Rusztowania aluminiowe na kółkach (mobilne) – zalety

Jedną z największych zalet rusztowań aluminiowych jest ich lekka konstrukcja. W porównaniu z tradycyjnymi rusztowaniami stalowymi, są one znacznie lżejsze, co ułatwia ich transport, montaż oraz demontaż. Mimo swojej lekkości, są niezwykle wytrzymałe, nawet przy dużych obciążeniach, co zapewnia bezpieczeństwo i wygodę pracy na wysokościach. Aluminium jest odporne na uszkodzenia, mocne i trwałe (3 klasa udźwig), dlatego jest nieocenionym materiałem w przypadku tego typu konstrukcji.

Montaż i demontaż rusztowań aluminiowych na kółkach jest szybki i prosty, co pozwala zaoszczędzić czas i koszty związane z pracami budowlanymi. Ich modułowa konstrukcja umożliwia szybkie łączenie i rozłączenie poszczególnych elementów, dzięki czemu można łatwo dostosować wysokość rusztowania do konkretnych potrzeb.

Mobilność rusztowań aluminiowych jezdnych czyni je idealnym rozwiązaniem dla projektów budowlanych, które wymagają częstego przemieszczania się na placu budowy. Dzięki wbudowanym kółkom, można je łatwo przesuwać z miejsca na miejsce, eliminując potrzebę ich demontażu i ponownego montażu przy zmianie lokalizacji.

Rusztowania aluminiowe jezdne Instant Polska

Firma Instant Polska oferuje wynajem i sprzedaż aluminiowych rusztowań na kółkach. Szeroki wybór dostępnych modeli pozwala inwestorowi idealnie dostosować je do rodzaju i miejsca pracy – zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniu (np. przy pracach konserwatorskich).

Konstrukcja odpowiedniego rusztowania musi być stabilna i wytrzymała, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Oferowane przez Instant Polska rusztowania spełniają te wymogi: są one jednocześnie lekkie, jak i wytrzymałe oraz odporne na zniszczenia. Dodatkowo, ich istotnym aspektem jest możliwość błyskawicznego montażu i demontażu. Lekkość konstrukcji zapewnia wygodę podczas jej transportu i przechowywania. Rusztowania składają się z modułów, które posiadają kilka pozycji wysokości położenia platformy.

Instant Polska specjalizuje się w sprzedaży i wynajmie rusztowań aluminiowych jezdnych, pochodzących od cenionego producenta o korzeniach amerykańskich – marki UpRight. Oferowany sprzęt wyróżnia się solidną i stabilną konstrukcją oraz odpornością na uszkodzenia i zniszczenia. Te aluminiowe rusztowania są nie tylko mobilne (na kółkach), ale i wyposażone w system praktycznych hamulców i podpór, który zabezpiecza konstrukcję przed niekontrolowanym przesuwaniem się. Wysuwane nóżki z kółkami można dostosować do różnych wysokości, zaś modułowa konstrukcja pozwala dopasować platformę do specyfiki pracy.

Rusztowanie aluminiowe przejezdne SPAN 300

Dostępny w ofercie Instant Polska funkcjonalny i bezpieczny system SPAN 300 to wieżowe, jezdne rusztowania aluminiowe do szybkiego montażu i demontażu, dzięki automatycznym zatrzaskom na hakach. Regulowane nóżki umożliwiają poziomowanie rusztowania na nierównym terenie lub schodach. Łączenia typu RIB-GRIP (zacisk żeberkowy formowany na zimno) gwarantują większą wytrzymałość, w porównaniu do połączenia spawanego.

System dostępny jest w dwóch wariantach: N – wąskim i W – szerokim. Dzięki temu można dopasować szerokość do indywidualnych potrzeb. Mimo niskiej masy własnej konstrukcji, maksymalne obciążenie poziomu wynosi 360 kg, zaś wieży – 720 kg. Wyżłobione szczeble ramy zapewniają doskonałą przyczepność. Osprzęt wyposażony jest również w zaczepy zawiasowe, które automatycznie się blokują. Modele są zgodne z normą EN 1004. Oferowane rusztowania zapewniają pracę na różnych wysokościach roboczych – od 1 do 16 metrów, zaś udźwig platform waha się w granicach kilkuset kilogramów.

Podsumowując, rusztowania aluminiowe jezdne stanowią innowacyjne rozwiązanie dla branży budowlanej, umożliwiając szybki, bezpieczny i efektywny postęp prac na placu budowy. Ich lekka konstrukcja, mobilność oraz łatwość montażu sprawiają, że są one coraz bardziej popularnym wyborem dla przedsiębiorstw budowlanych na całym świecie. W obliczu rosnącego zapotrzebowania na efektywne rozwiązania w budownictwie, rusztowania aluminiowe na kółkach stają się niezastąpionym narzędziem dla każdego projektu budowlanego.

Więcej informacji na temat oferty firmy Instant Polska można znaleźć na stronie: https://www.instant.com.pl/

02-699 Warszawa, ul. Kłobucka 10,, woj. mazowieckie
tel. (+48 22) 853 28 37,