każdej maszyny hydraulicznej np. ładowarki, koparki, itp.
Klamry GEENS charakteryzują się prostą konstrukcją mechaniczno-hydrauliczną. Klamrą można układać również kostkę holland z przesuwem, kostki o dużej grubości oraz trylinkę.

 

klamra do kostki brukowejfot. Inter Import-Export

Dane techniczne klamr GEENS:
· Waga 150kg;
· Udźwig 350kg;
· Długość 1,24m (regulowana mechanicznie –poprzez rozsunięcie);
· Szerokość 1,34m (regulowana mechanicznie –poprzez rozsunięcie);
· Ciśnienie robocze 180-220bar;
· Listwa hydrauliczna dobijająca kostkę;
· 2 siłowniki hydrauliczne;
· 6 sztuk kółek z trzpieniem i podkładkami do regulacji ustawień wysokości klamry do danej grubości kostki
(8cm, 6cm, 10);
· 2 uchwyty pomocnicze do ustawiania pozycji klamry;
· Talerz obrotowy z trzpieniem do montażu na ramie wysięgnika maszyny;
· Regulacja obrotu klamry 360°;
· Węże hydrauliczne sztuk 4 do połączenia z hydrauliką maszyny współpracującej z klamrą;
· Zegar hydrauliczny.

Z szeroką oferta maszyn i usług firmy Inter Import – Export można zapoznać się na stronie: www.inter-import-export.pl

 

 

 

 

63-940 Bojanowo, ul. Piaskowa 5, woj. wielkopolskie
tel. 655456510, 609454543,