EVOBRUK, dostępna w ofercie firmy SERAFIN P.U.H to zestawienie niezawodnej miniładowarki Avant z innowacyjnymi chwytakami do kostki brukowej Hunklinger. “Zaprojektowanie tego wielofunkcyjnego rozwiązania to owoc wielu lat naszych doświadczeń w branży. Miniładowarka Avant i chwytak do kostki brukowej Hunklinger pod jednym szyldem EVOBRUK to idealne połączenie dające ogromne perspektywy. Największym atutem jest możliwość wykorzystania samego nośnika układarki do wielu innych zadań, bez potrzeby podwójnego inwestowania w usprzętowienie. Od kilku lat maszyna cieszy się wielką popularnością wśród naszych klientów” – opisuje Michał Sieńko, dyrektor handlowy firmy Serafin.

 

 

Produkowane w Finlandii wielofunkcyjne ładowarki Avant znane są na całym świecie, gdzie pracuje ich kilkadziesiąt tysięcy. Na samym polskim rynku maszyny te funkcjonują już od blisko dwudziestu lat. Równie wysoką renomą może pochwalić się Hunklinger. Niemiecka firma oferuje z kolei wielofunkcyjne chwytaki, w tym właśnie chwytaki do bruku – zaprojektowane w taki sposób, aby podnieść i ułożyć każdy rodzaj kostki i płyt chodnikowych o grubości od 5 do nawet 14 centymetrów. Producent nieprzerwanie od 1998 roku prowadzi rozwój technologiczny urządzeń i przeprowadza testy, śledząc jednocześnie zmieniającą się ofertę asortymentową kostki brukowej.

 

 

Szybka, dokładna, uniwersalna
EVOBRUK to zatem połączenie fińskiego profesjonalizmu i rzetelności z niemiecką precyzją. To dokładność, wygoda i łatwość obsługi są jednymi z wielu atutów dystrybuowanej przez firmę Serafin Maszyny multifunkcyjnej układarki do kostki brukowej. Maszyna ta doskonale scala funkcjonujące z powodzeniem również osobno miniładowarkę Avant z zamontowanym chwytakiem do kostki brukowej Hunklinger, model P01 Profi. Za sprawą tej dobranej pary i powstałej lekkiej wersji układarki do kostki brukowej z pełnym hydraulicznym wyposażeniem, praca przy układaniu kostki brukowej czy krawężników może stać się przyjemnością. Co istotne, maszyna SERAFIN P.U.H daje możliwość adaptacji do prawie wszystkich typów kostki brukowej.

 

 

 

EVOBRUK gwarantuje udźwig nawet do ponad pół tony. Będąca nośnikiem ładowarka Avant wyposażona jest w silnik Kubota o mocy 20 KM. Jest zwrotna, niewielka i zapewnia komfort pracy nawet najbardziej rosłym operatorom. Tymczasem chwytaki Hunklinger przeznaczone są do współpracy z szeroką gamą maszyn, w tym właśnie z miniładowarkami. Pozwalają one na zaciskanie szczęk bocznych (wyrównujących) i głównych (chwytających) w jednym, ciągłym cyklu, umożliwiając przy tym przerwanie pracy w dowolnym momencie.

 

 

Układaj nawet 1200 m2 kostki brukowej na dobę!
Układarka do kostki brukowej EVOBRUK musi robić wrażenie także za sprawą tempa, w jakim pracuje. Nawet początkujący operator z pomocą maszyny od SERAFIN P.U.H. w godzinę układa około 50 metrów kwadratowych bruku! Zaawansowane technologicznie chwytaki do kostki brukowej Hunklinger są w tym kontekście dużym atutem, w połączeniu z miniładowarką Avant. W przeliczeniu daje to aż 1200 metrów kwadratowych kostki brukowej na dobę, przy zachowaniu jednorodnej jakości oraz dokładności.

