Maszyny do fugowania płytek to narzędzia, które umożliwiają wypełnienie fug w płytkach w krótszym czasie i z mniejszym nakładem pracy niż tradycyjne metody. Fugowanie ręczne wymaga dużo czasu i precyzji, ponieważ musimy uważać, aby nie zostawić pustych przestrzeni, a także dbać o estetykę wykończenia. Maszyna do fugowania płytek 750mm to innowacyjne narzędzie, zaprojektowane przez firmę PERGO Geratebau, umożliwiające szybkie i precyzyjne fugowanie płytek. Jest to urządzenie niezbędne dla profesjonalistów, takich jak glazurnicy i brukarze, którzy chcą zapewnić sobie wygodny i dokładny proces fugowania.

Maszyna została stworzona z myślą o zapewnieniu rozwiązania, które pozwoli na szybkie i łatwe fugowanie płytek bez ryzyka błędów i niedokładności. W porównaniu do tradycyjnych narzędzi, znacznie skraca czas fugowania płytek, dzięki czemu rośnie wydajność pracy. Jej wysoka dokładność przekłada się na jakość wykonania. Jest łatwa w obsłudze i wymaga minimalnego wysiłku, co pozwala na zmniejszenie ryzyka kontuzji i zmęczenia.

fot. LB-MIX Maszyny i Agregaty dla Budownictwa

Maszyna do fugowania płytek – koniec z pracochłonnym fugowaniem ręcznym

Maszyna do fugowania płytek 750mm to technologiczna nowość na rynku polskim. Służy do spoinowania dużych powierzchni płytek. Obszar fugowania obejmuje 750mm szerokości. Ściągaczka porusza się w tempie 350 razy na minutę ruchem do przodu, wypełniając masą fugową szczeliny płytek. Zapewnia wydajność fugowania powyżej 185m na godzinę. Urządzenie umożliwia do trzy razy szybszą pracę, w porównaniu do konwencjonalnych metod, co przekłada się na oszczędność zarówno czasu, jak i kosztów pracy. Ponadto, nie są wymagane specjalne umiejętności. Operator wykonuje pracę w pozycji pionowej, a nie – jak w przypadku fugowania ręcznego – na kolanach. Już jeden pracownik jest w stanie zafugować nawet kilkaset metrów kwadratowych w ciągu godziny. Maszyna do fugowania płytek 750 mm pozwala na zmniejszenie siły roboczej nawet o 1/3. Fugownica nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia. Jest prosta w obsłudze, a także w utrzymaniu czystości. Urządzenie wyposażone jest w dwie ruchome rakle o szerokości 75cm. Wysokość sprzętu jest regulowana – rączki znajdują się na wysokości od 83 do 96 cm. Dzięki tym parametrom operator praktycznie nie odczuwa zmęczenia. Fugownica 750 składa się z dwóch 75-centymetrowych rakiel gumowych, które są ustawione pod kątem i poruszają się równocześnie w przeciwnych kierunkach, z prędkością 350 ruchów na minutę. Urządzenie, przesuwając się po podłożu, dokładnie rozprowadza i zagęszcza zaprawę. W razie potrzeby rakle gumowe mogą łatwo zostać wymienione.

Maszyna do czyszczenia i zmywania fugi dla firm glazurniczych

Nie tylko maszyna do fugowania płytek – firma Pergo oferuje również pozostałe innowacyjne rozwiązania, przydatne w pracy glazurników i brukarzy. Charly-1 to urządzenie przeznaczone do czyszczenia i zmywania fugi z płytek ceramicznych, czyszczenia położonej i wstępnie zeschniętej fugi z płytek oraz pozostałości po fugowaniu. Ma zastosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Sprawdza się w pracach komercyjnych, takich jak np. hale przemysłowe, sklepy spożywcze, jak i mieszkaniowych. Jeden pracownik jest w stanie wykonać pracę trzech osób, a przy tym dużo szybciej. Wymaga to jedynie minimalnego przeszkolenia. Czyszczenie i zmywanie położonej fugi odbywa się w pozycji pionowej. Co więcej, czyszczenie fugi nie wymaga powtórnego doczyszczania powierzchni, poza jedynie rogami. Wodę w pojemniku wymienia się rzadziej, niż w przypadku tradycyjnych urządzeń, co gwarantuje mniej przestojów w pracy. Dodatkowo można stosować antypieniacze zmniejszające powstawanie piany w pojemniku na wodę. Wydajność zmywania fugi wynosi ok. 380m2 na godzinę.

fot. LB-MIX Maszyny i Agregaty dla Budownictwa

Kolejnym oferowanym narzędziem jest maszyna do zmywania i czyszczenia fug Pergo 880 – Schwammfix 880. Ma ona zastosowanie w przypadku takich podłoży, jak kostka brukowa, płyty kamienne, płytki granitowe czy kamień naturalny. Nadaje się do zmywania wstępnie zeschniętej fugi cementowej, czyszczenia fugi z kostki brukowej po fugowaniu trasem i zmywania fug z płytek. Maszyna zmywa wstępnie stwardniałe zaprawy cementowe i epoksydowe do fugowania bruku oraz kostki z kamienia naturalnego, kostki betonowej, płyt, gresu i terakoty. Urządzenie napędzane jest silnikiem spalinowym (w przypadku zastosowania na zewnątrz) lub elektrycznym (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz). Pas czyszczący (wysoce stabilna gąbka przemysłowa) zbiera wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni, przewijając się przez zbiornik z czystą wodą i system rolek wyciskających.

fot. LB-MIX Maszyny i Agregaty dla Budownictwa

Maszyny do fugowania płytek wykorzystują nowoczesną technologię, dzięki której fugowanie jest łatwiejsze, szybsze i dokładniejsze. Przy ich użyciu, pracownik jednym ruchem wypełnia szczelinę fugą, co pozwala na szybsze i bardziej efektywne wykończenie powierzchni. Maszyny do fugowania płytek są szczególnie przydatne w przypadku dużych powierzchni, gdzie ręczne fugowanie wymagałoby wiele czasu i nakładu pracy. Z kolei maszyny do czyszczenia i zmywania fug to innowacyjne narzędzia, dające szybkie i dokładne efekty, bez konieczności stosowania tradycyjnych narzędzi. To rozwiązania, które zwiększają wydajność pracy oraz minimalizują ryzyko kontuzji i zmęczenia.

Więcej informacji na stronach: www.maszynypergo.com oraz www.agregatdofugowania.pl

21-002 Jastków, ul. Snopków 20A, woj. lubelskie
tel. 600 466 264,