 

 

To jednak zaledwie niektóre zalety korzystania z układarki do kostki brukowej EVOBRUK. “Chwytak do kostki brukowej to tylko jedna z niewielu przystawek, których można używać w zestawieniu z miniładowarką Avant. EVOBRUK to inwestycja uniwersalna, która w przyszłości daje szansę na poszerzenie działalności o kolejne płaszczyzny bez dodatkowych kosztów. Niekwestionowanym walorem tego wyjątkowego połączenia dwa w jednym jest również cena. Za zestaw Avant z chwytakiem do kostki brukowej Hunklinger P01 Profi zapłacimy bowiem mniej niż za samojezdną układarkę innych producentów” – zaznacza Michał Sieńko z firmy Serafin Maszyny.

 

 

Jedna maszyna zamiast kilku pracowników
Tym samym EVOBRUK  to “brukarz idealny”, który bez najmniejszego wysiłku z powodzeniem zastąpi kilku wykwalifikowanych, doświadczonych pracowników w tej najcięższej pracy i pozwoli im się skupić na innych, dodatkowych zajęciach. Rozwiązanie to zdecydowanie obniży koszty zatrudnienia. Co warte podkreślenia z punktu widzenia funkcjonalności – miniładowarka Avant  z chwytakiem do kostki brukowej Hunklinger P01 Profi wypełnia wszystkie zadania samojezdnej układarki. Przystawka Hunklinger to bowiem lekka układarka do kostki brukowej wyposażona w boczne ramiona z adapterami do przesuwania kostki oraz w drążek dociskowy pierwszego rzędu układanej warstwy.

 

 

 

Układarka do kostki brukowej EVOBRUK cechuje się bogatym  wyposażeniem hydraulicznym, a sam chwytak wyposażony jest w automatyczny systemem sterowania. Oprócz możliwości układania  większości typów kostki brukowej, urządzenie posiada rotator obrotu ciągłego 360°. Wspomniany już drążek dociskowy umożliwia idealne dołożenie uchwyconej warstwy do kostki już leżącej, dzięki czemu nie powstają przerwy pomiędzy układanymi warstwami. Ruchome boczne ramiona układarki do kostki brukowej wyposażone są w adaptery, dzięki którym można rozsunąć warstwę kostki typu Holland na tzw. zakładkę. Urządzenie daje radę rozsuwać zarówno rzędy kostki brukowej, jak również płyty chodnikowe względem siebie. A sam chwytak do kostki brukowej Hunklinger dysponuje innowacyjnym systemem TWIST, za sprawą którego może podnieść warstwę bruku nawet z uszkodzonej lub nierówno postawionej palety!

 

 

Podsumowując – szybkość, zwinność, precyzja, cena i wielofunkcyjność to kluczowe zalety tego uniwersalnego, jedynego tego typu na rynku urządzenia, jakim jest EVOBRUK. Maszyna dystrybuowana przez SERAFIN P.U.H. układa nie tylko kostkę brukową. Maszyny Avant można wyposażyć w wiele innych narzędzi. W katalogu można znaleźć ponad 170 różnych zastosowań dla tego urządzenia. Budowanie parkingów, chodników i innych powierzchni nie musi być już mission impossible i zadaniem dla całej armii wykwalifikowanych pracowników. Teraz wystarczy postawić na jednego, uniwersalnego – EVOBRUK!

Wśród szerokiej gamy modeli wspomnianych produktów, dostępne są serie Evobruk 4, Evobruk 5, Evobruk 6 i Evobruk 7, a dla każdej z nich modele 423, 523, 528, 630, 635, 640, 745, 750, 755 i 760.

Szczegółowe informacje o produkcie EVOBRUK wraz z możliwością zadawania ewentualnych pytań czy złożenia zamówienia można znaleźć na stronie SERAFIN P.U.H. Andrzej Serafin: serafin-Maszyny.com

32-088 Przybysławice, ul. Widokowa 1, woj. małopolskie
tel. 12 43 44 100,